Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Elektronski Zadar

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 21.05.2007 12:26    Post subject: Elektronski Zadar Add user to your forum ignore list Reply with quote

Elektronski Zadar predstavlja:

Hibridni grid
5 x 2 stupca, 90px svaki + 10px gutter + 10px private padding

Arhiva članaka
Svaka kategorija je podijeljena u regije, postoji arhiva i cijele kategorije i po regijama, a human readable queryji na tražilici vraćaju rezultate grupirane u scopeove: http://www.ezadar.hr/pretrazivanje?upit=mladi

Custom stilovi za pozicioniranje slika i quoteova
Fotke širine 180, 380 ili 580 sa 20px horizontalnim marginama osiguravaju horizontalni, a vertikalne margine jednake leadingu paragrafa vertikalni ritam (vidi quotove na lijevoj strani, a ako te zanima više, pročitaj kako se to radi). Ponuda dana je članak sa nosećom slikom.

Media repository + media player
Player zna čitati/razlikovati zvučni i video format, pa se ovisno o tome prikazuje i odgovarajući interface. Kod uploada se u repozitoriju automatski kreira "prvi frame" uzet iz sredine filmića, koji se prikazuje kad je film u stop modu.

Fotogalerije
Ista tablica u bazi čuva i "obični" članak i fotogaleriju, ali je front-end ispis različit...

if you spot a bug, scream.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 21.05.2007 14:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa izgleda kao još jedan fajn sajt iz webburze.. iako puno su mi uredniji neki drugi radovi.. cijelokupni izgled tako lako kvare trash banneri i neke loše fotografije u kontentima

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.05.2007 15:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam sad vremena pegledat, al hoću jer sam iz zadra pa me zanima ...

ovako na prvu, dezejnerski ...

naopaki zadar u glavi mi i nije neko rješenje

banneri su trash, al kako tome pomoći?

kombinacije boja (tabovi) mi ne sjedaju baš

ovo ostalo, šta ja znam ... onako, al neznam iskreno koliko može biti zanimljiv vizualno ovako općeniti portal sa bannerima takvim kakvi jesu, ibridni ili nehibridni grid mu neće pomoći Wink

u svakom slučaju, čestitke i nadam se da će bii uspješan i posjećen ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 21.05.2007 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

korektno odrađen posao. vizualno gledano.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 21.05.2007 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se ovo svidja. Puno je bolji od dosta gradski internet portala, mala zamjerka na fontu u tabovima na glavnoj navigaciji ja bih to malo smanjio. Uglavnom jos jedan dobar uradak web burze. Fotogalerija mi je odlična.

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
blaster



Joined: 03 Oct 2006
Posts: 30
Location: Hrvatska

PostPosted: 22.05.2007 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fino. Nije previse obican, zato mi se i sviđa.

_________________
http://www.tutoriali.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2007 09:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svida me se koncept, super bg i dobar header. sto se teksta tice, puno ga je, ali tako i treba bit jer je taj stil stranice, tako ta.. samo pohvale ces cut od mene Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 23.05.2007 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Fotogalerije
Ista tablica u bazi čuva i "obični" članak i fotogaleriju, ali je front-end ispis različit...

Ovo mi baš nije jasno. Zbog čega je ovo dobra solucija?
Ako ti galerija služi samo za to da spojiš slike na nju iz druge tablice, onda ti baza nije optimizirana... Confused

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2007 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Quote:
Fotogalerije
Ista tablica u bazi čuva i "obični" članak i fotogaleriju, ali je front-end ispis različit...

Ovo mi baš nije jasno. Zbog čega je ovo dobra solucija?
Ako ti galerija služi samo za to da spojiš slike na nju iz druge tablice, onda ti baza nije optimizirana... Confused


- i uz clanak i uz galeriju se vezu komentati, drugi clanci (okej preko tagova ali same shit)
- na ovaj nacin nije problem mix'n'matchati galerje, clanke i teme (o ovom jos nismo pricali ali postoji) u raznim listinzima i samo naznaciti da se radi o drugacije strukturiranom sadrzaju (ikonicama u ovom slucaju). granted, to bi se moglo i da su stvari drugacije strukturirane ali bi za sobom donjelo osjetno vise koda i performance issues
- clanak, galerija i tema dijele puno zajednickih propertija pa i s te strane ima smisla

I tako.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 23.05.2007 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Yup, ako se radi o vezama među tablicama i tim sadržajima, onda ima smisla.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 23.05.2007 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Huh ja bi volio ovakve stvari radit, svaka čast odlično izgleda. Applause
E da mi je ovakva fotogalerija. Smile

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 23.05.2007 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sajt predobar, samo me bode u ocnu supljinu optimizacija slika

http://www.ezadar.hr/css/cssimg/l/hollysmoke.jpg

daj stavite sve na 90% da se makne jpeg kompresija.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.05.2007 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
sajt predobar, samo me bode u ocnu supljinu optimizacija slika

http://www.ezadar.hr/css/cssimg/l/hollysmoke.jpg

daj stavite sve na 90% da se makne jpeg kompresija.

Ne može se drugačije pozicionirati nego da je slika ovak dugačka. na ovaj način bez obzira na veličinu prozora ostaje na svom mjestu. BTW, ovo je JPEG na 51%

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Anchy



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 38
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2007 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se isto sviđa sajt samo me bodu u oči oni gumbi kaj su na dnu(raznobojni) , nekak bi mi više pasalo da su plavi npr. Smile but hey thats only me hehe
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
rdavl



Joined: 24 May 2007
Posts: 31
Location: Zadar

PostPosted: 24.05.2007 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stranica je super slozena, dizajnerski gledano, html i css su uredni sto je jako bitno (nekima).

Uvik ima mista za poboljšanja ali ima vrimena, tesko je sve iz prve napraviti savrseno.

Svaka cast momci!
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 25.05.2007 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@maratz

ma slika je oke, samo kazem da je bi bilo puno bolje da je stavljeno na JPEG - Very High

odkada sam kupio LCD puno mi se vise vide jpeg artifakti oko rubova, najradije bi ti slikao sa foticem da vidis kako mi to izgleda ali to nije bas pametna ideja Very Happy

mislim da danas vise netreba toliko jako paziti na optimizaciju slika kao sto je to bio slucaj prije recimo 2 godine. prije se je moralo paziti na svaku slicicu kako je optimizirana da bi se sto lakse ucitala, a pogotovo su se klijenti bunili na sajtove koji se tesko ucitavaju.
danas je brzina veze taboo tema ako nemas adsl, nitko vise ne govori o tome kako je neki sajt lose optimirizan osim ako se radi o lose napravljenom full flash sajtu.

imho anyway

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group