Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Lost (serija)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 02.02.2008 05:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
vedran wrote:
max_mad wrote:
ajmo ajmo jos malo... pripremite klijente za DL Very Happy


kada točno? Very Happy

C/P sa Lostpedia-e "Original air date: January 31, 2007"


i pocelo je...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 02.02.2008 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I kako vam se cini pocetak sezone?...meni odlican. Smile

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 02.02.2008 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Takodjer... Standardno, sve vise pitanja, sve manje odgovora Very Happy
Jos jedan flashforward sto veri lajkam...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 02.02.2008 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

očekivano dobro otvaranje. FF odličan, odgovora na kapaljku ... taman svega da jedva čekam sljedeću Wink

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Tommy



Joined: 26 Apr 2005
Posts: 176
Location: Sarajevo

PostPosted: 02.02.2008 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najbolje mi je kad Jack kaže da planira pustiti bradu a odmah iza toga kaže da nikada nece ici nazad.

A u prosloj epizodi je imao bradu i govori Kate da su trebali ostati. Very Happy


Sada mi interesuje ko je još u šestorci osim Jacka, Kate i Huga?
I sta mislite jesu li drugi ostali na otoku?

_________________
Interficio, ergo sum!
TheWaver.net | Last.fm | Imdb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 02.02.2008 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tommy wrote:
Najbolje mi je kad Jack kaže da planira pustiti bradu a odmah iza toga kaže da nikada nece ici nazad.

A u prosloj epizodi je imao bradu i govori Kate da su trebali ostati. Very Happy


Sada mi interesuje ko je još u šestorci osim Jacka, Kate i Huga?
I sta mislite jesu li drugi ostali na otoku?


Ja znam za jos dvoje Sayid i Sun

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 02.02.2008 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel sam jedini koji je vikao "zasto traje tako kratko?!!?!"
hehe...
kako smo se dogovorili na pocetku, bez previse spoilanja,, ima ljudi koji vole preletiti,, ali oept ne saznat sve Smile
do sljedeceg cetvrtka
Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 02.02.2008 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tommy wrote:
Najbolje mi je kad Jack kaže da planira pustiti bradu a odmah iza toga kaže da nikada nece ici nazad.

A u prosloj epizodi je imao bradu i govori Kate da su trebali ostati. Very Happy

SPOILER

Ovaj novi flashforward je valjda prije nego sto je postao suicidalan, ocito se nesto u medjuvremenu dogodilo sto ga je natjeralo da se promjeni + pusti bradu. Naravno, odgovore cemo standardno cekati cijelu sezonu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 03.02.2008 08:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
Tommy wrote:
Najbolje mi je kad Jack kaže da planira pustiti bradu a odmah iza toga kaže da nikada nece ici nazad.

A u prosloj epizodi je imao bradu i govori Kate da su trebali ostati. Very Happy

SPOILER

Ovaj novi flashforward je valjda prije nego sto je postao suicidalan, ocito se nesto u medjuvremenu dogodilo sto ga je natjeralo da se promjeni + pusti bradu. Naravno, odgovore cemo standardno cekati cijelu sezonu Very Happy


To ti i nije neki spoiler ako su svi gledali trecu sezonu, onda su mogli valjda i sami doc do tog zakljucka. Razz Wink

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 03.02.2008 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A oni koji nisu? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 03.02.2008 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
A oni koji nisu? Wink


Njih bi trebalo ukorit sto ne gledaju sve epizode. Razz

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
Tommy



Joined: 26 Apr 2005
Posts: 176
Location: Sarajevo

PostPosted: 09.02.2008 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upravo pregledao drugu epizodu. Shocked

Neću vam reći šta se desilo, ali je bolja od predhodne. I za razliku od predhodnih epizoda u ovoj je poprilican broj odgovora.

