Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Trebam link...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mirda



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 59
Location: Croatia

PostPosted: 28.01.2007 22:24    Post subject: Trebam link... Add user to your forum ignore list Reply with quote

S obzirom da imam Canon XL2 zanima me da li netko zna ima li na hrvatskom webu site gdje se može dobiti informacije o trenutačnim projektima u svijetu dokumentarnih filmova, u hrvata... da mi baš kamera ne drvenari bez veze doma dok si sam ne složim nešto...
Ne bih htio raditi samo spotove... nego i neš pametnog.

_________________
Carpe diem, jer svaki dan je dobar za...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 29.01.2007 18:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

buraz, tebi je ocito pljuga sloziti spot. pa daj pokazi sto si radio do sad i cemu ti ta xl2 sluzi...

inace, kupio si kameru od 50 000 kn+, a ne znas sto bi s njom radio.
daj ti nama radje to objasni jer ne kuzim kak netko ko ima love za xl2 ne zna sto bi radio s njom. da je imam, stari, ne znam di bi mi bio kraj.

no hard feelings...samo ne razumijem zasto si to kupio, ako nemas sto raditi....

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Mirda



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 59
Location: Croatia

PostPosted: 30.01.2007 00:56    Post subject: Canonica... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako. Ja sam ti sljakal u uredništvima raznih projekata, najslabiji mi je bio prvi Big Brother... no nekoliko puta mi se dogodilo da mi ljudi ponude dobar projekat ali kad tražim od raznih kolega kameru... naravno, nema je. To je prvotni razlog zašto sam ubo kameru... Što se tiče spotova, kolio čujem na tome se najviše radi ali ja bi najrađe radio dokumentarce pa ako netko zna za neki dobar projekat neka javi. Posla ima samo što sam bio na kratkom odmoru nakon nove godine (cuga, tulumi, cuga, tulumi itd...) i zato ovaj post...

_________________
Carpe diem, jer svaki dan je dobar za...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 30.01.2007 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, kuzim, al kameru mozes i rentat.... xl2 je ipak skupa...

buraz, ak ce trebat zvat cu te... javi mi na pvt koliko kostate ti i kamera po terminu....

i jel imas na netu nesto sto si radio?(bar snimke)

nadam se da te nisam uvrijedio prethodnim postom, al zgledalo je ko da ti je tata kupio kameru da se zajebavas Smile sorry zbog toga....

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
kinski



Joined: 10 Apr 2006
Posts: 32
Location: zg

PostPosted: 30.01.2007 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

XL2 je ozbiljno oružje...
možeš raditi fakat sve- od filma, spota, emisija za tv

sajta kao portala ili bulletin boarda za hr produkciju nema, koliko ja znama...mozda nesto najdjes na filmski.net
moras zapravo upasti u te krugove, u tih 50-tak ljudi koji ozbiljnije bave necim u ovoj drzavi, pa se zalaufat..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 30.01.2007 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima kinski pravo. jako ces tesko upast u te krugove jer se drze ko masoni, a i misle da su najpametniji na svijetu...a u stvari su sjebali sve kaj se sjebat dalo....

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 30.01.2007 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

točno tako, ako nisi "u mašini",taman da imaš ne znam kakvu opremu ne možeš unutra jer tu drma par faca..mislim, možeš se ti "prostituirati" za parsto eura, ali, to možeš i s puno lošijom kamerom nego što je tvoja...dosta radim u tim krugovima i prilično dobro znam kako stvari stoje...trebaš imati jako dobro zaleđe i dobre veze da bi mogao upasti unutra..prave projekte dobivaju "odabrani"..nažalost, takvo smo mi tržište...a što se dokumentaraca tiče, stvar je još zamršenija...jedina trenutna mogućnost ti je u vlastitoj produkciji obraditi neku temu (dakle, ući u rizik da to nikad ne prodaš) i onda gotov, finalni proizvod ponudiš nekome (RTL, HRT, Nova) ili nekoj privatnoj produkcijskoj kući koja će to znati prodati...
Back to top
View user's profile Send private message
Mirda



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 59
Location: Croatia

PostPosted: 31.01.2007 03:25    Post subject: "Severina je kriva za sve..." Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma ja brijem da u Hrvatskoj ima dosta posla samo kaj ekipa koja ima kamere nema ideja, ekipa kaj ima ideje, nema kamere, ekipa kaj ima para ne zna kaj bi sponzorirala...itd. Meni je osobno sve jedno, samo ne bih htio da mi kamera sjedi doma za gledat... S druge strane izrazito sam zainteresiran za projekte koji imaju smisla, neki dobar scenarij, tema ili priča- toga barem kod nas ima. Od sredine ljeta je predizborna kampanja tako da će posla biti sigurno, no ja bi htio ipak napraviti stvari koje nešto vrijede a ne samo vikend spotove. Ako me razumijete?
Za sada imam nekaj drugo u planu ali ako netko ima dobar projekt kroz sljedečih par mjeseci-samo neka se javi.. Sljedeči tjedan mi stiže i stativ.

