Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Problemi sa DSL modemom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 08.07.2006 14:22    Post subject: Problemi sa DSL modemom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam problem sa DSL modemom... Naime jos prije 2 mijeseca mi je riknio onaj modem sto sam dobio od T-coma na koristenje (Siemens ADSL A-100-I modem). Obvezao sam se ugovorom da cu koristiti 12 mijeseci T-comove usluge, a 18 mijeseci koristiti promet koji napravim Iskonu. A naravno, kako to biva, garancija na modem mi istekla, pa mi ne mogu zamijeniti. Kada ga upalim, lampica power svijetli, no ona link uopce se ne pali...

Modem mi je (vjerojatno) riknio posljedicom udara groma, sumnjam da je nesto drugo u pitanju. Dolazio je onaj lik iz T-coma i ubacio neki svoj i radi, provjerio ovaj moj na svojem kompu i ne radi...

I sad mi frend donjeo iz švicarske neki ADSL modem (Netopia 3342). Kako je naravno kod njih obicaj, dobio sam samo modem i usb kabl Smile. I skinio sam drivere sa sluzbene stranice, uspio nekako instalirati i sada mi svijetli i USB (power) i DSL (line) lampica istodobno. No kada se pokusam spojiti sa svojom konekcijom, zapne mi odma na "Connecting trough WAN Miniport (PPPOE)..." i onda javi gresku "678 - The Remote Computer did not respond!".

A u međuvremenu sam posudđivao tu i tamo modem(e) od frendova i preko mrežne kartice se uspiješno spajao...

Zna li netko uopce u cemu bi mogao sada biti problem? Smile

huh, nadam se da sam objasnio u čemu je riječ, ili je nesto nejasno?

TNX!

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 09.07.2006 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, nobody? Sad

Dakle zanima me da li je moguce mozda da taj modem ne radi kod nas i koji su razlozi da mi izbaci tu 678 gresku...

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
noiz
Guest





PostPosted: 09.07.2006 13:47    Post subject: Reply with quote

Dunno... znan da iman i ja doslovno svaki put taj problem sa ovim blaženim t-comovim smećouterom Smile , dakle status lampica počne blink-at i prestane tj ostane upaljena, i nakon par sekundi se ugasi i opet isto napravi, tek onda se mogu spojit, "malo" nervira, duže se spaja od modema.. A šta jednostavno ne kupiš neki router ovde u hrvatskoj, ne kužin zašto toliko muke dovodit router iz švicarske za nekih par stotina kuna... ne znan ti stvarno zašto ne radi taj iz švicarske, ali vrlo lako je moguće da je on prenapredan za ovu t-comovu infra(sranje)strukturu i sistem. I'm not kiddin Very Happy
Back to top
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 09.07.2006 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma neee... Donjeo frend, bio tamo i pun love on pa donjeo ovdje, ko zna odakle to njemu... Nisam ja to nista placao... A sada u kolovozu si planiram prekinit ovaj ugovor sa T-comom pa novi podnijeti i dobiti modem... Ali bi probao mozda ovo nekako nasteliti da radi pa bi onda cekao 11-ti mijesec da mi istekne i iskonova usluga i ponovno podnjeo zahtjev da mi istovremeno oboje teče...

Evo specifikacija "tog" švicarskog modema Very Happy

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 09.07.2006 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:
Dunno... znan da iman i ja doslovno svaki put taj problem sa ovim blaženim t-comovim smećouterom Smile , dakle status lampica počne blink-at i prestane tj ostane upaljena, i nakon par sekundi se ugasi i opet isto napravi, tek onda se mogu spojit, "malo" nervira, duže se spaja od modema..


da, to je i mene nerviralo s adapterom... al onda ga lipo uvalila bratu a ja se s kabelom spajam i spoji se u roku sekund Very Happy

inače, sori digital, al ja nemam pojma šta bi to moglo bit... nego koliko dođe novi adapter? nešto puno, jelda?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 09.07.2006 15:58    Post subject: Re: Problemi sa DSL modemom Add user to your forum ignore list Reply with quote

DiGiTaL wrote:
No kada se pokusam spojiti sa svojom konekcijom, zapne mi odma na "Connecting trough WAN Miniport (PPPOE)..." i onda javi gresku "678 - The Remote Computer did not respond!".!