_________________
Interficio, ergo sum!
TheWaver.net | Last.fm | Imdb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.02.2008 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tommy wrote:
Upravo pregledao drugu epizodu. Shocked

Neću vam reći šta se desilo, ali je bolja od predhodne. I za razliku od predhodnih epizoda u ovoj je poprilican broj odgovora.


vec vidim da ce i ova sezona biti napeta..
daju broj odgovora, ali isto tako zakopavaju opet,, sa novim likovima..

kada serija zavrsi,, pita li se tko osim mene,, zasto traje tako malo??? hehe
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 09.02.2008 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
kada serija zavrsi,, pita li se tko osim mene,, zasto traje tako malo??? hehe

Uf uf, upravo to sam pomislio na ovoj zadnjoj epizodi.
Gledam gledam, i sasvim slucajno pogledam koliko je proslo, kad vidim jos malo kraj, a cini se kao da je proslo 10 minuta! Shocked

Uglavnom, napeta i jako dobra epizoda, malo vise odgovora sto mi se svidja, a kraj opet sa jos pitanja Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 09.02.2008 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:


kada serija zavrsi,, pita li se tko osim mene,, zasto traje tako malo??? hehe

haha ja provjerim dal sam skinula cijelu epizodu jer mi se čini da je fakat kratko trajalo Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.02.2008 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
:cosmos: wrote:


kada serija zavrsi,, pita li se tko osim mene,, zasto traje tako malo??? hehe

haha ja provjerim dal sam skinula cijelu epizodu jer mi se čini da je fakat kratko trajalo Very Happy


hahaha,, pa da.. bas cudno..
i uvijek sam tako bijesan, jer se fino pozicioniram (litra vode, odem na wc....), da ne prekidam gledanje i tako brzo prodje da ono Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 10.02.2008 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo nesto za sljedecu epizodu 4x03 The Economist.

ABC Trailer
CTV Trailer
i
Sneak peek 1
Sneek peak 2

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 10.02.2008 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"The ship send us another Sawyer." Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 10.02.2008 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.net.hr/film-glazba/page/2008/02/08/0471006.html

Gospon Abrams sprema nesto novo! Dancing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
inflame



Joined: 23 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 11.02.2008 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ček malo, nije mi jasno, jel su ove nove epizode fakat kraće po vremenu, ili vam samo brzo prolaze? Kojim se to tempom prikazuje u Americi i snimaju li se nove [pitam zbog štrajka scenarista(by the way, bojim se i pitat; jel to gotovo više?)].

Rolling Eyes

_________________
leave out nothing | tell me everything
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.02.2008 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inflame wrote:
Ček malo, nije mi jasno, jel su ove nove epizode fakat kraće po vremenu, ili vam samo brzo prolaze? Kojim se to tempom prikazuje u Americi i snimaju li se nove [pitam zbog štrajka scenarista(by the way, bojim se i pitat; jel to gotovo više?)].

Rolling Eyes


ma kratko covjece, ko da traje 10min, uzasno Smile
ide cetvrtkom ako sam dobro skuzio
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 12.02.2008 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inflame wrote:
Ček malo, nije mi jasno, jel su ove nove epizode fakat kraće po vremenu, ili vam samo brzo prolaze? Kojim se to tempom prikazuje u Americi i snimaju li se nove [pitam zbog štrajka scenarista(by the way, bojim se i pitat; jel to gotovo više?)].

Rolling Eyes


Epizode nisu krace, ali brzo prolete jer se dosta toga dogodi u jednoj epizodi. Ceka nas jos tri sezone po 16 epizoda. Smile

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 12.02.2008 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vezano za štrajk i nastavak snimanja:

Quote:
"As for Lost (pending the actual lifting of the strike, which we vote for on Tuesday), a game plan should begin to manifest by the end of the week. All I can say is that Carlton and I and the rest of the writers have every intention of making sure you guys get more episodes this season beyond the eight already completed. How many and how they will be aired is a conversation we'll be having with our bosses, but as soon as we've got a plan, we'll tell the fans first."


Quote:
What We're Hearing: Lost's actors are on standby, and the show is expected to produce more episodes this season.

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 12.02.2008 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
inflame wrote:
Ček malo, nije mi jasno, jel su ove nove epizode fakat kraće po vremenu, ili vam samo brzo prolaze? Kojim se to tempom prikazuje u Americi i snimaju li se nove [pitam zbog štrajka scenarista(by the way, bojim se i pitat; jel to gotovo više?)].

Rolling Eyes


ma kratko covjece, ko da traje 10min, uzasno Smile
ide cetvrtkom ako sam dobro skuzio

Prosle sezone je bilo srijedom ako se ne varam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 12.02.2008 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iz lokalnog mexickog "lost" klana, sam dobio informaciju da unatoc strajku scenarista, da postoje za sada samo 4 epizode losta?
jel moze koji fan klub u hr to opovrgnut??? nadam se dari o pokvarenom telefonu??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next
Page 12 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group