Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako "skinut / instalirat" Rosettu na MacBooka?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 19.10.2006 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
lekke wrote:
Ovog se - LOL - nisam sjetio. Ja imam XP u prozorčiću (Parallels) i na njima samo Heroese 3 Smile

tsi!
http://www.demonoid.com/files/details/222896/4651332/
http://www.demonoid.com/files/details/323730/775222/

bolje classic od xp-a!

Classic aplikacije ne rade na Intel Macovima, a IV žešće puši guzicu. Navodno ce V izać do kraja godine kao UB.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 20.10.2006 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:

Classic aplikacije ne rade na Intel Macovima, a IV žešće puši guzicu. Navodno ce V izać do kraja godine kao UB.

dang!

btw, koliko je brz i upotrbljiv paralells?
recimo komparacija - photoshop pod rosetom i pod xp-om via parallels?
+ koliko uzima sistemskih resursa (proc, memorija, swap...)?
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 20.10.2006 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
od viška glava ne boli ..ekstremni sportovi isključeni).


Otkad to ?!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 20.10.2006 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
Otkad to ?!

htjedoh reći da se poslovica ne može primjeniti na alkohol, drogu i extremne sportove...
ne daj bože da se ograđujem od gorenavedene zanimacije!
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 20.10.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha , onda dobro.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 20.10.2006 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
[btw, koliko je brz i upotrbljiv paralells?
recimo komparacija - photoshop pod rosetom i pod xp-om via parallels?
+ koliko uzima sistemskih resursa (proc, memorija, swap...)?

Meni recimo na iMac-u 20 Core Duo sa 2GB RAM-a Photoshop radi nesto brze nego s Rosettom. Za Parallels mozes postaviti koliko memorije da ti uzima za XP, meni je podeseno na 1GB kad koristim Photoshop i radi cist solidno. Pod Rosettom je nesto sporije ali stabilno, jos mi se nije srusio, dok mi se recimo Mail vec nekoliko puta rusio Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 20.10.2006 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mmhh, danas mi je pao illustrator nakon dvi ure rada (rosseta), normalno bez sejvanja ... Evil or Very Mad

inače radi onako, za izzdržati ako nije hića, nikako za komodnu profi uporabu.


moram probati instalirati bootcamp i Xp da vidim kako to šljaka...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 20.10.2006 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pokusat cu instalirat winxp pa upogonit CS2 prek toga. problem je kaj na poslu ima g5 duala s 2.5 gige rama pa nosim poso doma prek vikenda da sredim zaostatke i slicno. to radim na macbooku pro s 2 gige rama i illustrator je takoreci neupotrebljiv jer mi se rusi svakih 10-tak minuta. imam fajlove s 10/20-tak layera i brdo objekata mozda je i to jedan od razloga. kad prebacim jedan layer u novi dokument da bi ga doradival onda je donekle stabilniji.

probat cu stavit winxp pa javim kakva bude situacija.
dok se ne docekamo CS3-ojke vise.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 20.10.2006 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i sad neka netko kaže kako je novi intel mac super stroj.. u ovom topicu sam naučio da ne može ni pokretat classic aplikacije.. spor je (za popizdit) na svim adobeovim aplikacijama.. i da bi vam normalno radio trebate čekati još 5 mjeseci (možda) i kupiti (ko radi legalno) novi cs3..

ovo je nešto što ne zamara pc korisnike.. pukao bi da ne prigovorim Twisted Evil

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 20.10.2006 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
i sad neka netko kaže kako je novi intel mac super stroj.. u ovom topicu sam naučio da ne može ni pokretat classic aplikacije.. spor je (za popizdit) na svim adobeovim aplikacijama.. i da bi vam normalno radio trebate čekati još 5 mjeseci (možda) i kupiti (ko radi legalno) novi cs3..

ovo je nešto što ne zamara pc korisnike.. pukao bi da ne prigovorim Twisted Evil


pa to sve stoji, al spor je samo u adobe aplikacijama... već sam ti rekao da onaj kome je to stvarno bitno ne bi trebao kupiti intel mac nego powerpc ili sačekati ili vrtiti winoze do proljeća. Ja isto šljakam doma u adobeu na intel macu, i da se al nije to to.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 20.10.2006 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="Dead Man"
ovo je nešto što ne zamara pc korisnike..[/quote]

bit ce dosta zamaranja kad dode vista
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 23.10.2006 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
i sad neka netko kaže kako je novi intel mac super stroj.. u ovom topicu sam naučio da ne može ni pokretat classic aplikacije.. spor je (za popizdit) na svim adobeovim aplikacijama.. i da bi vam normalno radio trebate čekati još 5 mjeseci (možda) i kupiti (ko radi legalno) novi cs3..

