Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
opera?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 27.02.2004 08:59    Post subject: opera? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam je li to do opere (jer IE ne koristim),.. ali kad postam komentar u galeriji nece da mi relouda stranicu, ???? onda moram ici dvaput back i refresh da vidim svoj comment.
any idea?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.02.2004 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravih malu izmjenu jednu, jer nam neki headeri nisu bili per http 1.1 specsima... Jel mozes opet probat i vidjet jel i dalje radi probleme? Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.02.2004 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm... kolko sam ja probao, jos uvijek nije rijesen problem... opera i dalje izvadi stvar iz cachea...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.02.2004 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izgleda da je problem u Operinom cacheu... I da nestaju kad se dizejbla cacheing u Operi... I'm sorry Sad

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zyt, probaj forsat browser da ne kesira sajt.


Code:
header("Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT");
header("Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate");
header("Cache-Control: post-check=0, pre-check=0", false);
header("Pragma: no-cache");


(iz php manuala). glupava opera sve cupa iz kesa..
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.02.2004 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
zyt, probaj forsat browser da ne kesira sajt.


Code:
header("Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT");
header("Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate");
header("Cache-Control: post-check=0, pre-check=0", false);
header("Pragma: no-cache");


(iz php manuala). glupava opera sve cupa iz kesa..

Da, vidio sam to i ja, ali nema sanse da zbog glupavog browsera forsiramo konstantno ne keširanje cijelog sitea koji je ionako graphic heavy.
Znaci da bi se svaka layout slicica, flash, i sve ostalo, svaki put ponovno ucitavalo, i tako trosilo masu bandwidtha (skjuz maj frenč) zaqrac...

Cak i u opciji da sa detektira Opera, pa da se za nju samo ukljuci no-cache, opet ne rjesavamo problem, jer masu Opera usera se ne predstavlja kao Opera, nego kao IE, i njih opet nismo rijesili, jer detekcija nece uspjeti...

Nazalost, jedino je rijesenje da oni koji vec koriste Operu, sami iskljuce cache.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili integrirate caching sistem koji kesira pojedine djelove sajta u odredjenom vremenskom intervalu. inace, kod opere pomaze dvostruki redirekt na isti page. pa se moze koristit browser detect + 2x redirect (sto je jebeno dosadno i vjerojatno vam se ne da) Smile
ili -> stavit [F] na opera browsere Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.02.2004 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
inace, kod opere pomaze dvostruki redirekt na isti page. pa se moze koristit browser detect + 2x redirect (sto je jebeno dosadno i vjerojatno vam se ne da) Smile

kak to konkretno izgleda onda?
salje se i header location i header refresh (za koji sam procitao da je MS izmisljotina prakticki, i radi na IEu samo?) ili kaj?
Ili se dva put za redom salje location header?
Quote:
ili -> stavit [F] na opera browsere Very Happy

ovo dobro zvuci Twisted Evil

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
maxy wrote:
inace, kod opere pomaze dvostruki redirekt na isti page. pa se moze koristit browser detect + 2x redirect (sto je jebeno dosadno i vjerojatno vam se ne da) Smile

kak to konkretno izgleda onda?
salje se i header location i header refresh (za koji sam procitao da je MS izmisljotina prakticki, i radi na IEu samo?) ili kaj?
Ili se dva put za redom salje location header?
Quote:
ili -> stavit [F] na opera browsere Very Happy

ovo dobro zvuci Twisted Evil


ja sam redirekto browser na nesto.php. e sad, ak je brozer bio opera, nesto.php se redirekta na sebe (pa opera skuzi da treba reloadat sajt). nakon sto sam skuzio kako je opera debilan browser, lepo je dobio [F] od mene.
sad, ja sam ovaj problem imao sa jednim sajtom pred godinu i pol i mislim da ak koristis header:location redirect da se onda redirektani page ucita iz kesa. necu lagat pa rec da ce problem nestat ak se koristi <meta refresh> redirekt, ali trebas probat (tko ne bi volio operu, a?).

uglavnom, vecina sajtova ima neki sistem obavijesti korisnika da im kaze da trebaju reloadat pojedine pageove ukoliko koriste operu, a 3d-demos.com (prije je bio ful prometan sajt) je imao [F] na operu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 27.02.2004 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jok ne radi,....mislim mogu ja isključit i cache, nije bed.
ali to nije rješavanje problema.
i nemoj mi reci da koristim drugi browser,.... jer opera rocks Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.02.2004 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
jok ne radi,....mislim mogu ja isključit i cache, nije bed.

Aj probaj, cisto da vidimo jel to problem kod tebe... Jer kod mene kad iskljucim cache, uredno prikaze novu verziju stranice nakon submita.

Quote:
ali to nije rješavanje problema.

