Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
konfiguracija za video do 40T kuna

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 23.12.2007 17:12    Post subject: konfiguracija za video do 40T kuna Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav drustvo,

Trebat cu vase misljenje , odnosno onih koji se malo vise kuže u hardware za video konfiguraciju.
Dvoumim oko kupnje nekog MAC pro ili da sam sklepam neku konfiguraciju.

Najviše radim u Afterima CS3 ...i vec mi je dojadila moja spora kanta (nije da je slaba masina ali me ne zadovoljava).

Pa za početak : MAC ili konfiguracija ??
razmisljao sam potrositi oko 40.000 kuna - al opet, sta vi predlazete
Back to top
View user's profile Send private message
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 23.12.2007 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo su mi preporucili neki ljudi,
Kakvo je vase misljenje...??
http://www.imagesforme.com/show.php/9555_untitled1122.JPG.html

Nevidim da mi se bas previse nudi MAC , zasto je to tako ?
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 23.12.2007 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

quad core i celeron u istu kutiju?

mac pro!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 23.12.2007 21:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...neznam , zato trazim vasu pomc ! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 23.12.2007 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hajde da ti pomognemo.
Dakle koliko love imaš, nemoj planirati - tačnu cifru da čujem i dobićeš konfiguraciju iz snova Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 23.12.2007 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

od 30 do 40 T (cca)
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 23.12.2007 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neću ulaziti u to dali ti zaista treba mašina u tom rangu, vjerujem da ti najbolje znaš koliko je pametno to ulaganje.

Odmah da riješimo Apple dilemu za "od 30 do 40 000 Kn" možeš uzeti:
-Two 3.0GHz Quad-Core Intel Xeon
-Cinema Display od 23"-+
-Memorije po želji - recimo 4 GB,
-Wireless keyboard i w. Mighty Mouse (da ne bi zaboravio),
-HD 250 x2 ili jedan od 500 GB (opet ovisi o tebi a po meni bolje da bazni bude 250 jer take isporucuju, a po potrebi dodas 500 za "magacin"),
-GeForce 7300 GT 256MB (pogledaj vise opcija, mozes uzeti Quadro ili ATIjev X1900),

Dodatke poput modema, opticki drajvića, hmm air portova - to sve zajedno ne ide iznad 1000 kuna.

Preporučujem da pokušaš "izvana" nabaviti ovakvu mašinu jer će te tu bukvalno opljačkati.
A najbolje je da odeš na www.apple.com pa nadjes Mac pro te Configure gumbić, pa sebi poštimaš mašinu - vrlo zgodna opcija Smile
Uzmi u obzir da racunam kupovanje van Hr, te ako nemaš načina da dobaviš računar na taj način onda ti toplo preporučujem da posjetiš navedeni Mac web, te konfigurišeš sebi Mac-a.

Što se tiče slaganja PC konfiguracije hmm (vjerujem da ce me ispraviti par puta -tim bolje za tebe), za sad bi to bilo (prema mojom nesudjenoj konfiguraciji):
-Intel Core 2 Quad Q6600 (Phenom sucks),
-EVGA nVidia GeForce 8800GT 512,
-za HD idi na SATA opciju sa 16 MB (min Cool keša, naravno opet bolje 2x manje diskove, nego jednu mrcinu koja izgori prije ili poslije,
-Mozda nVidia nForce 680i (nisam pratio fight matičara Smile)
-monitor svakako Samsung SyncMaster 2232BW - 22"(iz iskustva preporučujem svima),
-ostalo je sića, te pošto sam i ovako pretjerao (upravo večerao pa se raspisao), neću više.
Znači kao i kod Maca, sitnice tipa kućišta, drajvova itd. to možeš i sam skontati.
Ako radiš dtp, print itd. svakako nabavi i crt model radi korekture boja (naravno kao drugi monitor).
Preporučljivo je da radiš na 2 monitora svakako (gledajući na alatke koje si naveo).

Još jedna bitna stvar je to da CS3 paket koristi samo jednu jezgru procesora, znači snaga procesora koje sam naveo neće doći do izražaja (za sad), u Adobe paketu (sram ih i stid bilo).

