Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
trazim predlog za nabudzivanje kompa!?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.08.2006 09:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mMaster_hr wrote:
To rade na Mac OS X-u ili?


Final CUt pro ili FC express ...

al kao što sam rekao, u iMovie se da montirat svadba bez po frke, a program skužiš u 5 minuta ...

naravno ima opcija na pc iju (nažalost ne i FC) ... premier, sam je rekao je više nego dobar za to što mu treba ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 11.08.2006 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mMaster_hr wrote:
Ovako, osobno nisam radio sa Macovim, ali po specifikacijama vidim da su to zapravo nabrijane masinke kojima PC moze konkurirati bez problema...
That is only my opinion...


Ovo je jedna od vecih gluposti koje sam procitao o Macu.
Nisam neki ortodoksni Macoljubac, na Macu radim tek godinu dana ali isto tako koristim i PC jer mi je neke stvari komotnije raditi na njemu. Ukoliko se profesinalno bavis dizajnom, webom, audio ili video obradom i sl. kad tad ces se suociti sa time da ti je Mac jednostavno neophodan. Sta ces napraviti kad ti neka firma sa kojom suradjujes posalje fajlove sa Maca, reci ces im da ti je zao, ti to ne mozes otvoriti na svojoj zvjeri od PC-a ? Ili dobijes fontove za Maca koji ne rade na PC-u, a ti trebas odraditi pripremu za tisak?
I jos hrpa slicnih situacija kada tvoja PC Zvijer ostaje nemocna pred Macom.
Sto se tice cijene Maca u odnosu na PC mislim da je o tome bespredmetno razgovarati. Ono sto se dobije sa svakim kupljenim Macom kad usporedis sa softwerom istog ranga, kvalitete za PC, PC ispada skuplji.

Eto to je samo moje misljenje.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 11.08.2006 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
ne znam, svašta se može dogovorit... a u stanju je da je do sad nisam imao potrebe mijenjat, al quad xeon je quad xeon Smile


Točno tako, a ne neki tamo ppc Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 11.08.2006 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

b.stena wrote:
samo ne Matrox karticu (stalno se ruši)

?
frend vec par godina ima rt2000, i nikad nije bilo nikakvih problema.
malo je za*eban postupak instalacije, al kad postavis - radi

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.08.2006 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
lekke wrote:
ne znam, svašta se može dogovorit... a u stanju je da je do sad nisam imao potrebe mijenjat, al quad xeon je quad xeon Smile


Točno tako, a ne neki tamo ppc Smile


... speaking of, nebi baš otpisa G5 ... po nekim benchmarkovima koji su se pojavili novi quad Xeon (2.6) je u prosjeku 7% brži od quad G5 ice ...

vjerujem da je real life osjećaj ipak bliže deklaliranom od 1.4-1.8 puta brže al šteta PPC-a s obzirom da je chip star ohoho, predobro se drži protiv najjačeg što intel ima.


G.
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 11.08.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da je decko profic i da ima para sigurno nebi tu postavio takvo pitanje.
nhf
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 11.08.2006 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
quad xeon je quad xeon Smile

definitivno
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 11.08.2006 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
.cdr wrote:
opet mac/pc fajt

jedino je bed kaj većina iz PC tabora nikad nije probala Maca za ništa konkretno, dok je u Mac taboru suprotna situacija - skoro svi su počeli sa PCjima, pa prešli na Macove zbog potrebe Smile

ali i jedan i drugi tabor ima slabo videolikih uradaka za pokazat
grzzi wrote:

frend mi je prije dvi godine složio amd dual konfiguraciju sa nekom avid katicom malo jačom i raidom, izašlo ga oko 80 000 dolara. Nakon godinu dana kupio je G5 dual i final cut za 20 puta manje novaca ... guess what? amd "pila" i avid skupljaju prašinu ... žali bože novaca i kredita koji još otplaćuje.

stvarno nevjerojatno, đek!
ako nazovem odmah, dobijam li uz ovaj nevjerojatni kompjuter na poklon i 'super krečko' da i ja mogu farbat okolo, a da se ne zaprljam?
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 11.08.2006 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
mMaster_hr wrote:
Ovako, osobno nisam radio sa Macovim, ali po specifikacijama vidim da su to zapravo nabrijane masinke kojima PC moze konkurirati bez problema...
That is only my opinion...


