Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Effekti za dynamicka text polja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mirko_



Joined: 15 May 2007
Posts: 5

PostPosted: 06.07.2007 21:15    Post subject: Effekti za dynamicka text polja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima.

Napravio sam jednu simple classicu koja sluzi za kreiranje effekata iskljucivo nad dynamickim text poljima i MovieClip-ovima. Classa zove effector i vrlo je lagana za upotrebu, sve sto je potrebno jest proslijediti text polje u classu i zadati odredjene parametre za effekat. Za sada sam napravio 2 effekta. Zatim classa vam nudi da mozete uvjek da mjenjate text u istom dynamickom polju i naravno u isto vrijeme da ga i animirate.

Sto se tice MovieClip-ova za sada ta funkcija jos nije dostupna ali ce biti jako brzo u novoj verziji.

Ovo je zasada verzija 1.0.0 ali uskoro cu da izbacim novu sa puno mocnih features-a koji ce ciniti classu jos bogatijom.

I da napomenem da za sada nisam napravio podrsku za css.

Mozete ovde da skinete classu i detaljnije da vidite kako se koristi i imaju 2 primjera gdje mozete da testirate.

Nadam se da ce vam biti od pomoci i ako moze baci te koji komentar.

http://mirko.highbox.net/labs/effector/

Pozzzz

_________________
trace(this);
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 07.07.2007 09:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Super, svidja mi se...
Nisam jos probavao raditi s tim, ali imam par primjedbi... tj. naputaka Very Happy

Citiram: First download effector (download effector version 1.0.0) and extract files with WinRAR. Extracted 'effector' folder copy in to root folder where is your maniProject.fla file

S ovom klasom kako si je dao za skinuti ne radi u cijelosti (ako stavim folder effector u radni folder), tj. nema tranzicije sto i je glavni feature ovog, zar ne?
Problem je u import caurina.transitions.Tweener; u TextEffectoru
Ili ovo promijeni, ili nek ostane ali se tada mora premjestiti folder caurina iz foldera effector u root da bude kraj foldera effector...

E sad ovo da se svaki put mora kopirati klasa u radni direktorij je zaista nepotrebno (za nekog tko cesto radi u flashu) Zaista je neprakticno.
Predlazem da stavis u upute i ovu varijantu. Ali prije toga nek naprave ovo gore sa premjestanjem foldera i stave oba foldera u neki novi folder recimo Effector Class.
Kada je to napravljeno, staviti taj folder negdje na "sigurno".

Tada otvoriti Flash. Zatim Edit>Preferences
- Category > ActionScript > ActionScript 2.0 Settings...
- kliknemo na znak + i zatim na znak "snajpera". Pronademo nas direktorij Effector Class i klik na OK
Sada imamo tvoju classu uvijek pri ruci bez kopiranja u radni folder...

Samo toliko od mene Laughing

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mirko_



Joined: 15 May 2007
Posts: 5

PostPosted: 07.07.2007 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

UUUU hvala drug puno kako sam zaboravio da Tweener preuredim za effector, kod mene je radilo sve jer mi se vec Tweener nalazio u class folderu u flashu. Sad bi trebalo sve biti ok ajd please ako mozes probaj sada skiiti download pa probaj testirati trebalo bi da radi bez da vadis Tweener iz effector foldera.

Postavit cu i to upustvo na sajt sad sam u frci.

Hvala jos jednom hebiga zaboravi se Smile

Ajd pa mi javi kako sad fercera

Pozzz

_________________
trace(this);
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 07.07.2007 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mirko_ wrote:
UUUU hvala drug puno kako sam zaboravio da Tweener preuredim za effector, kod mene je radilo sve jer mi se vec Tweener nalazio u class folderu u flashu. Sad bi trebalo sve biti ok ajd please ako mozes probaj sada skiiti download pa probaj testirati trebalo bi da radi bez da vadis Tweener iz effector foldera.

Postavit cu i to upustvo na sajt sad sam u frci.

Hvala jos jednom hebiga zaboravi se Smile

Ajd pa mi javi kako sad fercera

Pozzz

Sad radi kako treba bez modificiranja. Drago mi je da sam pomogao Smile
Pratiti cu daljnji razvoj klase. Samo tako dalje Wink

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bezobrazni_Prijatelj



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 1
Location: Zagreb

PostPosted: 25.10.2007 09:29    Post subject: Effekti za dynamicka text polja - AS3 verzija Add user to your forum ignore list Reply with quote

mirko_ wrote:

Ovo je zasada verzija 1.0.0 ali uskoro cu da izbacim novu sa puno mocnih features-a koji ce ciniti classu jos bogatijom.

I da napomenem da za sada nisam napravio podrsku za css.

Mozete ovde da skinete classu i detaljnije da vidite kako se koristi i imaju 2 primjera gdje mozete da testirate.

Pozzzz


Pozz!
Effector mi se jako sviđa: dobro radi, a ima već i dosta efekata.
Zanima me da li planiraš portati Effector na AS3 (za Flash CS3)?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group