Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kamera za InternetTV

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 04.10.2006 19:24    Post subject: Kamera za InternetTV Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm... ovako...

Radim s ekipom na jednom županijskom portalu, te u planu imamo pokrenuti InternetTV, točnije vijesti sa video prilozima.

E, sad... Od opreme imamo samo foto aparate, te bismo htjeli nabaviti video kameru.

Zanima me kakvu kameru preporučujete za video vijesti, s obzirom da se radi o rezoluciji nešto kao na dnevnik.hr, odnosno večernji-list.hr. Moram napomenuti da postupak prebacivanja video materijala sa kamere na računalo bi trebao biti što jednostavniji i brži.

Mislim da tu HD kamera nema smisla, jer nam netreba toliko velika rezolucija, dok recimo stabilizator slike bi dobro došao za snimke snimane iz ruke.

Što se tiče cijene, išli bi do nekih 8-10 tisuća kuna.

Što nam još tu treba, razmišljao sam o dodatnom mikrofonu na stalku, zatim stativu, dosvjetljivaču...

Software Adobe Premiere za montažu.

Trenutačno razvijamo vlastiti software za publiciranje vijesti (cms), koji će sadržavati kako audio, tako i video module pomoću kojeg ćemo publicirati to sve na našemu portalu.

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 04.10.2006 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vijesti sa video prilozima? Imat ces vijest i netko ce tu vijest citat i to ces snimit kamerom? ...

Mozda ti ne treba HD kamera al nekakav InternetTV projekt bi trebao imati kvalitetnu izvedbu, ne mozes snimati InternetTv vijesti koje ces furat na portalu sa web kamerom, prvo ces ispast neprofesionalan a sam projekt ce ti ispast proizvod lose kvalitete.

Ne mozes usporedjivat Dnevnik.hr (koji imaju odlicnu potporu NoveTV) ili Vecernji koji ima svoj studio za snimat, sa projektom koji bi snimao sa nekom tamo ljevom kamerom u rezoluciji 320x288.

Da to ispadne profesionalno tj. sto profesionalnije moze, moras imat super kameru, studio (sa full opremom), ljude koji ce ti montirat (a sav Premiere na svijetu ti nece pomoc ako nemas osoblje koje ce to radit kako spada, stovise, treba ti vise od softwarea a ne samo premiere) i kvalitetu.

Ako ces napravit prosjecan projekt, tek toliko da napravis i imas InternetTV, onda snimaj sa web kamerom. Ako zelis imat nest kvalitetno, onda treba u to ulagat. A iskreno, nemam pojma koliko ti ima smisla trudit se snimat video vijesti samo sa nekom osobom koja cita tekst ako taj isti tekst imas gore za procitat. Ljudi traze nesto vise, ekskluzivna javljanja sa lokacija, snimke i sl. (vidi dnevnik.hr), a oni si to mogu priustit jer imaju iza sebe NovuTV, isto kao i RTL sa svojim video vijestima.

eto,
sretno.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.10.2006 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa neće to bit snimljeno kako netko čita vijest...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 04.10.2006 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, u pravu si...

Mislimo ozbiljnije krenuti u taj projekt, naravno ne s web kamerom, već pravom, zato sam i postavio potanje, jer neznam koji bi pravi odabir kamere bio s obzirom da nam treba kvaliteta kao što je ima večernji, mislim na kvalitetu slike.

Nisam mislio na vijesti koje bi netko čitao u inprovitiranom studiju, već imamo ekupu koja bi izlazila na teren i pravila priloge i reportaže s mjesta događaja.

To bi vjerojatno u početku bili popračeni najbitniji događaji, sa područja grada i okolice. To sada već radimo za portal, ali bi htjeli otići korak dalje i slike i tekstove zamjeniti video reportažama. Nebi radili studio, već bi reporter stajao ispred mjesta događaja i pričao... ako me kužiš Smile

Zato pitam, koja bi kamera bila ok, za takav jedan malo ozbiljniji, a opet ne totalno profesionalan projekt.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
flavijo



Joined: 28 Sep 2006
Posts: 7

PostPosted: 05.10.2006 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema tu puno razmisljanja, uzmi neku npr sonijevu malu kamericu (DCR_HCxx) cca. najvise 2 000 kn, na njoj imas ulaz za mic, a u slucaju da zelis odvojeno ton kupi minidisc i mikrofoncic ali to je onda zezanje pri montazi,
Znam da ti se to cini glupav odgovor ali jednostavno nema smisla vise love davati za bolju opremu jer svejedno ces morati jako osakatiti ton i sliku da bi stavljao to na web, tako da ce ti ovo biti vise nego dovoljno, (jer ako kupis neku kamericu za 10 ak tisuca kuna, onda ces tek vidjeti sta ti sve fali da bi dobio neki profi rezultat a tada ulaganju nema nikada kraja:(SadSadSad )
Back to top
View user's profile Send private message
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 05.10.2006 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, u pravu si, kvaliteta slike za web drstično se smanjuje, isto kao i zvuka... no, nebi opet htio kupiti kameru neku koja nemože fokusirati u malo slabijim svjetlosnim uvijetima.

Dobro, ići ćemo sigurno na neki kompaktni model, bez izmjenjivih objektiva.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2006 00:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Vijesti sa video prilozima? Imat ces vijest i netko ce tu vijest citat i to ces snimit kamerom? ...

Mozda ti ne treba HD kamera al nekakav InternetTV projekt bi trebao imati kvalitetnu izvedbu, ne mozes snimati InternetTv vijesti koje ces furat na portalu sa web kamerom, prvo ces ispast neprofesionalan a sam projekt ce ti ispast proizvod lose kvalitete.

Ne mozes usporedjivat Dnevnik.hr (koji imaju odlicnu potporu NoveTV) ili Vecernji koji ima svoj studio za snimat, sa projektom koji bi snimao sa nekom tamo ljevom kamerom u rezoluciji 320x288.

Da to ispadne profesionalno tj. sto profesionalnije moze, moras imat super kameru, studio (sa full opremom), ljude koji ce ti montirat (a sav Premiere na svijetu ti nece pomoc ako nemas osoblje koje ce to radit kako spada, stovise, treba ti vise od softwarea a ne samo premiere) i kvalitetu.

Ako ces napravit prosjecan projekt, tek toliko da napravis i imas InternetTV, onda snimaj sa web kamerom. Ako zelis imat nest kvalitetno, onda treba u to ulagat. A iskreno, nemam pojma koliko ti ima smisla trudit se snimat video vijesti samo sa nekom osobom koja cita tekst ako taj isti tekst imas gore za procitat. Ljudi traze nesto vise, ekskluzivna javljanja sa lokacija, snimke i sl. (vidi dnevnik.hr), a oni si to mogu priustit jer imaju iza sebe NovuTV, isto kao i RTL sa svojim video vijestima.

eto,
sretno.



phil, dnevnik.hr je DIO nove tv
Wink

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group