Probaj se preko bilo kojeg preglednika spojit na modem ( upisi IP adresu 192.168.2.1, ne vjerujem da je ta jer najvjerojatnije ima svoju za pristup (trebalo bi ti pisat u menjualu).......

te provijeri sljedece VPI/VCI ti mora biti 0/33............t-comova postavka...........

mozda to pomogne, i ja sam imo isti problem ali sa njihovom opremom koja je totalno smeće dok je nisam zamijenio.......... j*** ga opet njihovom i uzeo SIEMENS Gigaset SE 555 (router) i sljaka mi savršeno............

Inace bi trebalo izbjegavat sve te modeme koji se spajaju preko USB-a zato jer je to bacanje novaca...............
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 09.07.2006 17:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, ali ja sam dobio Smile

@esens: ruteri su oko 200-300kn najjeftiniji cini mise, a dsl modemi... imaju samo dva u ponudi hgspota. cini mi se jedan od 500 i od 650kn... Rolling Eyes


EDIT: Nisam shvatio kako da dođem do VPI/VCI postavki?

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 09.07.2006 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otvori Explorer, Firefox, Operu ili bilo koji drugi preglednik.

Upiši IP adresu modema (routera..... svejedno). IP adresu možeš naći u manualu modema (moja je recimo npr 192.168.2.1).
Ako ti se ne otvara izbornik modema/routera isključi firewall ili anti virus, jer hoće neki puta zezat.....

Odaberi Internet conection - tu su ti postavke tipa user, pass, PPPoE, connection mode, service provider, VPI/VCI, itd.....

VPI/VCI postavka ti bi trebala biti 0/33............ to ti je t-comova postavka...........svaki provider ti ima drukčiju..........

Pa pretpostavljam ako ti je modem is Švajcarske onda ima neke svoje tvorničke postavke, inače t-comovi imaju to već u sebi podešeno automatski.........
Najbolje ti je da zatražiš zamjenu terminalne opreme............ platiš novi uređaj ( 100 kn ).....uzmi si router....... dođe ti tip iz t-coma, spoji ti ga i sve pet...............

Ak ti to ne funkcionira nazovi onog tipa na centrali u t-comu pa ga zagnjavi, sve će ti objasnit....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 10.07.2006 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne radi mi to...

Evo sta su mi T.coovci javili:

Quote:
Poštovani,

problem očito jest u modemu, no prema specifikacijama isti bi trebao raditi i na našoj mreži (podržava Annex A i Annex B standard). Nažlost, konkretniji odgovor ne možemo Vam dati jer s navedenim modemom nismo upoznati, odnosno nismo ga testirali.

Za eventualne dodatne informacije ili pomoć molimo Vas da nazovete naš besplatni broj 0800 9000 gdje birate broj 2 za Tehničku podršku, ili nas ponovno kontaktirajte putem ovog e-maila.

S poštovanjem,

T-Com
Služba za privatne korisnike



Sredio sam sa jednim likom, prodat ce mi za nesto sitno ovakav isti modem ko sto sam imao da se poslužim... Isplativije od dial up-a Wink

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 12.07.2006 10:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ovako... Jucer kupio od jednog lika modem... Ovaj Santis A -100 Siemensov... I instalirao i sve sljakalo... I radio neki System Restore (nuzno potrebno mi bilo) i naravno nema drajvera. Instaliram ponovno drivere, resetiram, sve pro proceduri i sada mi samo svakih 15-17sekundi blica ona lampica link. Power svijetli normalno, ali link nece da mi se stabilizira...

I stvarno nemam pojma koji bi mogao biti razlog? Ovo me vec polako dobrano zivcira Sad

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Codemaster



Joined: 10 Jul 2006
Posts: 189
Location: Metkovic

PostPosted: 12.07.2006 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma baci sve u smeće i vrati se na good old 56k modem Very Happy
zajebajem se malo, nadam se da nisi shvatio ozbiljno

btw. nemam pojma u čem bi mogao biti problem

_________________
Let's play!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 12.07.2006 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zvao upravo 0800 9000 i rekli mi da je bilo nekih "kvarova". Nista u detalje nisu rekli, i taman tijekom razgovora mi osvijetli lapica link. E sada jesu oni resetirali to tamo kod sebe ili puka slucajnost - ne bih znao Very Happy

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 12.07.2006 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već je bilo rasprava na hrvatskim forumima u vezi tih siemensovih a100 modema i mnogi korisnici su rekli da su im crkavali modemi nakon povećana brzine ... Neznam jel to moguće, al fakat se pun qrac njih žalilo.

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group