Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
loadMovie problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
daenerys



Joined: 17 Jul 2006
Posts: 17

PostPosted: 18.07.2006 11:20    Post subject: loadMovie problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej ljudi,

imam jedan veeelik problem i bilo bi super kad bi mi ga netko od vas pomogao rijesiti.

treba mi skripta, nacin, rjesenje sljedeceg tipa:

unutar praznog movie clipa pozvat vanjski film, ali na nekom odredjenom frame labelu, frame ili sto god?


zna li netko kako?

puno bi mi pomoglo.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.07.2006 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to uopće nije "velik problem" nego najosnovnija stvar u Flashu koju bi dvominutni skok u Flash help (F1) mogao rješiti da nisi toliko lijen Mad

eksterni fajlovi se lako učitavaju load* metodama (izabereš onu koja ti treba), a svaki učitani movie treba sjesti u neki drugi - u ovom slučaju prazni clip koji vidim već imaš spreman

film će se učitati u onom frejmu u kojem je spremljen taj komadić ActionScript koda -> najbolje je da napraviš poseban layer za actionscript, staviš ga na vrh drugih layera i napraviš prazan keyframe na frejmu na kojem želiš učitavanje, klikneš na taj novi keyframe, uđeš u AS editor (F9) i napišeš code (primjere nađi u help fajlovima)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
daenerys



Joined: 17 Jul 2006
Posts: 17

PostPosted: 19.07.2006 08:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj, ma ne!

treba se ucitat odredjen frame vanjskog filma.

tipa:
glavni film se zove main i na njemu je botun (u drop down meniu)

kad se klikne na taj botun on treba pozvat vanjski film npr. film1 i njegov 10 frame.
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 19.07.2006 10:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Loadaj movie ovako kako je rekao Sulien i samo mu jos reci da ode na 10. frame... mc_prazan.gotoAndStop(10) ili mc_prazan.gotoAndStop("label")... ili path kakav vec imas organiziran... To mislis?

Jedino ces ovako mozda imati problema sa delayem, jer ovaj nece stici ucitati tako brzo a vec ce se izvrsit gotoandstop akcija (corak!)... pa onda mozda da ubacis neki "if" koji ukljucuje provjeru getBytesLoaded i getBytesTotal, pa kad ti se ta dva izjednace da onda krenes u izvrsavanje gotoandstop...

Ovisi sto hoces postici i dal mozda postoji neki jednostavniji nacin da se to napravi...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group