Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Animiranje - pomoc

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
teqnik



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 22
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 03.06.2007 16:45    Post subject: Animiranje - pomoc Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim jednu kratku animaciju metodom frame by frame, sto bi znacilo da slicice crtam u photoshopu, radi se o 120 slicica, 720x576 25fps. Htio bi to sloziti u nekakav clip, zanima me koji je najbolji nacin. Iz photoshopa to mogu exportat u .swf .gif .png.. Volio bi to na neku foru prebacit u aftere, te dalje obradit i snimit kao neki .mov ili stagod.
Zanima me koji je princip kod takvih stavri ukoliko je neko imao iskustva. Da li je mozda bolje koristiti Premiere?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 03.06.2007 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo, nema potrebe frame by frame raditi na 25 slikica u sekundi, dovoljno ti je 12 (a2). vecina disneyeve produkcije se radi tak. mozda ti cak i 8 (a3) bude okej.
drugo, imenuj slikice npr. ovak: slikica001.png, slikica002.png... ...slikica060.png jer se tako sve slikice mogu importirat u flash, aftere ili nesto, kao sekvenca.
moj savjet ti je da umjesto u fotoshopu, crtas u necemu sto ima mogucnost onion skinninga i timeline da mozes vidit kaj radis (flash, toon boom studio, tab, flipbook...).
Back to top
View user's profile Send private message
teqnik



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 22
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 03.06.2007 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, hvala na odgovoru. Da imas pravo za 25fps, nema potrebe, ali uci se na greskama. Fajlovi jesu imenovani po redu tj, koristim jedan .psd sa 120 layera, u photoshopu 9 je dodana animation paleta sa timeline-om pa to koristim ko preview. Onion skinnig da tocno to mi i fali, ali za sad sam ogranicen na ps..Chekirat cu ove programe.
Slicice imam gotove, i jedini mi je problem za sad to bilo prebacit u aftere.
Jos ak kuzis malo ovaj alpha channel, pri importu se javlja "this footage has unlabeled alpha channel", di to mogu podesit prije importa, i da li je uopce bitno?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 04.06.2007 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najjednostavnije je da exportiras slikice u 32bitni .tga ili .tif i alfa ce radti, tj. nece postavljat glupa pitanja Smile.
u aftere ide ovak: import file -> odaberes prvu slikicu, dolje lijevo ti se pojavi npr. tga sequence, ceknes to i open.
Back to top
View user's profile Send private message
teqnik



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 22
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 04.06.2007 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
odaberes prvu slikicu


Da da, meni se desilo nešto tipa, select all tj. tih 120 komada sam selektirao no dobro dovoljno glupo zvuči. Full mi je bilo važno jer pokušavam sklepat nešto u vrlo kratkom roku i tak..Hvala na savjetima.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 04.06.2007 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas jedan super jednostavan programcic koji ti moze ustediti puno crtanja i ima okej manual - 'moho' ili po novom - 'anime studio'. bolje ti je naci negdje 'moho', verziju sto blizu broju 5 jer je isti kao 'anime studio' samo sto je 'e-frontier' uvalio unutra svoje beskorisne templejtove i otezao program sa 10mb na 100 i nesto.
stavi na youtube ili negdje kad zavrsis Smile

Last edited by .cdr on 04.06.2007 12:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
teqnik



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 22
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 04.06.2007 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svakako, kad zavrsim that is. Inace stavio sam djelomican storyboard u galeriju.
http://www.mi3dot.org/gallery/work/19063/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 04.06.2007 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super je
mislim da bi ti tu moho dosta pomogao.
Back to top
View user's profile Send private message
teqnik



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 22
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 04.06.2007 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To bi sad bio E-frontier-ov anime studio pretpostavljam, skida se trial.
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group