ovo je nešto što ne zamara pc korisnike.. pukao bi da ne prigovorim Twisted Evil

zijev...
quark xpress, final cut, motion, aperture, logic, reason, shake...
možda ne vjeruješ, ali photoshop nije kraj svijeta.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 23.10.2006 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
pokusat cu instalirat winxp pa upogonit CS2 prek toga.

instalirah xp + cs na intel mac miniju - radi najnormalnije, kao i svaki drugi pc (sa jedinom razlikom što ti bootcamp napravi cd sa svim driverima, pa nemaš problema s tim).
ako nemaš problematičnih fontova - dual boot je rješenje.

btw, instalacija xp-a treba biti service pack 2.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 23.10.2006 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Meni recimo na iMac-u 20 Core Duo sa 2GB RAM-a Photoshop radi nesto brze nego s Rosettom. Za Parallels mozes postaviti koliko memorije da ti uzima za XP, meni je podeseno na 1GB kad koristim Photoshop i radi cist solidno. Pod Rosettom je nesto sporije ali stabilno,

znači li to da je parallels nestabilan?

strija wrote:
jos mi se nije srusio, dok mi se recimo Mail vec nekoliko puta rusio Smile

to nije dobro.
koji sistem?
što kaže apple.com - radi li se o poznatom problemu?
repair permissions?
novi user, pa malo testiranja?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.10.2006 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
Dirt McGrit wrote:
pokusat cu instalirat winxp pa upogonit CS2 prek toga.

instalirah xp + cs na intel mac miniju - radi najnormalnije, kao i svaki drugi pc (sa jedinom razlikom što ti bootcamp napravi cd sa svim driverima, pa nemaš problema s tim).
ako nemaš problematičnih fontova - dual boot je rješenje.

btw, instalacija xp-a treba biti service pack 2.


daj mi malo detalja, mislim napraviti isto na miniju:

bootcamp? particija, kakva i kolika, di aplikacije itd...

parallels nisi probao?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 24.10.2006 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
dunga wrote:
Dirt McGrit wrote:
pokusat cu instalirat winxp pa upogonit CS2 prek toga.

instalirah xp + cs na intel mac miniju - radi najnormalnije, kao i svaki drugi pc (sa jedinom razlikom što ti bootcamp napravi cd sa svim driverima, pa nemaš problema s tim).
ako nemaš problematičnih fontova - dual boot je rješenje.

btw, instalacija xp-a treba biti service pack 2.


daj mi malo detalja, mislim napraviti isto na miniju:

bootcamp? particija, kakva i kolika, di aplikacije itd...

parallels nisi probao?

G.


Navodno su performanse Windowsa pod Parallelsima i Bootcampom otprilike jednake.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 24.10.2006 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
daj mi malo detalja, mislim napraviti isto na miniju:

bootcamp? particija, kakva i kolika, di aplikacije itd...

ma, parče keksa...

bootcamp skineš sa http://www.apple.com/macosx/bootcamp/ (tamo imaš i linkove za zadnji firmware, pa ga updateaš ukoliko je potrebno). pokreneš ga, on ti ponudi da reparticioniraš hard (bez gubitka podataka). iskreno - pojma nemam koliko sam stavio za windoze... recimo da je bilo cca 20 giga.
bootcamp te traži da ubaciš prazni cd, pa na njega zaprži windows drivere za tipkovnicu (volume, cd eject), miša, airport, bluetooth, grafulju...
kad završi - imaš dual boot (kod butanja drži alt).

zbutaš ga u windows modu, sa ubačenim windows xp service pack 2 instalacijskim cd-om (ili dvd-om?). baš mora bit sp2 - ne možeš prvo instalirat sp1, pa stavit sp2.
windowsi rade svoje, i već nakon 3-4 sata instaliranja (čovjek bi rekao da instaliraju rakete sa nuklearnim bojevim glavama na kubu) - voila! imaš windoze!

ubaciš bootcampov cd sa driverima, on se auto starta i instalira ti sve kaj ti treba.