Samo mi molim te reci kako da ga rijesim? I sto _jest_ rjesavanje problema?

Meta refresh redirectovi ne dolaze u obzir.
Meta refreshevi samo za operu mi opet ne igraju, jer na taj nacin nisam rijesio kompletan Opera problem, buduci da ce oni koji se predstavljaju kao nesto drugo i dalje imat problem.

Ako svi ostali browseri rade kako treba, a opera jedina ne, onda nije problem u svim ostalim browserima? Smile

Ako iskljucivanje cachea (samo u operi) rjesava problem, koji se inace ni ne pojavljuje, IMHO cijela se prica svodi na problem u browseru, a ne samom kodu (koji je btw po http 1.1 specsima)... Da se ista stvar desava u mozilli recimo, shvatio bi pricu da to nije rjesavanje problema, ali ovako stvarno ne znam sto bi bilo rjesavanje problema, i kako da ga rijesim potpuno...

Quote:
i nemoj mi reci da koristim drugi browser,.... jer opera rocks Twisted Evil

Nikad ti to nebi rekao Smile svatko ima pravo koristiti sto mu pase...
Dodajem samo IMHO - opera sucks (from a developer's pov) Twisted Evil

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 17:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opera ima zakon sredjene favoritse itd. al sam engine joj je ko od peglice. [F] na operu ili js warning da ce morat refresat pojedine pageove. kak rijesiti problem operinog kesa osim forsanja browsera da reloada page? a onda dolazi bandwith problem u pitanje..
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 27.02.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

radi kad iskljucim cache,... ali mi to doma sa modemom nece proci. cini se da cu morati ostavljati comment samo sa posla.
rjesenje problema nije reci svima koji koriste operu da odjebu. ima opera svojih mana, al za mene je i dalje bolja od konquerora ili netscapea. i nemoj se ljutit bez potrebe jerbo nemam namjeru napadati tvoj progaramerski ego.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
radi kad iskljucim cache,... ali mi to doma sa modemom nece proci. cini se da cu morati ostavljati comment samo sa posla.
rjesenje problema nije reci svima koji koriste operu da odjebu. ima opera svojih mana, al za mene je i dalje bolja od konquerora ili netscapea. i nemoj se ljutit bez potrebe jerbo nemam namjeru napadati tvoj progaramerski ego.

ne znam dal si se zytu obratio ili meni, ali od moje strane - sve pet. svatko koristi proizvod koji mu se svidja. no, ako koristis software moras mu znati prednosti i mane. opera ima tu prednost da ima iznimno dobro sucelje a manu da lose prikazuje HTML. necu ulazit u lose implementiranu podrsku za css (od koje i IE pati), ali ovaj problem s kesiranjem je nesto na sto usere treba upozoriti prilikom instalacije opere (sto opera ne napravi).
inace, instalacije pojedinih shellova za IE znaju biti dobra kompenzacija za operu (crazybrowser, myie2).

edit - tek sam sad skuzio da si linuxas, pa onda moje isprike za komentar o IE-u Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 29.02.2004 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
radi kad iskljucim cache,... ali mi to doma sa modemom nece proci. cini se da cu morati ostavljati comment samo sa posla.

Sad
Quote:
rjesenje problema nije reci svima koji koriste operu da odjebu. ima opera svojih mana, al za mene je i dalje bolja od konquerora ili netscapea.

Apsolutno se slazem. Svatko ima pravo koristiti browser koji zeli.
No, ovaj problem nastaje iskljucivo zbog opere same, a ne neke greske koju mogu eventualno ispraviti Sad
Quote:
i nemoj se ljutit bez potrebe jerbo nemam namjeru napadati tvoj progaramerski ego.

Uopce se ljutim. Pricamo Smile
Ja bih rado rijesio problem, ali bez da namecem ostalim userima neke apsurde, poput posebnog redirect page-a, forsiranja da ne keširaju komplet sajt i tome slično... Ima li netko mozda kakvu ideju? Meni je trenutno mozak na about:blank

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 29.02.2004 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
jok ne radi,....mislim mogu ja isključit i cache, nije bed.
ali to nije rješavanje problema.
i nemoj mi reci da koristim drugi browser,.... jer opera rocks Twisted Evil


sugestija..
stavi si firefox, skoro Very Happy isti fičeri ko kod opere. samo mi zao sto nema ovo paste-n-go u drugim browserima..
operu sam koristio zato sto mi je freaking mozilla bila spoora, konqueror bljuv, a ona brza i jako kaztomajzabl.. lijepo sam si stavio address bar dolje i super Very Happy
onda sam isprobao firebird, nije mi se sivdjallo ono blesavo gtk sucelje.. bljuv. sada je firefox.. nabacvio skin i picim Very Happy

sto se html-a i opere tice -
don't get me started.. Uzas..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group