Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP i templateovi...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 23.09.2006 09:12    Post subject: PHP i templateovi... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zelja mi je da korisnik moze sam napraviti template te da upise ,npr gdje hoce da mu se ispise naslov, article_title itd.... E sad, koja je najbolja metoda da napravim skriptu koja obradjuje taj template i umjesto article_naslov da upise <? echo $naslov[$str]; ?>... Da samo stavim da trazi article_title i zamijeni to za php kod ili je to mozda presporo?

Molim pomoc...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 23.09.2006 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aj molim nek netko odgovori...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2006 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pretpostavljam da nema odgovora zato sto si postavio prilicno kompleksan zahtjev (custom user-editable templates spadaju u kategoriju jako kompleksno) a nisi dao puno informacija.

Vjerojatno bi pomoglo kada bi izlozio cijeli plan / strukturu sustava o kojem razmisljas pa bi se ljudi mogi ukljuciti.

Ili, ako nisi razmisljao o tome, onda se informiraj, napisi razradu koncepta i onda se javi.

Guidelines:
- ukratko (KISS) sto bi zelio da sustav radi
- koje sve mogucnosti korisnik treba imati, a koje ne treba imati (define boundaries)
- kako korisnik upravlja layoutom (vizualna drag and drop metoda, odabirom predefiniranih templejta, klikanjem po nekoj formi, upisivanjem nekakvog pseudo-koda...)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 23.09.2006 22:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja hocu samo da skripta izvuce kod templatea... I da umjesto odredjenog stringa u kodu skripta ubaci svoj string...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2006 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda jednostavno reci da želiš da te naučimo regular expressions Confused
Code:
<?php
// neki template kao string, izvuci ga iz fajla ili iz baze
$template = 'Vase ime je <b>{name}</b>, a vasa boja je {color}!';

// u nekom array-u drzi svoje varijable
$vars = array(
    'name' => 'Kain',
    'color' => 'crvena'
    );

// regular expression replace:
echo preg_replace('/{(\w+)}/e', '$vars["\1"]', $template);
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 23.09.2006 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Onda jednostavno reci da želiš da te naučimo regular expressions Confused
Code:
<?php
// neki template kao string, izvuci ga iz fajla ili iz baze
$template = 'Vase ime je <b>{name}</b>, a vasa boja je {color}!';

// u nekom array-u drzi svoje varijable
$vars = array(
    'name' => 'Kain',
    'color' => 'crvena'
    );

// regular expression replace:
echo preg_replace('/{(\w+)}/e', '$vars["\1"]', $template);



Jel mi moze neko objasnit ovo 'echo preg_replace('/{(\w+)}/e', '$vars["\1"]', $template);' pliz... trazio sam na php.net, ali nisam shvatio... stp znaci taj '/{(\w+)}/e', '$vars["\1"]',???

Znaci li da ja moram prvo izvuci html kod stranice, zamjeniti te stringove sa preg_replace i onda natrag ispisati taj promjenjeni html kod ili???

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.09.2006 13:32    Post subject: Re: PHP i templateovi... Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo si konkretno pitao:
BlizZ wrote:
E sad, koja je najbolja metoda da napravim skriptu koja obradjuje taj template i umjesto article_naslov da upise <? echo $naslov[$str]; ?>...

...i to sam ti odgovorio u 3 linije PHP koda. Fakat ne znam što ti sad moraš jer nemam pojma kako radiš, što radiš, gdje što spremaš (itd.) jer ništa nisi rekao. Nemoj biti help vampire pliz Sad

Objašnjenje:
Code:
/{(\w+)}/

ovo je regular expression koji traži niz znakova (slova ili brojki) unutar vitičastih zagrada, kao npr. {name} ili {color} ... rekao si da hoćeš određene stringove promijeniti sa spremljenim stringovima, a ovo je najbolje rješenje

Code:
e

ovo (na kraju regexpa) je modifier koji kaže da se replacement string evaluira kao PHP prije zamjene

Code:
'$vars["\1"]'

ovo je replacement string u koji na mjestu \1 sjedne match iz patterna (recimo 'name' ili 'color') te se to evaluira kao PHP code, što znači da će se prethodno zamijeniti sa $vars["name"] i $vars["color"], što su key-evi u arrayu variabli kojeg imaš
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 24.09.2006 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto nitko nije spomenuo Smarty?
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 24.09.2006 16:55    Post subject: Re: PHP i templateovi... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
ovo si konkretno pitao:
BlizZ wrote:
E sad, koja je najbolja metoda da napravim skriptu koja obradjuje taj template i umjesto article_naslov da upise <? echo $naslov[$str]; ?>...

...i to sam ti odgovorio u 3 linije PHP koda. Fakat ne znam što ti sad moraš jer nemam pojma kako radiš, što radiš, gdje što spremaš (itd.) jer ništa nisi rekao. Nemoj biti help vampire pliz Sad

Objašnjenje:
Code:
/{(\w+)}/

ovo je regular expression koji traži niz znakova (slova ili brojki) unutar vitičastih zagrada, kao npr. {name} ili {color} ... rekao si da hoćeš određene stringove promijeniti sa spremljenim stringovima, a ovo je najbolje rješenje

Code:
e

ovo (na kraju regexpa) je modifier koji kaže da se replacement string evaluira kao PHP prije zamjene

Code:
'$vars["\1"]'

ovo je replacement string u koji na mjestu \1 sjedne match iz patterna (recimo 'name' ili 'color') te se to evaluira kao PHP code, što znači da će se prethodno zamijeniti sa $vars["name"] i $vars["color"], što su key-evi u arrayu variabli kojeg imaš


Fala na odgovoru... Budem nes iskemijo... Hm.. malo sam gledo za smarty... Jel ima neko iskustva s njim?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 24.09.2006 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam, dosta jednostavan, brz,flekisbilan, ocličan readme/manual...ma nema boljeg...jedino što mi se ne sviđa su petlje koje nikako nemogu savladati, is it just me?
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 25.09.2006 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako mislis tako nesto jednostavno onda Sulienovo rjesenje ce ti biti super..
Smarty je vec bio prozvakan ovdje na forumu i ispljunut van Smile
Osobno sam koristio/isprobavo nekoliko template engina među kojima je i nesretni smarty.
Osobno mi se najvise svidio phpLib .. No ima i svojih "klonova" u vidu PHP xTemplate-a.
Svidja mi se zato sto nema svoje neke special retard nacine pisanja i retard principe, sve je logicno, stvar je u blokovima u kojima imas svoj HTML, shvati ih ko lego kocke Smile i za svaki razliciti dio site-a mozes iskoristiti drugi blok, ko da se igras sa legićima Smile
stvano bi ti preporucio phpLib, mozda je malo tezi za nauciti, procitaj manual 10k puta, stvarno ce ti se isplatiti zivaca i iskompleksiranosti i lošeg tena Smile

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.09.2006 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smarty koristiš ako ti treba, ne koristiš ako ti ne treba (ili je puno previše)

Meni se čini da ti zapravo ne znaš uopće što ti treba; samo imaš neku faint ideju o content managementu, templating sustavu i velikoj kontroli useru, ali zapravo konkretno ništa nisi odlučio te random lutaš naokolo i bumpaš u ljude

Da nisam u pravu, na nekom od N threadova koje si pokrenuo bi napisao nešto konkretno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group