podesiš mrežu, rezoluciju, instaliraš nod32 (ili neki drugi antivirus) i macdrive (sw s kojim pod windozama čitaš mac formatirane hardove - http://www.demonoid.com/files/details/482206/4651332/ ), i spreman si za čarobni svijet bila gejtsa.

sad, praktički, pred sobom imaš obični pc - software instaliraš gdje želiš (naravno, na win particiji).

btw, osx može čitati NTFS formatirane hardove (dakle, windows particiju), no ne može na njih pisati. windozi, uz pomoć gorenavedenog macdrivea, mogu i čitati i pisati po osx particiji.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 24.10.2006 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Navodno su performanse Windowsa pod Parallelsima i Bootcampom otprilike jednake.

nda, vidjeh da to tvrde na svom sajtu...
no, nisam naišao niti na jedan benchmark, pa sam zasad skeptik.

a, i g5 me još služi, pa se ne želim frustrirat ukoliko je informacija točna...
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 24.10.2006 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
grzzi wrote:
daj mi malo detalja, mislim napraviti isto na miniju:

bootcamp? particija, kakva i kolika, di aplikacije itd...

ma, parče keksa...

bootcamp skineš sa http://www.apple.com/macosx/bootcamp/ (tamo imaš i linkove za zadnji firmware, pa ga updateaš ukoliko je potrebno). pokreneš ga, on ti ponudi da reparticioniraš hard (bez gubitka podataka). iskreno - pojma nemam koliko sam stavio za windoze... recimo da je bilo cca 20 giga.
bootcamp te traži da ubaciš prazni cd, pa na njega zaprži windows drivere za tipkovnicu (volume, cd eject), miša, airport, bluetooth, grafulju...
kad završi - imaš dual boot (kod butanja drži alt).

zbutaš ga u windows modu, sa ubačenim windows xp service pack 2 instalacijskim cd-om (ili dvd-om?). baš mora bit sp2 - ne možeš prvo instalirat sp1, pa stavit sp2.
windowsi rade svoje, i već nakon 3-4 sata instaliranja (čovjek bi rekao da instaliraju rakete sa nuklearnim bojevim glavama na kubu) - voila! imaš windoze!

ubaciš bootcampov cd sa driverima, on se auto starta i instalira ti sve kaj ti treba.

podesiš mrežu, rezoluciju, instaliraš nod32 (ili neki drugi antivirus) i macdrive (sw s kojim pod windozama čitaš mac formatirane hardove - http://www.demonoid.com/files/details/482206/4651332/ ), i spreman si za čarobni svijet bila gejtsa.

sad, praktički, pred sobom imaš obični pc - software instaliraš gdje želiš (naravno, na win particiji).

btw, osx može čitati NTFS formatirane hardove (dakle, windows particiju), no ne može na njih pisati. windozi, uz pomoć gorenavedenog macdrivea, mogu i čitati i pisati po osx particiji.



thanks, kad uvatim vremena ću to napraviti ... na stranu šalu, hoću da vidim ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 25.10.2006 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
strija wrote:
Meni recimo na iMac-u 20 Core Duo sa 2GB RAM-a Photoshop radi nesto brze nego s Rosettom. Za Parallels mozes postaviti koliko memorije da ti uzima za XP, meni je podeseno na 1GB kad koristim Photoshop i radi cist solidno. Pod Rosettom je nesto sporije ali stabilno,

znači li to da je parallels nestabilan?

Nije uopce nestabilan, nisam imao nijedan problem.

dunga wrote:
strija wrote:
jos mi se nije srusio, dok mi se recimo Mail vec nekoliko puta rusio Smile

to nije dobro.
koji sistem?
što kaže apple.com - radi li se o poznatom problemu?
repair permissions?
novi user, pa malo testiranja?

Sistem je 10.4.8, repair permission sam probao prije par tjedana, sad neznam dal mi se Mail poceo rusiti prije ili vec poslije toga repaira.
Neznam dal je poznati problem. Na novom useru se ne dogadja.
U biti mi se dogadja slijedece, imam nekoliko foldera, i kad mi je neki mail u nekom od tih foldera, a ne u Inboxu, desni klik na poruku (da npr. oznacim kao junk) i srusi se. Ponekad i u inboxu ali rjedje.
E sad dal je to zbog mnogo poruka (oko 800), ili zbog toga jer imam Logitech mis i tipkovnicu pa zbog drivera, stvarno neznam.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.10.2006 07:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj resetirati junk mail filter u preferensima od maila ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group