_________________
Carpe diem, jer svaki dan je dobar za...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 31.01.2007 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

buraz, pa kinski ti je sve reko. posla ima, ali ga ima za onih 50-ak "masona" koji vedre i oblace pa, ak se uspijes medju njih ubaciti, imat ces i takvog posla koji trazis...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kinski wrote:
XL2 je ozbiljno oružje...
možeš raditi fakat sve- od filma, spota, emisija za tv

sajta kao portala ili bulletin boarda za hr produkciju nema, koliko ja znama...mozda nesto najdjes na filmski.net
moras zapravo upasti u te krugove, u tih 50-tak ljudi koji ozbiljnije bave necim u ovoj drzavi, pa se zalaufat..


mozes radit filmove samo ak platis post produkciju ko 20 tih kamera Smile))

kad bi to tak bilo onda niko vise ne bi kupoval kamere neg igracke za 50k kuna..

svejedno .. to je vrhunska spravica... i definitivno je steta da ne radi nego da skuplja prasinu.
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 31.01.2007 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

buraz, moze i filmove, al ovisi o kakvom se filmu radi...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

seko, s tom kamerom valjda moze neki Smile
Back to top
View user's profile Send private message
kinski



Joined: 10 Apr 2006
Posts: 32
Location: zg

PostPosted: 01.02.2007 00:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="sinisa"]

mozes radit filmove samo ak platis post produkciju ko 20 tih kamera Smile))

kad bi to tak bilo onda niko vise ne bi kupoval kamere neg igracke za 50k kuna..
/quote]

ne bih se baš složio. prelistaj malo american cinematographere u zadnjih par godina, vidjet ćeš da su mnogi xl1, xl2, dvx100 filmovi finiširani sa magic bullett plug-inom.
druga je stvar ako ideš na finalni output na print 35-ice. Onda je to zeznuto, treba puno testova, digitalija se raspada---ali tu su sumnjivi rezultati ako snimaš i na HD-u.

stvar je oka i načina snimanja, rasvjete. Pogledaj naše reklame. sve su na 35-ici i HD-u, a čast iznimkama (Komakino, Planet B), vecina izgleda ispod svake kritike.
S druge strane (da ne navodim strane primjere, jer je svaka komparacija besmislena), prošlosezonski "Lov na antikvitete" je sniman na canon xl2 i izgleda kao film. u najmanju ruku kao vrlo skupi BBC dokumentarac. A koješta što ide na našoj tv, što je i DigiBeta i HD izgleda vrlo skromno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kinski



Joined: 10 Apr 2006
Posts: 32
Location: zg

PostPosted: 01.02.2007 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="kinski"]
sinisa wrote:


mozes radit filmove samo ak platis post produkciju ko 20 tih kamera Smile))

kad bi to tak bilo onda niko vise ne bi kupoval kamere neg igracke za 50k kuna..


ne bih se baš složio. prelistaj malo american cinematographere u zadnjih par godina, vidjet ćeš da su mnogi xl1, xl2, dvx100 filmovi finiširani sa magic bullett plug-inom.
druga je stvar ako ideš na finalni output na print 35-ice. Onda je to zeznuto, treba puno testova, digitalija se raspada---ali tu su sumnjivi rezultati ako snimaš i na HD-u.

stvar je oka i načina snimanja, rasvjete. Pogledaj naše reklame. sve su na 35-ici i HD-u, a čast iznimkama (Komakino, Planet B), vecina izgleda ispod svake kritike.
S druge strane (da ne navodim strane primjere, jer je svaka komparacija besmislena), prošlosezonski "Lov na antikvitete" je sniman na canon xl2 i izgleda kao film. u najmanju ruku kao vrlo skupi BBC dokumentarac. A koješta što ide na našoj tv, što je i DigiBeta i HD izgleda vrlo skromno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mirda



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 59
Location: Croatia

PostPosted: 01.02.2007 04:51    Post subject: Hm, hm... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ponavljam, posla ima... kao primjer navodim ekipu koja je radila film "ajde prođi ovaj dan"... ili tako nešto. 2-3 godine su krpali projekt a sada ih zovu u toronto... treba samo prepoznati ili uopče čuti za dobar projekat, scenarij,priču... Meni sama lova je bitna ali podjednako mi je bitno da radim na dobrim projektima. Ja neznam o nikakvoj "skupini ljudi" koja drži tržište i ine spike a radio sam i na RTL-u i na HTV-u. Znam da kod nas vlada jedna katastrofalna bezinspiracija, a vrhunski dometi domačih iole jačih kuča su fu... sapunice, šatro komedije, sapunice, itd. Ako u ruke dobijem dobar scenarij ili dokumentarac na papiru, ja ču rađe se toga primiti... nego nečeg što publika zaboravlja nakon par mjeseci. I fakat... kamera je mraaak.

_________________
Carpe diem, jer svaki dan je dobar za...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kinski



Joined: 10 Apr 2006
Posts: 32
Location: zg

PostPosted: 01.02.2007 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se mirda! vlada, ali ono TOTALANA NEINSPIRACIJA, samo neko tiho gunđanje u rame, kak je loše...
znam većinu ljudi koji su radili "Ajde, dan, prođi..." i po meni je to milestone film novije hrvatske kinematografije: i sa estetskog i sa produkcijskog stanovista.
Odbijen (naravno) na Puli, premijerno prikazan tek na Libertas Film Festivalu jer taj festival rade mladi ljudi koji imaju nos za takve stvari, zatim je slijedila nagrada na ZFF i onda je film pozvan na ROTTERDAM i BANGKOK, s cime se ne mogu pohvaliti ostali naši filmovi...eto.
vrijediti raditi, "Ajde, dan, prođi..." to dokazuje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 01.02.2007 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="kinski
ne bih se baš složio. prelistaj malo american cinematographere u zadnjih par godina, vidjet ćeš da su mnogi xl1, xl2, dvx100 filmovi finiširani sa magic bullett plug-inom.
druga je stvar ako ideš na finalni output na print 35-ice. Onda je to zeznuto, treba puno testova, digitalija se raspada---ali tu su sumnjivi rezultati ako snimaš i na HD-u.
.[/quote]

ok .. ako je to to, to onda znaci da sve one lijepe kamere idu u kantu, treba nam xl2 i magic bullet ? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group