Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Help wanted - howto

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Asyk T.T. Wods



Joined: 22 Feb 2004
Posts: 3

PostPosted: 14.03.2004 19:37    Post subject: Help wanted - howto Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hello ljudi,

naime, naletih na http://www.neteffects1.net/ne1flash/index.html i bas me, najblaze receno, fascinirao Smile
Volio bih nauciti kako se postize onaj efekt koji postoji na tom siteu, kad se prelazi preko "Portfolio", "Enter Flash" i ostalih boxeva. Cijenio bih svaki pointer na neki tutorial koji bas to objasnjava. Newbie, sta ces.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.03.2004 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uf ja sam mislio sad nesto svemirski posto se loadalo dulje.. mislim, 700k!! Smile
Nego, ma to ti je jednostavno, obican button sa movie clipovima. Ne znam koliko se kuzis u flash ali ovo je doista easy.
Ovako, uzmes neku sliku koju zelis pretvoriti u button, napravis jednu verziju sa c/b slikom i jednu u boji,
stavis c/b sliku kao button. Ta slika nek ti bude u prvom layeru kad editiras taj button. Kada editiras button imas nekoliko frameova gore,
up/down/over itd.. I sad, u prvome nek ti bude ta slika, u drugi frame stavi ovu sliku u boji. Onda ides dalje.

Ovaj site ima ovaj BG koji se kao pojavi tj. doleti lagano od iza kada predjes preko njega. Napravis taj okvir kakav zelis, stavis ga iza svih slika, dakle da bude prvi layer. Uzmes ponovno taj okvir, dakle copy-paste (pazi u MX-u jer ako imas simbol sa istim imenom, on ti kaze da ce taj istoimeni zamjeniti sa ovim novim - ja to radim ovako, odem u novi prozor od flasha, preimenujem u libraryu simbol iz "Simbol 02" u "Simbol 0324iojfodijfosdijf" tek toliko da nema isto ime. E onda (da se vratimo sad na pricu) onda editiras taj okvir, i stavis ga kao MOVIE CLIP, u tom movie clipu stavis animaciju da se okvir pojavljuje, dakle na prvom frameu ga malo smanjis a na recimo petom ga povecas i to je to. Onda moras stavit taj movie clip u drugi po redu frame od buttona and that's it. Isprobaj button kako radi.

Nadam se da si skuzio jer sam pisao brzo a kad pisem brzo onda si sve to prekalkulavam u glavi i ne gledam sto pisem. Smile)

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Asyk T.T. Wods



Joined: 22 Feb 2004
Posts: 3

PostPosted: 15.03.2004 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tnx stari Smile
Idem se bakćati sad s tim što si mi napisao, pa ako bude (hopefully) rezultata, javim da se pofalim i to Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group