Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vlada.hr
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 19.04.2007 09:30    Post subject: vlada.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

Opis kategorije kaže da postamo <naše> web stranice, ova nije moja : ) ali me zanimaju vaši komentari, mene recimo veseli što postoji tagiranje.. http://www.vlada.hr/hr/content/keyword/Informatika+i+telekomunikacije
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.04.2007 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fino, fino...
RSS je za svaku pohvalu, dizajn je pristojan (premda se oni veliki serifni naslovi malo opiru čitanju), sve skupa je prohodno, čak se dobro renda i u safariju. bliže se izbori, pa su si dali truda Smile

živo me interesira kolike su pare bile u igri.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 19.04.2007 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako netko zna tko je odradio sajt, javite...

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 19.04.2007 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se sajt svidja, i svidja mi se sto je na open source cms-u, ezPublish-u, a ne na nekim Perpetuum mobile i slicnim rjesenjima
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 19.04.2007 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, svakako.

Dunga, što se tiče cijene, s obzirom na kvalitetu odrađenog posla i samu količinu posla, nije previše bitno koja je cifra u pitanju. Sve i da je 200 k, nema veze, jer je odrađen dobar posao koji opravdava trošak. Problem je kad se potroši toliko, a dobije šrot.

Ovo sad mora biti uzor ostalim državnim institucijama, te velikim tvrtkama (npr hž i autobusni kolodvor zagreb), te bi uskoro i oni trebali početi angažirati profesionalce za svoje stranice. Zato mene osobno i ne zanima koliko košta.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.04.2007 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Da, svakako.

Dunga, što se tiče cijene, s obzirom na kvalitetu odrađenog posla i samu količinu posla, nije previše bitno koja je cifra u pitanju. Sve i da je 200 k, nema veze, jer je odrađen dobar posao koji opravdava trošak. Problem je kad se potroši toliko, a dobije šrot.

ok, a što ako je cijena bila viša od 1,000.000 kuna?
morti bi gospodina mačeka trebalo priupitat za još jedan račun...
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2007 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Web je stavrno odličan, ja bih isto volio da znam tko je radio. Svaka čast

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.04.2007 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gg za site.

http://www.netgen.hr bi mogao biti autor

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 19.04.2007 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene bi zanimalo ako je 200k takav posao.. koliko god da je dobar ili loš mislim da ljudi državnim institucijama su primjer kako iracionalno trošit pare poreznih obveznika (ovo se odnosi na sve poslove)

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 19.04.2007 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=342478

nikakav flame, neg sam zapamtio neomediu kao autora(e) pa je gugl izbacio ovo kad sam isao provjerit
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 19.04.2007 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=342478

nikakav flame, neg sam zapamtio neomediu kao autora(e) pa je gugl izbacio ovo kad sam isao provjerit


evo i ja sam malo prošvrljao od indexa i googla.. problem je - kome vjerovati.. ali svejedno imam filing da su ovo neki prljavi poslovi

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 19.04.2007 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
mene bi zanimalo ako je 200k takav posao.. koliko god da je dobar ili loš mislim da ljudi državnim institucijama su primjer kako iracionalno trošit pare poreznih obveznika (ovo se odnosi na sve poslove)

pa to im je posao... trebaju potrošiti što im dadu i ne štede dok ne pofali. zato na kraju fali što se odražava na mojoj božićnici. mislim da je ovo ipak svijetli primjer bez obzira na svotu. na puno veće gluposti i puno lošije obavljene poslove ode puno više para... trust me

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.04.2007 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=342478

nikakav flame, neg sam zapamtio neomediu kao autora(e) pa je gugl izbacio ovo kad sam isao provjerit

Izgleda da je Neomedia.

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/priopcenja_za_javnost/2007/travanj/obnovljen_web_portal_vlade_rh_predvodnik_je_novog_smjera_korisnicki_orijentiranih_portala_javne_uprave_po_eu_preporukama

Ali pretpostavljam da je Neomedia zaposlila Netgen da odradi implementaciju, jer (barem do sada) nisu pokazivali previse interesa za open source rjesenja... A i keywordi na neomedia.hr su sve osim *nix/os related Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2007 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidio to jutros kod borje, odličan posao!

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 19.04.2007 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upravo to sam i sam mislio. Čim sam vidio ezPublish u source-u sjetio sam se netgena kao nekog službenog partnera za ezPublish, ali se nisam mogao sjetiti kako se zovu. Znao sam da je neomedija dobila projekt (kao i većinu ostalih:lol: ), ali mi nije ni blizu izgledalo kao njihov rad...

Dunga, ipak je 200.000 kn. Nisu to toliko velike pare ljudi za neki veliki projekt. Vidio sam neke natječaje za stranice jedne visoke državne insititucije, i iako je projekt na kraju ispao težak oko 120 k, prema svemu onome što je pisalo u dokumentaciji, ni 250 ne bi bilo previše. To je bar moje mišljenje.

A za one koji su još uvijek uvjereni da su hrvatski političari kadri oprati masu love na takvim poslovima, pročitajte malo ovo...
http://www.i-scream.net/206/web-stranica-od-45-milijuna-eura/
(ima i njemačka verzija ove priče, i još je gora)

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 19.04.2007 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
vidio to jutros kod borje, odličan posao!

Takodjer, meni super izgleda, gg za vladu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jediknight



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 30
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2007 22:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
stripe wrote:
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=342478

nikakav flame, neg sam zapamtio neomediu kao autora(e) pa je gugl izbacio ovo kad sam isao provjerit

Izgleda da je Neomedia.

