Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zaštita ulaznica za evente?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 25.06.2007 19:38    Post subject: Zaštita ulaznica za evente? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stvarno neznam gdje da ovo stavim.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa zaštitama ulaznica za određene koncerte,partije i slično( Pod zaštitom mislim nešto što će spriješiti kopiranje a da ne povisi drastično cijenu izrade istih. Znači konkretno me zanima kako se to radi, da li to radim ja ili to radi onaj tko printa te iste karte. Question

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 26.06.2007 06:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas vise mogucnosti.. neke ovise o tebi neke o tiskari...

prvo koristi cim vise "vinjeta" - onih zastitnih elemenata s tankim crtama i cudnih oblika... ak ce se karta skenirati tu moze doci do problema
koristi nekakav "cudni pantone" (pod uvjetom da ga tiskara ima) tu mislim (nemam skale kod sebe) na one florescentne i slicne pnatnke
mezes izi na varijantu pete boje koja bi lak
mozes ici na slijepi tisak
mozes ic na varijantu da se karta postanca u neki oblik...
upotreba specificnog papira koji u sebi ima vec ugradjene "zastitne" elemente

... imas dosta mogucnosti, samo skuzi kaja ti je najjednostavnija za izvesti, i pitaj tiskaru sto se imaju na raspolaganju od znanja da to najjeftinije rijese...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2007 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, hvala puno na odgovoru

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2007 07:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AKD ima, po mojem saznanju, kod nas najsiru ponudu zastitnih elemenata.

http://www.akd.hr/

Kliknes na Proizvodni program, pa onda Komercijalno zasticeni tisak.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 30.07.2007 23:23    Post subject: Re: Za?tita ulaznica za evente? Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
Stvarno neznam gdje da ovo stavim.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa za?titama ulaznica za odre?ene koncerte,partije i sli?no( Pod za?titom mislim ne?to ?to ?e sprije?iti kopiranje a da ne povisi drasti?no cijenu izrade istih. Zna?i konkretno me zanima kako se to radi, da li to radim ja ili to radi onaj tko printa te iste karte. Question


Ovisi kolko trebaju biti za?ti?ene. Dobar dio mo?e? napraviti u samoj pripremi bez da si povisi? cijenu tiska. Za po?etak, mo?e? koristiti Guilloche krivulje (za Maca ima? Excentro aplikaciju, za Win malo proguglaj). Ve? si s tim eliminirao skeniranje u velikoj mjeri. U biti, eliminirao si skeniranje skroz obzirom da su ulaznice za nekakva dru?tvena doga?anja u pitanju i imaju vjerojatno vijek trajanja manji od dva do tri tjedna. Mo?e? uz to kombinirati i neku specifi?nu pantone boju. To su opcije koje ne?e ne?to posebno dignut cijenu ulaznice.

Od skupljih, i boljih za?tita ima? mogu?nost koristit numeraciju, papir koji ima za?titne elemente, naknadni foliotisak, IC osjetljivu boju. Neke od tih stvari ti mo?e ponuditi mali broj tiskara (AKD), a izvedivost u ku?noj radinosti je maltene pa neizvediva.
________
vaaapp
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group