Ovo je jedna od vecih gluposti koje sam procitao o Macu.
Nisam neki ortodoksni Macoljubac, na Macu radim tek godinu dana ali isto tako koristim i PC jer mi je neke stvari komotnije raditi na njemu. Ukoliko se profesinalno bavis dizajnom, webom, audio ili video obradom i sl. kad tad ces se suociti sa time da ti je Mac jednostavno neophodan. Sta ces napraviti kad ti neka firma sa kojom suradjujes posalje fajlove sa Maca, reci ces im da ti je zao, ti to ne mozes otvoriti na svojoj zvjeri od PC-a ? Ili dobijes fontove za Maca koji ne rade na PC-u, a ti trebas odraditi pripremu za tisak?
I jos hrpa slicnih situacija kada tvoja PC Zvijer ostaje nemocna pred Macom.
Sto se tice cijene Maca u odnosu na PC mislim da je o tome bespredmetno razgovarati. Ono sto se dobije sa svakim kupljenim Macom kad usporedis sa softwerom istog ranga, kvalitete za PC, PC ispada skuplji.

Eto to je samo moje misljenje.


A istina...
Za profice je Mac neophodan...
Respect

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.08.2006 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

frend mi je prije dvi godine složio amd dual konfiguraciju sa nekom avid katicom malo jačom i raidom, izašlo ga oko 80 000 dolara. Nakon godinu dana kupio je G5 dual i final cut za 20 puta manje novaca ... guess what? amd "pila" i avid skupljaju prašinu ... žali bože novaca i kredita koji još otplaćuje.

stvarno nevjerojatno, đek!
ako nazovem odmah, dobijam li uz ovaj nevjerojatni kompjuter na poklon i 'super krečko' da i ja mogu farbat okolo, a da se ne zaprljam?[/quote]

btw, komp je riknuo, neznam jeli ga uopće poslao na servis ... imali su neku frku sa englezima koji su im ga prodali, a sad je to i onako kanta ...

to je drugi slučaj za koji znam gdje su prvo ulupali lovu u neki high end sistem, da bi onda uzeli mac i fc pro i skužili da je to sve što im treba (+ digitalna beta Smile) ) ... drugi poznanik mi doma drži sgi koji je isto pjevao dvadesetak iljada dolara, nikad iskorišten kako treba ... pokazalo se preskupo u kombinaciji s avidom i potpuno nepotrebno ... na kraju G5 i FC pro ...

normalno da se montaža može raditi i na pc ju u raznim kombinacijama, al mi se čini da je trenutno što se videa tiče situacija bolja (jeftinija i jednostavnija) na OSX strani ...

bilo bi dobro da se jave neki montažeri da iskomentiraju ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 12.08.2006 04:23    Post subject: mac/pc Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam montažer pa evo mog mišljenja:

Kao prvo, dečko koji je otvorio ovu temu uopće ne razmišlja o kupovini Mac-a, njega samo zanima Windows platforma pa bi vaša borba Mac/PC trebala biti preseljena na neko drugo mjesto. Baš zato ću otvoriti i novu temu koja se toga dotiče Laughing

Koliko ja znam (a pričao sam sa dečkima u Audio-video consultingu), sve televizije rade na Windows platformama. Zašto? Nemam pojma, izgleda da je kod nas Mac još uvijek "tabu tema".
Ako sam ja dobro skužio, on ne planira raditi 3d animacije (za što bi mu mac itekako dobro došao) i kompliciraniju video obradu nego samo montažu svatova za što mu je dosta da kupi običnu jeftiniju video karticu, malo Ram-a, jači procesor (naravno, Intelov), veći hard disk i problem riješen.