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/priopcenja_za_javnost/2007/travanj/obnovljen_web_portal_vlade_rh_predvodnik_je_novog_smjera_korisnicki_orijentiranih_portala_javne_uprave_po_eu_preporukama

Ali pretpostavljam da je Neomedia zaposlila Netgen da odradi implementaciju, jer (barem do sada) nisu pokazivali previse interesa za open source rjesenja... A i keywordi na neomedia.hr su sve osim *nix/os related Smile


Pozdrav svima i hvala na pohvalama.

Ovaj dio "nismo pokazivali previše interesa za open soruce" me baš boli Smile
Pa progurali smo open source na hitrorez.hr, u TISAK (intranet i ekiosk), na Vladu, Iskon i još 3-4 projkta do kraja godine najmanje...

Dapače, povećali smo broj eZ instalacija najmanje za duplo u manje od godinua, istisnutli MS s najmanje dva mjesta Smile A vi tako, ne pokazujemo interes za open source..

Netko je više pohvalio Safari kompatibilnost, NEOMEDIA je Mac heaven, naravno da nam je Safari kompatibilnost važna Smile

NEOMEDIA i NETGEN su u strateškom partnerstvu i hrpu postojećih i budućih projekata ćemo raditi na open sourceu. to je naš koncept zajedničkog nastupa..

I btw, tražimo dizajnere i HTML majstore... javite se na hrvoje@neomedia.hr...


Hrvoje Budin
--
NEOMEDIA
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 20.04.2007 02:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jediknight wrote:
Ovaj dio "nismo pokazivali previše interesa za open soruce" me baš boli Smile
Pa progurali smo open source na hitrorez.hr, u TISAK (intranet i ekiosk), na Vladu, Iskon i još 3-4 projkta do kraja godine najmanje...

Dapače, povećali smo broj eZ instalacija najmanje za duplo u manje od godinua, istisnutli MS s najmanje dva mjesta Smile A vi tako, ne pokazujemo interes za open source..

Ok, moguce je da sam koincidenciji izlaska sluzbene preporuke/naputka famoznog ureda (o prelasku na OS rjesenja) i cinjenici da ste se bacili u te vode dao previse vaznosti i povezao nepovezivo Smile

BTW, u safariju je danas u gornjem desnom kutu pisalo "pitajtu vladu", dok je u ostalim browserima pisalo "pitajte vladu" - razlika u 'u' i 'e' na kraju 'pitajt'. wierd stuff Confused (mozda je vec i ispravljeno)

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 20.04.2007 07:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jediknight wrote:

I btw, tražimo dizajnere i HTML majstore...


Nisam dizajner, ali imam jedno pitanje vezano uz dizajn spomenutih stranica...zašto je diskriminirana crvena boja koja je ipak dio nacionalnog identiteta? U elementima koji sačinjavaju stranicu je nigdje nema? Napominjem da nisam jedan od onih koji bi svuda ugurali i sve preoblikovali u kockice. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 20.04.2007 07:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš sam htio pohvaliti da su dobro odradili dizajn ovako nezahvalnog projekta (designerski). Ne fali crvena, baš naprotiv, oduševio sam se kad sam vidio da je prošao monokromatski grb republike u headeru ... :klapklap:
Ne znam o kojim se novcima radi, netko je spomenuo 200 k kuna, to nije puno u svakom slučaju ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jediknight



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 30
Location: Zagreb

PostPosted: 20.04.2007 08:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
jediknight wrote:
Ovaj dio "nismo pokazivali previše interesa za open soruce" me baš boli Smile
Pa progurali smo open source na hitrorez.hr, u TISAK (intranet i ekiosk), na Vladu, Iskon i još 3-4 projkta do kraja godine najmanje...

Dapače, povećali smo broj eZ instalacija najmanje za duplo u manje od godinua, istisnutli MS s najmanje dva mjesta Smile A vi tako, ne pokazujemo interes za open source..

Ok, moguce je da sam koincidenciji izlaska sluzbene preporuke/naputka famoznog ureda (o prelasku na OS rjesenja) i cinjenici da ste se bacili u te vode dao previse vaznosti i povezao nepovezivo Smile


Preporuke su strateški dokument s dalekosežnim posljedicama. Obožavam ga. Smile
Pojavimo se baš u pravi trenutnak i naravno da smo ga "iskoristili"...

Hrvoje
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 20.04.2007 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bravo za site!

Smjer i pristup je odlican. Ima jos dosta prostora za raditi na raznim stvarima kao npr. markup/CSS, poliranje vizuala, sredjivanje konzistencije (razmaci, borderline slucajevi clanaka s puno vs. malo teksta, sa slikama i bez i sl.). Uglavnom fine-tuning - ali to sigurno znate i sami (a bog je u detaljima:). Veliki site s puno featurea - dobro znam kakav je to posao.

Stvarno sam sretan sto je site jedne ovako velike hr institucije konacno napravljen kako treba.

Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 20.04.2007 20:06    Post subject: Reply with quote

super je, sviđa mi se...
Back to top
jediknight



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 30
Location: Zagreb

PostPosted: 23.04.2007 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
Bravo za site!

Smjer i pristup je odlican. Ima jos dosta prostora za raditi na raznim stvarima kao npr. markup/CSS, poliranje vizuala, sredjivanje konzistencije (razmaci, borderline slucajevi clanaka s puno vs. malo teksta, sa slikama i bez i sl.). Uglavnom fine-tuning - ali to sigurno znate i sami (a bog je u detaljima:). Veliki site s puno featurea - dobro znam kakav je to posao.

Stvarno sam sretan sto je site jedne ovako velike hr institucije konacno napravljen kako treba.

Cheers!


Njava, hvala puno na pohvali!

Hrvoje
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.04.2007 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaka cast! Very Happy

usput, bas me zanima kakva je regulacija sa institucionalnim sajtovima u hr, moraju li biti i accessible ili nema zakona o tome?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group