Dubwise
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 23.12.2007 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uh
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 23.12.2007 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovdje gdje je tip sa cvikama treba biti osmica hehe
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 23.12.2007 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala i tebi

...prema razgovoru i na drugim forumima, izgleda da je MAC najbolje rijesenje, samo ga trebam dobro konfigurirati.
Jedino ako znas kakvu caku oko kupnje, inozemstvo, gdje se najboje isplati i kako sama procedura izgleda.
Mislim da MaC ima garanciju po cijemo svijetu ili tako nesto

Alen
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 23.12.2007 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm brat od moje djevojke je u USA gdje su cijene upravo onakve kao na Apple webu.
Postoji fazon da Apple dostavlja besplatno na kućnu adresu svoje računare.
Njen brat radi tamo već dosta dugo, dakako u dokumentima stoji njegova BH adresa.
Pošto je na sličan fazon prijatelj uspio uzeti power book, kontam da će ići.
Dakle on jednostavno uzme računar tamo te navede adresu dostave.
Kako god izlazi jeftinije (čak i uz najgoru opciju, a to je plaćanje poštarine).
Za EU je isto ( kad su laptopi u pitanju prelako), s tim da je razlika u cijeni.
Evo sta god da odlucis sretno, bitno je da idući rendering ide brzinom svijetlosti Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dropout



Joined: 08 Jan 2005
Posts: 11
Location: Samobor

PostPosted: 24.12.2007 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

frend ima postprodukcijsku firmu i uzeli su HP-ove radne stanice(inace slagane za AVID) i sve radi savrseno. rendanje iz aftera je real-time i sa kompleksnijim efektima. nisam siguran sto je tocno u kompovima, znam da je graf. Quadro i proc. su Xeoni cetri diska ako se ne varam jedan sistemac i tri velika za video.

lukni malo po netu kod specijaliziranih firmi i kupuj vani, a ne kod nas jer ce te doc duplo skuplje.

_________________
..se ja znam! ... al vam nesmem reči...
Back to top
View user's profile Send private message
dicky-world



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 51

PostPosted: 25.12.2007 12:39    Post subject: kupovina u vienni Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bavim se videom, ali evo pred tjedan dana sam isla u bec kupiti sebi imac 24 inch-a
Braco mi ga je kupio na firmu i dobila sam ga 5000 kn jeftinije...sto nije mali novac.
3000 kn je jeftiniji nego u hr i jos 20 posto bez poreza, to ti je ta cijena....10 000 kn
Jedini je problem presvercati to preko granice....
Mozda adresa pomogne i tebi u nabavci.....
Ekipa u hr slabo koristi mac-ove zato ju i ne preporučuju...no ljude koje ja znam vani a bave se video produkcijom svi koriste mac....
Evo web adrese pa mozda pomogne.....
http://www.mcplus.at
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 27.12.2007 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima tko kakvu stelu vani , jos bolje znate li nekog tko takve stvari uvozi , ili nekog tko bi mi mogao pomoci oko gdje i kako kupiti vani komp. ??
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 28.12.2007 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se sa dropout-om, nisam u tom poslu ali mislim da bis trebao poslusat njega uzet neku radnu stanicu prilagodjenu upravo tvojim potrebama. Pogledaj, sigurno ima gotovih rjesenja bas za video. Koliko sam upoznat sa time ove obicne kartice 8800 djir mu uopce ne igra, treba uzet te quadro jer su te kao bas za video prilagodjene, ogromni diskovi jer video osobito nekompresiran puno zauzima a i vjerojatno iz nekog razloga i xeon procesore iako neznam zasto je to bolje od klasicnih quadova.


I adi bez ljutnje ali smatram da si totalno u krivu kad kazes da CS3 koristi samo 1 jezgru, neznam sad bas za sve programe ali photoshop i ovi za video ne samo da ne koriste samo jednu jezgru vec koriste SVE 4 jezgre kod quad-ova! Uostalom zasto bi na testovima q6600(svaka jezgra na 2.4Ghz) imao bolje rezultate u photoshopu i obradi videa od e6850(svaka jezgra na 3.0Ghz) a radi na sporijem taktu ako samo 1 jezgru koristi?
Cak stovise mislim da su photoshop, premiere, jedni od referenci za testove quad procesora jer su prvi uveli podrsku za quadove.
Back to top
View user's profile Send private message
eXiL



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 12
Location: Varazdin

PostPosted: 02.01.2008 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo bih čestitao svima Novu godinu.
Neznam kako vi ali vjerujem da ste se ludo zabavili bas kao i ja.

Zanimljive su mi ove radne stanice za video, samo neznam ...nijeli tako nesto preskupo; mislim da mi ne prelazi zamišljenu cijenu od 35-40 T kuna.
jel netko zna gdje se mogu vise raspitat za te masine ili jos bolje , gdje ih kupit Smile

A kad sam vec kod pitanja, koju kupit, koji proizvođač, što sve kupit... i tako bla bla, ...pa znate sto mi sve treba Wink

...tnx !
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group