Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Strukturiranje sa tables/css ili div/css?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  

Tables/css ili Div/css?
Tables/css
22%
 22%  [ 8 ]
Div/css
77%
 77%  [ 28 ]
Total Votes : 36

Author Message
croatius



Joined: 02 Oct 2007
Posts: 34
Location: pumpaona

PostPosted: 02.10.2007 23:38    Post subject: Strukturiranje sa tables/css ili div/css? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno radim na jednom "projektu" i zanima me sta bi bilo najbolje za strukturiranje stranice, dosada sam koristio tables/css, ali je mozda vrijeme za promjenu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.10.2007 03:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tablice su za tablične podatke, tu nema nikakve rasprave.

CSS resursi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 03.10.2007 07:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaboravi tablice...
2 sulien :super topic
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 03.10.2007 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tablice i font tagovi, css je za papke ;)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 04.10.2007 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tablice all the way.

(come to the dark side..)

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 04.10.2007 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogao bi nastat i flame ako se nađe netko tko će pametovat...
Moj glas ide za div/css... Makar to moja firma ne ostvaruje u praksi na našim projektima, ali za html nisam ja odgovoran pa...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 04.10.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

Tristan wrote:
mogao bi nastat i flame ako se nađe netko tko će pametovat...
Moj glas ide za div/css... Makar to moja firma ne ostvaruje u praksi na našim projektima, ali za html nisam ja odgovoran pa...


to zavisi od firme, ako je firma koja samo radi da ima lovu i da se napravi cim vise projekata onda jebiga, a ako je neka koja ce ostavit dobar dojam svugdje i koja ce pazit na umjetnost ( a i dobit ce lovu ) to je opet druga stvar...
Back to top
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 04.10.2007 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma koristi DIV/CSS, napisaces 50% vise HTML coda, 150% vise CSS coda, ak ne budes koristio hackove nece raditi u svim browserima (IE6 hell o 5+ necu ni da pricam).

Sta ce ti tablica sve proradi iz prva, smor.
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 04.10.2007 21:57    Post subject: Reply with quote

/dev/null wrote:
Ma koristi DIV/CSS, napisaces 50% vise HTML coda, 150% vise CSS coda, ak ne budes koristio hackove nece raditi u svim browserima (IE6 hell o 5+ necu ni da pricam).

Sta ce ti tablica sve proradi iz prva, smor.



nije istina, sve se da srediti i sve radi... i sa hackovima i bez...
i ak koristis div i css onda ce bit manji kod, a ne veći koliko ja znam... i duže ćeš vremena provest na projektu... (ako nisi ufuran)
Back to top
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 04.10.2007 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ie5 Shocked a što je to? ja uopće ne uzimam u obzir browsere starije od ie6... pa tko još koristiti ie5?!

bez tablica ćeš sigurno smanjiti pisanje html-a za 80%

css-a ćeš se napisati ko sivonja ali zato kod prvog redizajna nećeš psovat svima sve po spisku
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 04.10.2007 22:10    Post subject: Reply with quote

ja gledam uglavnom, ie6, ie7, operu, safari za win, firefox...
Back to top
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 04.10.2007 22:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi u firmi samo stavimo veliki GIF i napravimo image map, ko danas još ima vremena pisat hlmt

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Obelix



Joined: 03 May 2007
Posts: 22

PostPosted: 05.10.2007 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
mi u firmi samo stavimo veliki GIF i napravimo image map, ko danas još ima vremena pisat hlmt


Uf, tko bi jos GIF exportirao... em je dodatan posao, em se izgubi pola boja... jednostavno treba staviti link do psd-a pa tko hoce gledat stranicu...
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 06.10.2007 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
mi u firmi samo stavimo veliki GIF i napravimo image map, ko danas još ima vremena pisat hlmt


što stvarno? Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 06.10.2007 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
lekke wrote:
mi u firmi samo stavimo veliki GIF i napravimo image map, ko danas još ima vremena pisat hlmt


što stvarno? Laughing Laughing Laughing Laughing


pa nego kako vi radite Question Question

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 06.10.2007 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ljudi ne znate - najbolje je sve složit u wordu pa isprintat u pdf.. rade linkovi, vide se slike... a i više je SEO friendly nego gif, a čak se i lako printa weeeeee Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 08.10.2007 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
ie5 Shocked a što je to? ja uopće ne uzimam u obzir browsere starije od ie6... pa tko još koristiti ie5?!

bez tablica ćeš sigurno smanjiti pisanje html-a za 80%

css-a ćeš se napisati ko sivonja ali zato kod prvog redizajna nećeš psovat svima sve po spisku


Sam da vidis sta ga cobana koristi i to pogotovo na "nasim" prostorima.
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 08.10.2007 14:34    Post subject: Reply with quote

/dev/null wrote:
libero wrote:
ie5 Shocked a što je to? ja uopće ne uzimam u obzir browsere starije od ie6... pa tko još koristiti ie5?!

bez tablica ćeš sigurno smanjiti pisanje html-a za 80%

css-a ćeš se napisati ko sivonja ali zato kod prvog redizajna nećeš psovat svima sve po spisku


Sam da vidis sta ga cobana koristi i to pogotovo na "nasim" prostorima.


looooooooooooool Cool svaka ti dala
Back to top
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 08.10.2007 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eric wrote:
Tristan wrote:
lekke wrote:
mi u firmi samo stavimo veliki GIF i napravimo image map, ko danas još ima vremena pisat hlmt


što stvarno? Laughing Laughing Laughing Laughing


pa nego kako vi radite Question Question


Kolega dizajner nacrta što želi na papir i oboja toz bojicama... E, i onda to stavimo samo kao sliku...
Umjesto linkova napišemo: alo, tamo gore imaš za upisat adresu, tamo upiši ovo "www.nesto.com/onama"... i onda ko hoće to upiše...
Jedini je problem google, on to ne kuži Sad

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 08.10.2007 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najbolje je otvoriti word devedeset osam, napišeš text, staviš sve u tablice i pofarbaš text u plavu (#0000FF) boju jer plava boja je jednako profesionalnost, onda uzmeš zelenu (#00FA9A) i to ti je mladenaštvo, priroda i web dva. A ova nijansa još dodaje techy dojam. Onda odeš gore na fajl te sejv ez, i html dokument, nazoveš ga početna stranica (sa Č) i gg?

Onda tri dana poslije Božića pozovemo malog od knjigovođe i on nam ubaci neki kod, štajaznam, i onda nam pahuljice velike padaju, samo što on nešto priča o png formatu i transparentnosti, ali IE5 pokazuje umjesto transparentnosti sivi background, al štaš? I to tako stoji do devetog mjeseca jer se nitko ne sjeti maknuti pahuljice.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group