Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Turntable problem.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Da Fu



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 17
Location: Karlovac

PostPosted: 13.04.2007 09:34    Post subject: Turntable problem. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok svima!
Imam doma na probnoj vrtnji Hitachi HT-356 direct drive turntable. Pošto nemam klasične komponente, gramofon sam spojio preko kompa na predpojačalo zvučne (terratec aureon 7.1 universe) i onda na line-out do linije.
Problemi:
1. zvuk na lijevom kanalu je koma jer kabl negdje gubi kontakt (što vjerujem da se lako da popraviti).
2. onaj iritantan zvuk interferencije (zujanja) koji nikako ne mogu izolirati. probao sam s uzemljenjem gramofona, ali bez uspjeha. probao sam softverski na kompu preko terratecovih drivera, ali ništa. ovo me dosta smeta i pitanje glasi: kako to riješiti? inače, gramofon radi ko beba i u vrlo dobrom je stanju (osim lijevog kanala Smile )

nadam se da mi možete pomoći bilo kakvim savjetom.

hvala ljudi,
lijepi pozdrav.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 13.04.2007 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za gramofon trebas poseban phono ulaz, tj. phono predpojacalo. E sad neznam dal to ova tvoja zvucna ima, vjerojatno ne.
Treba ti ovak nesto: http://entertainen.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=248
ili neko pojacalo ili receiver koji ima takvo predpojacalo vec ugradjeno. A takvi su vecinom nesto skuplji.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Da Fu



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 17
Location: Karlovac

PostPosted: 13.04.2007 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam phono ulaz na zvučnoj,preko njega sam i spojio gramofon.
jel znaš kako da izoliram to zujanje? možda treba uzemljenje na 5.25 modulu od zvučne? stvarno nemam pojma... ?

ovo mi je zvučna:
http://www.kohryu.com/picture/terratec/a71uni.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group