Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kuda ide PPD na MacOS-u?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 17.11.2006 12:56    Post subject: Kuda ide PPD na MacOS-u? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Alo

zamolio bi sve mac majstore da mi pomognu kako instalirat PPD u sistem (Mac OSX). kud idu fajlovi i sl.

hvala puno

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 17.11.2006 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A što je PPD i zašto ti to tak jako treba?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.11.2006 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na devetki je išlo u printer descriptions negdje u systemu ...

na desetki to nisam nikad koristio jer i iz quarka i iz illustratora možeš sejvati kao .pdf (composite ili u separacijama) press quality i to primaju u svakoj tiskari s kojom sam radio...

pogledaj na kratis.hr imaš upute za izradu .ps -a (neznam jel su samo za win ili i za mac) ili proguglaj ili pitaj konkretno u pripremi u tiskari di će to ić na film/ploču ...

http://developer.apple.com/documentation/Printing/Conceptual/UsingPPDFiles/ppd_concepts/chapter_2_section_4.html

G.
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 17.11.2006 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se ppd ne instalira u programu koji ga koristi?
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 17.11.2006 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ grzzi: to sve stima u 95% slucajeva ali ima izuzetaka kao sto je ovaj.

radim stvari koje ce ic u radin na rotaciju i imam njihov jobooption za distiler + ppd koji treba instalirat. na pc-u to nije problem, al na macu nikak skuzit. ovi iz radina zahtjevaju da se stvar napravim s njihovim ppd-em i da se distila s njihovim joboptionom jer u suportnom ne odgovaraju za kvalitetu tiska, color match i sl.

posto se radi o velikom klijentu nebi htio da se nesto desi, kolko god do sad iz iskustva znam da su razlike u konacnom ispprintu izmedu recimo scitexa, denone i ostalih minimalne, tj. takoreci neprimjetne.

P.S. na PC-u ga nije problem stavit i insatlirat al na macu nisam jos skuzil kud ide i kako ga stavit da radi bez greske. nasao sam folder di su ostali ppd-evi, al nikako skuzit kako prebacit taj novi da proradi.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 17.11.2006 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj ovo
Code:
Open the area where you add printers.
Click Add in the Printer List window.
From the top menu, choose a connection method.
Select a printer, or enter the printer's IP address.
From the bottom menu, select a printer model.
In the list that appears, select a PPD file, and then click Add.


U biti, ako imas Distiller, prozuji kroz help

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.11.2006 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
@ grzzi: to sve stima u 95% slucajeva ali ima izuzetaka kao sto je ovaj.

radim stvari koje ce ic u radin na rotaciju i imam njihov jobooption za distiler + ppd koji treba instalirat. na pc-u to nije problem, al na macu nikak skuzit. ovi iz radina zahtjevaju da se stvar napravim s njihovim ppd-em i da se distila s njihovim joboptionom jer u suportnom ne odgovaraju za kvalitetu tiska, color match i sl.

posto se radi o velikom klijentu nebi htio da se nesto desi, kolko god do sad iz iskustva znam da su razlike u konacnom ispprintu izmedu recimo scitexa, denone i ostalih minimalne, tj. takoreci neprimjetne.

P.S. na PC-u ga nije problem stavit i insatlirat al na macu nisam jos skuzil kud ide i kako ga stavit da radi bez greske. nasao sam folder di su ostali ppd-evi, al nikako skuzit kako prebacit taj novi da proradi.


radio sam sa radinom (ne u zadnje vrijeme), zašto ne zoveš u pripremu i tražiš da ti objasne ... koliko znam rade na OSX-u i oni ...

inače se stvarno ne sjećam kad sam zadnji put se uopće zaebavao sa postscriptom i distilerom... sve što sam tiskao u kerscha i u kratisa (uglavnom) mi je ispadalo bez greške s kolorima (cinema 20) ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
daglas



Joined: 15 Mar 2007
Posts: 20
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2007 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj ppd staviti u

HARD>SYSTEM>LIBRARY>PRINTERS>PPDs>CONTENTS>RESOURCES>EN.LPROJ

It works for me, trebalo bi raditi i tebi. Ako ne, pitaj Radin...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dicky-world



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 51

PostPosted: 30.03.2007 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daglas wrote:
Probaj ppd staviti u

HARD>SYSTEM>LIBRARY>PRINTERS>PPDs>CONTENTS>RESOURCES>EN.LPROJ

It works for me, trebalo bi raditi i tebi. Ako ne, pitaj Radin...


Definitivno odite na stranicu od kratisa tamo je super objasnjeno kako instalirati ppd na macu......
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group