Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Računalo potrebno za obradu .......

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dalibor



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 3

PostPosted: 17.10.2006 20:55    Post subject: Računalo potrebno za obradu ....... Add user to your forum ignore list Reply with quote

mini DV medija. Molim komentare i odgovore, preporuku koji su preporučljivi minimalni zahtjevi. Tnx Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 18.10.2006 12:44    Post subject: Ej! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uzmi Mac-a. I to je to.
A ako želiš raditi na PC platformi, bitno ti je da uzmeš Intel-ov procesor (min. pentium 3.0Gh, a po mogućnosti Xeon). Uzmeš matičnu ploču sa Intelovim chipsetom, grafička nije bitna, 1GB RAM-a minimum. Mislim, možeš ti radit i sa slabijom konfiguracijom (npr. sa AMD-ovim procesorom, nForce chipsetom itd.) ali logično je da onda to neće biti to.

Kao software preporučujem Avid Liquid 7 ili Adobe premiere.
Dodatni hardware: video kartica (npr. Canopus) ili ako ti je to preskupo onda obična firewire kartica za capture sa kazete. Ali ako imaš viška novca, preporučujem ti da uzmeš video karticu jer ti se više isplati uložiti u nju nego nabrijati računalo. S njom nemaš renderinga a to ti inače oduzima najviše vremena u editiranju videa. Naravno, ovo se odnosi samo na editiranje. Ako misliš raditi u After effectsu i Maxu ili Mayi, onda kupuj Intel Xeon. Tu ti video kartica ne pomaže ama baš ništa.

E sad, stavi sve na vagu i odluči. Po mojoj procjeni, za 15 000 kn možeš dobiti dobar stroj za montažu.
Back to top
View user's profile Send private message
dalibor



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 3

PostPosted: 18.10.2006 20:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e super b.stena puno si mi pomogao, kad krenem u nabavku ako zatrebam pomoć svakako se javim. Još jednom tnx i na savjetu i na brzini što se odgovora tiče.
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 23.10.2006 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema problema. Samo se ti javi
Back to top
View user's profile Send private message
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 23.10.2006 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni je dobar za obradu i sony vegas! trebat će ti gomila radne
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 23.10.2006 22:06    Post subject: Evo još malo savjeta Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vegas je isto OK.

Dalibor, trebao si napisati što točno misliš raditi od video montaže jer je to jako bitno da bi ti dao pravi savjet. I napiši u kojem programu misliš raditi. E onda ćeš dobiti prave savjete jer su razlike između Premiera, Avida, Velocitya, Canopusa i ostalih dosta velike.
Back to top
View user's profile Send private message
dalibor



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 3

PostPosted: 04.11.2006 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam mislio raditi ništa posebno.Imam JVC miniDV kameru i snimao bi povremeno djete kako raste buduči da ču uskoro postati otac.Znači snimao bi par sati videa godišnje i to probao amaterski obraditi i pohraniti.Kupujem računalo i nisam na čisto što mi zapravo treba jer NE IGRAM igrice.Svi bi mi htjeli uvaljati neke bijesne procesore i grafičke a nisam siguran da ču to ikada iskoristiti.Ako može koji savjet ili možda koja web stranica bio bih jako zahvalan.BOK
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 04.11.2006 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dual-core procesor!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 04.11.2006 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma 2 x xeon dual core
ako ne cak dva takva Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group