E sada, i ptice na grani već znaju da je za video obradu Mac nenadhebiv, pa zašto to stalno ponavljate. A ako ćemo već tako gledati, nek' si onda kupi Dell Precision-a. Malo je skuplji (do 100 000 kn, ovisno o konfiguraciji), ali je za video montažu daleko ispred Mac-a. Iako sumnjam da ga ova opcija zanima Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 12.08.2006 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mMaster_hr wrote:

A istina...
Za profice je Mac neophodan...
Respect


gle, nije istina.
mac je, bas kao sto mekovci kazu, pristojno rjesenje za malo para.
industrijski standardi nisu ni mac ni win.
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2006 19:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pxotographer wrote:
ljudi...
mislim da ste malo vishe skreuli sa srzi teme...meni treba cisto predlog kakvu konfiguraciju da sredim...to je to.
Zanimam me samo rad na PC-ju,nista drugo ne dolazi u obzir,to je to,objasnjenja nemorate traziti jer je suvisno.
RAM?
HARD?
PROGRAM?
VIDEO KARTA?
i josh neke stvari koje su mozda potrebne da bi mi komp to dobro odradio...ne razumijem se bas previse.Da li je to previse za vas :p).Nema tu puno filozofije covjece,ko se razumije neka napise nesto pametno,ako zeli naravno,a ne trebaju mi typovi koji ce da se biju PC vs MAC...Da,i necu ja da montiram Ratove Zwijezda covjece,nego obicnu svadbu...imajte to na umu :p))


Prvo se postavlja jedno klju?no pitanje. Kako stvari stoje sa softom? Misli? li koristiti piratluk ili licencirani soft?

Ako je u pitanju prvo. Kupi ?taj ja?u kantu, i biras soft po ?elji.

Ako je u pitanju drugo, kupi Maca, i FCP studio. Pro?i ?e? puno jeftinije nego da kupi? doma?eg slo?enca i soft koji je u rangu s FCP studom.
________
health shop

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
G2xE



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 9
Location: Zg

PostPosted: 23.10.2006 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zbunjen sam. Znači li to da mi je svejedno koristim li recimo nvidia 7950GT 512ram ili radeon x1300pro 256ram za rad u After Effects na windozama?! Ili premiere-u...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 23.10.2006 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, s obzirom da s interesom pratim topic samo da čovjeku bacim malu krišku iskustva - probao neki dan instalirati Premiere 10 na AMD PC - neće, Adobe site me obavijestio da dio AMD-ovih procesora ne radi s Premiereom 10 (nedostaje podrška za neki set instrukcija) - dakle eto, samo još jedan glas za Intel što se tiče video montaže.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.10.2006 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

G2xE wrote:
Zbunjen sam. Znači li to da mi je svejedno koristim li recimo nvidia 7950GT 512ram ili radeon x1300pro 256ram za rad u After Effects na windozama?! Ili premiere-u...


nisam stručnjak al u principu nema nikakve veze, moš proć i jeftinije ... gledaj samo da ima izlaze za dva monitora (zatrebati će ti) ...

grafička kartica uglavnom nema puno veze sa video editiranjem - eventualno za neke 3D tranzicije i neke efekte, ali dobro dođe ako ćeš se igrati Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
G2xE



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 9
Location: Zg

PostPosted: 23.10.2006 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znači dual core proc. je ono što mi treba:) Mislio sam da ima veze zbog openGl-a i to... Ma zapravo ne znam puno pa tapkam u mraku. Tnx!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 23.10.2006 22:28    Post subject: Intel Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto malo i od mene:

AMD uzmi ako hoćeš špilat igre. Isto tako i neke nabrijane grafičke.
A ako hoćeš radit sa videom, Dual core (Xeon po mogućnosti), puno RAM-a, matična sa Intelovim chipsetom, SATA diskove spojiš u RAID i jesam što zaboravio? Ah da, video kartica. Kad to složiš u kučište, imat ćeš pravi montažni stroj Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
G2xE



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 9
Location: Zg

PostPosted: 25.10.2006 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zahvaljujem na savjetu Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 03.12.2006 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stari moj....
Ovo je sve radjeno u Adobe Premieru, vecina na celeronu 2,4 s 512 rama pa vidi:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=1485146228
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 07.12.2006 21:12    Post subject: Mac mini Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam za prodati Mac mini pa ako je netko zainteresiran nek se javi na privat.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 07.12.2006 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

achm... ne znam ništa o montaži, ali moja mama s veseljem koristi imovie za montažu. inače, mama mi ima 55 godina, radi kao učiteljica i prije godinu i nešto dobila je 733 mhz g4 sa gigom rama.
eh, da... mama ne govori engleski.

demo imovie tema:
http://www.youtube.com/watch?v=0D9Do3Mg4uo

btw, na hr.comp.mac neki lik nudi novi 2.0ghz core2duo 20" imac za 8900 kuna.
j..o me pas ako to nije best buy.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group