Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vista kao OSX

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 27.09.2006 09:15    Post subject: Vista kao OSX Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jucer sam na telki vidio nekakav preview Viste... Uglavnom nahvallili ga za popizdit. Animacije, cuda, slideshow, sidebar, gadgets... ovo ono... hmmm, mislim si, pa od kud mi je to poznato Wink

Mac OSX beta1 je predstavljena 13.09.2000. godine.. Hmmm, pa dobro nije to tako davno Smile
Sest godina simo tamo... ovi iz Redmonda su odlucili valjda malo utvrditi gradivo. I napraviti naravno revolucionarni OS. Revolucionarni my ass.
Uglavnom, jucerasnji prilog je bio toliko pretenciozan i toliko ljigav da sam dosao samo do jednog zakljucka. Da je netko iz Microsoft Hrvatska platio grde novce HRTu da objavi takvno nesto.
Uglavnom, sve ovo sto nudi Vista, hmmm kako da kazem, vec vidjeno u Mac svijetu.
Ne ide mi u glavu zar ti iz Redmonda ne mogu izmisliti nesto novo. Jer ovo sto Vista nudi je cista kopija ili modificirana kopija OSXa...
Spominju i nekakvu naprednu tehnologiju i koje kakva cuda... Kako moze biti napredna kad je user interface 6 godina star.
Uglavnom jedva cekam i ja da izadje Vista pa da vidimo cuda...
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 27.09.2006 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Old news... Smile Tužno je doduše što Vista kako napreduje ima sve manje novih featuresa...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.09.2006 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

radio sam na njoj dva mjeseca i vratio se na xp.

novosti nema, no dobar je za admine jer useri više ne mjenjaju ni font bez admin prava Smile)
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 27.09.2006 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
no dobar je za admine jer useri više ne mjenjaju ni font bez admin prava Smile)

argh... admini i njihova tortura...
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 28.12.2006 03:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo da ne postam novo o starom, sad i sa primjerima Smile

http://www.youtube.com/watch?v=QT6YO30GhmQ
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2006 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
radio sam na njoj dva mjeseca i vratio se na xp.

novosti nema

TZAR!!1
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 28.12.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na sidebaru sam naletio na još jedan kul anti-microsoft filmić

uberite: http://www.youtube.com/watch?v=XObuskjLlZE&mode=related&search=

sieg heil

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 28.12.2006 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ta vista bi mogla bit jako grozna, cinimise. OSX bar ima za bazu unix i IMA multitasking, za razliku od windowsa i totalno loseg sistema za multitasking. Zbog toga ce ta vizualna poboljsanja i razni dodatci ubit sistem i uzimat gro resursa. Zivi bili pa vidjeli, al to kasnjenje nekoliko godina sa vistom (par puta su mjenjali ime) pa su prckali i mjenjali projekt i mislim da ce konacni rezultat biti nesto skr0z zbrckano.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 28.12.2006 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam feeling da će završit kao Windows Millenium

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 28.12.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
Ta vista bi mogla bit jako grozna, cinimise. OSX bar ima za bazu unix i IMA multitasking, za razliku od windowsa i totalno loseg sistema za multitasking. Zbog toga ce ta vizualna poboljsanja i razni dodatci ubit sistem i uzimat gro resursa. Zivi bili pa vidjeli, al to kasnjenje nekoliko godina sa vistom (par puta su mjenjali ime) pa su prckali i mjenjali projekt i mislim da ce konacni rezultat biti nesto skr0z zbrckano.


Što ti točno znači loš sistem za multitasking?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 28.12.2006 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci da je los... ko da ga i nema, ako radis istovremeno 2 stvari radit ce al ce u najboljoj soluciji radit svaka duplo sporije... kazem u najboljoj, u najgoroj ce radit svaka 10x sporije. To je meni los multitasking, za razliku od unixa koji multitasking ima, valjda.

Zelim samo rec da je mikrosoft napravio gresku sta nije vec kod xpa a kamoli sad kod viste promjenio totalno bazu, registry i cjeli sistem funkcioniranja OSa. Jer se izvukao vec davno maksimum iz tog nacina funkcioniranja i ovo sad je samo bezvezno pretrpavanje. Jer ako se sjecam kad je trebao izac OSX govorilo se da ce i novi windowsi isto kao i OSX funkcionirat na bazi unixa, ali mikrosoft je odustao od toga, vjerovatno radi backward compatibilitya, sto je najvjerovatnije velika pogreska. Misljenja sam da bi poboljsanje bilo jedino da su digli kompletno ruke od starog sistema i napravili novi. U biti to su vec sa xpom sjebali, uzeli su NT bazu i napravili "novi" OS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 28.12.2006 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=tLa3Wac4O2A&NR
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group