Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP početnik - učenje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
k1ter



Joined: 23 Jul 2007
Posts: 6

PostPosted: 23.07.2007 15:36    Post subject: PHP početnik - učenje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, zadao sam si da cu naucit konacno taj php kak spada, nemam zadan rok ni nista
mislim uciti dovoljno da mogu nes kvalitetno napravit (u vidu je jedan posao), pa bih zamolio nekoga ko zna, nek pomogne:)
Znam osnove programiranja, znam logiku, al sam totalno nov u phpu i zelio bih ga nauciti 'do srzi'...
e sad:
1. koju knjigu da kupim, sto da proucavam, da li na mrezi postoje kvalitetni tutorijali, gdje to naci, itd.
2. koji alat je najbolji za php? dal je to neki tekstualni, drimvivr, nes trece?
3. neki drugi savjet, odakle poceti..

Ajd, hvala:)
Back to top
View user's profile Send private message
ghosap



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 79

PostPosted: 23.07.2007 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj savjet:
PHP manual na php.net, pogledaj kaj te zanima, imaš i 'notes' ispod svakog unosa da vidiš kaj su i drugi imali za dodati

kao editor, nikako drimvivrsr-nje, meni notepad++ je sve i dovoljan ...

knjige Confused nešt novijeg datuma, neznam ti naslove, pogledaj od o'reilly-a ...

početi ? napravi adresar, neka galerija itd ...

_________________
. . . and when the balance is lost all that is left is the reckening . . .
Back to top
View user's profile Send private message
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 24.07.2007 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Savršena knjiga za tebe:
http://www.phptr.com/content/images/013147149X/downloads/013147149X_book.pdf

Upoznaje te od samog početka do sitnih detalja vezanih za PHP5. Knjigu je napisao Andi Gutmans ko-osnivač PHP-a.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
k1ter



Joined: 23 Jul 2007
Posts: 6

PostPosted: 03.08.2007 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, makar link vise ne radi, al cu pronaci tu knjigu negdje drugdje...

Nego, sto mi treba da bi php radio offline:
easyphp, mysql (ak se s bazom radi) i neki notepad++ dakle? Jos nesto?
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 03.08.2007 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najbolje bi ti bilo da skines WAMP: http://www.wampserver.com/

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
horny_but_sensitive



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 65

PostPosted: 04.08.2007 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

k1ter wrote:
Hvala, makar link vise ne radi, al cu pronaci tu knjigu negdje drugdje...

Nego, sto mi treba da bi php radio offline:
easyphp, mysql (ak se s bazom radi) i neki notepad++ dakle? Jos nesto?
radi link, sad sam provjerio...
naime trebaš malo sačekati da ti se downloada file, knjiga naime ima 9MB...

_________________
jebeno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
k1ter



Joined: 23 Jul 2007
Posts: 6

PostPosted: 05.08.2007 16:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NIje radilo, znam da treba cekati:) nego, ono, cannot find je pisalo i to..al sad radi..
Back to top
View user's profile Send private message
GemX



Joined: 06 Jun 2007
Posts: 3
Location: Rijeka

PostPosted: 21.08.2007 05:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj ti je topli prijedlog slijedeće:

1.) Obližnji torrent sajt... Nađi Lynda PHP essentials... I udri po video tutorijalu... Tamo će ti naijprije objasnit neke osnove koje ćeš čitat i pokušavat kopčat danima... Video je ipak video... Imaš šta 2 mjeseca gledat i učit od tog tutorijala. (je crackano... ali... kud i bagra tu i mujo ili kako se više kaže Smile )
2.) dreamweaver nemoj koristit jer moraš skužit html (neznam dali ga znaš)... tamo je sve to automatizirano, a i ako želiš divovima radit onda ćeš u dw-u spalit na živce... Moj prijedlog isto ti je notepad++
3.) Skini si wamp || http://wampserver.com/download.php
4.) Koristi što više možeš php.net. Tamo ti je skoro sve što ćeš ikada htjet naučit objašnjeno i to od dosta korisnika.

Ovako bi ja krenuo da sada krećem...
Nakon svega toga gledaj da se lagano prebaciš na zend i Zend framework. Je poprilično težak ali ako želiš postat kavlitetan programer onda ti preporučam zend... Inače... odi na adobe dw ili tako nešto...

Također moj topli savjet ti je da sa vremenom počneš sa javascriptom ili barem nekim frameworkom kao što su mootools, jQuery, etc...

Uglavnom da ne kenjam više... eto to ti je moje mišljenje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
flacus



Joined: 23 Jun 2004
Posts: 132
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 06.09.2007 00:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo kasnim, no obavezno www.tizag.com ... meni pomoglo

_________________
Seksualna edukacija | Tužibaba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2007 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Besplatna knjiga od Gutmansa, PHP manual, dobar editor (Notepad++, Programmer's notepad ...), lokalni server (WAMP), Zend Framework i the World Wide Web. Sve besplatno i sve naučiš.

Naravno, moraš imati neku ideju što želiš naučiti. Znači od samog početka imaš neki cilj: želim napraviti formu, želim poslati mail, želim spremiti nešto u file, u bazu, raditi templatove, klase, proučavati kako se radi kvalitetan kod itd.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group