Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Text u Clipu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 15.02.2004 01:54    Post subject: Text u Clipu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ej ljudovi malu pomoc bih molio... Rolling Eyes

Kako da adresiram DynamicText koji mi je unutar nekog clipa. Htio bih na svaki on(press) da mi mijenja text u boxu a da
ga clip miče (znači ista animacija za sve textove ali da se text mijenja ovisno o gumbu koji stisnem).

po logici bi išlo (barem mojoj):

_root.ImeClipa._ImeTxtFielda = "Moje text"

no... zaključite sami Sad

Thanx
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 17.02.2004 12:29    Post subject: ... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preoblikovat cu pitanje...

Zaobisao sam gore navedeni prob, sa istom funkcijom pomicem i clip i text (ali text je
van clipa) tako da mogu editirati text a efekt mi je isti kao da je text unutar clipa
no iskrsnuo je drugi problem...

KAKO MIJENJATI ALPHU DYNAMIC TEXTU? Shocked
Nikako ne ide, fakat nikako, probao sam staviti embedFonts (jer je to kao
obavezno ako se mijenja alpha dinamicnom textu) ali nema efekta. Stavim embed na true
uvalim defaultni font i svejedno kad exportiram u swf ne radi, nece raditi niti u flashu
(ctrl+Enter).
Please help Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 17.02.2004 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Teorijsko rijesenje, u praksi saksam... zato imam njavu Smile.

Udji u taj movie clip gdje ti se nalazi dinamic txt, selektiraj dinamic txt i u njemu napisi AS:
trace (this);

U Outputu ce ti se ispisat path do tog movie clipa.

Umjesto da mijenjas txt fielda, mozda ti je jednostavnije tom txt-u dat da ima vrijednost varijable X, negdje setiras ostale varijable X1 X2 X3 X4 vatever i njima pridruzis txt koj oces da ti se ispisuje a na on(press) samo pridruzis x varijabli vrijednost x1, x2, x3 itd.

Lakse ce ti bit za editirat ako si nesto krivo napisao itd.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group