Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
KAMERE

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
flavijo



Joined: 28 Sep 2006
Posts: 7

PostPosted: 02.10.2006 11:48    Post subject: KAMERE Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!

Iz hobija se bavim videom, imam sony vx2100 i muci me sto ta kamerica nema progresivno snimanje tj ima interlace snimanje i zanima me da mi netko malo pojasni ako ima vremena jeli ta kamera uopce upotrebljiva za neke ozbilujnije projekte i koja je razlika izmedu sony 170 (osim sto ima fantomsko napajanje za mikrofon, vise me zanima kvaliteta slike) jer sam skuzio da ju telke dosta koriste, jer u konacnici cilj mi je dobiti filmski look, tj sto vise se njemu pribliziti:) Pa ako netko ima vrema bio bi mu zahvalan:)
Back to top
View user's profile Send private message
kinski



Joined: 10 Apr 2006
Posts: 32
Location: zg

PostPosted: 10.11.2006 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sony vx2100 i vx2000 ranije, rezultirale su prije 7, 8,9 (mozda i vise) godina pravom malom dv revolucijom..zapravo je to bio pocetak snimanja filmova na dv-u.
ne znam sto je tocno koristila dogma 95, znam da je "Dancer in the dark" koristio xl1, koja ruku na srce slikom i nije nesto puno bolja od vx2000. xl1 ima napredne tehnicke mogucnosti (npr phantom power za audio etc.), a i ima i tipican "canon look" (vrlo saturirane boje, tungsten ide u crveno etc.)
imas nekoliko opcija - mozes snimati na shutter od 1/25 i naravno, mozes deinterlecirati sliku. deinterlaceom gubis circa 50% rezolucije.
istina, sony pda150 i 170 se kod nas koristi jako puno u tv proizvodnji (primarno vanjske produkcije, nizebudzetne emisije tipa shpitza i redcarpet i slicne run & gun based emisije). 170 je odlicna kamera u smislu "value for your money", jer kosta oko 15-17 tisuća kuna a nudi vrlo kvalitetnu sliku, prima minidv i dvcam format kazete, dovoljno je sirok objektiv za terenski rad i najvaznije za ENG (tj. terensko snimanje) vrlo je svjetlosno osjetljiva, tako da mozes snimati u relativno svjetlosno losim situacijama.
i naravno, vecinom se s njom snima sa 1/25 shutterom

ako hoces progressive, odaberi Panasonic DVX100 . Meni omiljena kamera (vlasnik iste Smile ) i strahovito potcijenjena u HR . Jednostavno kod nas postoje (kao i svugdje u svijetu) odredjeni trendovi, a taj je da je Canon XL2 neki kao, Zeus, medju DV kamerama.
Necu sada o nedostacima te kamere, o tome sam vec pisao. Iako mozda je malcice bolje za ENG rad od DVX100. Panasonicov DVX100 je zapravo savrsena kamera za low budget reklame, spotove, low budget filmove (nadji klipove online iz wendersovog filma novijeg, iz "November" koji je dobio nagradu za kameru na Sundanceu. ), a o HVX200 da ne pricam.

najgora kamera je Sony fx1 i z1, i ona se puno korisiti kod nas, jer je kupuju produkcijske kuce koje nemaju pojma o nicemu.
z1 je mozda dobra u HDV formatu, ali niti doticne produkcijske kuce imaju opremu na kojoj bi to mogle montirati niti hrvatska ima hd signale. dakle propala im je investicija u iducih 4-5 godina. a SD na z1 i fx1 je slabiji od pda170, jer su kamere predvidjene za HDV a ne SD.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group