Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
prijelom stranica u indesignu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
marinbasic



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2008 00:08    Post subject: prijelom stranica u indesignu Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok,

imam pitanje vezano za prijelom stranica u indesignu.
naime, radim katalog od 12 A4 stranica (saddle stitch binding).
katalog ce biti A4 (A3/2).

interesira me kako u indesignu rasporediti stranice.
znaci, prvi A3 mora sadrzavati stranicu 1 i 2 te 39 i 40 i tako dalje.

molim vas ako imate link na neki tutorial ili da mi objasnite unutar foruma.

+ trazio sam slicne topice unutar ovog foruma, ali nisam nasao odgovor. ako ipak postoji topic sa tim odgovorom, molim vas da me uputite na njega.

unaprijed zahvaljujem,
marin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 24.03.2008 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kriv ti je pristup...
radis katalog stranu po stranu, ali ne A3 kak si si ti zamislo vec ti je strana A4.

strane ce se kasnije slagati u montazi

s tvojim pristupom si samo bespotrebno komliciras zivot

a ono sadle stich ili perfect bound (to ti oznacava dali se tiskovina siva zicom - klamfa, ili se lijepi) tebi pri izradi kataloga u biti uopce ne treba (osim mozda u odredjivanju unutarnje margine, vec je to referenca koja je vazna onom koji ce raditi montazu - impoziciju....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 24.03.2008 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako: prvo u indesignu napravi normalno časopis, stranu po stranu kako šta treba izgledat.
u drugom indesign dokumentu napravi montažu za tisak u koji ćeš place_at te gotove stranice iz prvog dokumenta.

tako će ti bit puno lakše radit.

treće: napravi si maketu za montažu. Uzmi jedan papir i izreži iz njega 6 pravkoutnih listića (pravi se da su A3 Very Happy ) i presavij ih po sredini i napravi maketu tog tvog kataloga. Na svaku stranicu napiši njen broj i imat ćeš odgovor.

Vjerojatno postoji i software za to ali za 12 stranica ... nakon ovoga moci ces i napamet Smile

BTW: na prvom A3 listu nisu 1 i 2 str. nego 1 i zadnja i to "obratno" ako me kuzis.
Back to top
View user's profile Send private message
marinbasic



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2008 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
ovako: prvo u indesignu napravi normalno časopis, stranu po stranu kako šta treba izgledat.
u drugom indesign dokumentu napravi montažu za tisak u koji ćeš place_at te gotove stranice iz prvog dokumenta.

tako će ti bit puno lakše radit.

treće: napravi si maketu za montažu. Uzmi jedan papir i izreži iz njega 6 pravkoutnih listića (pravi se da su A3 Very Happy ) i presavij ih po sredini i napravi maketu tog tvog kataloga. Na svaku stranicu napiši njen broj i imat ćeš odgovor.

Vjerojatno postoji i software za to ali za 12 stranica ... nakon ovoga moci ces i napamet Smile

BTW: na prvom A3 listu nisu 1 i 2 str. nego 1 i zadnja i to "obratno" ako me kuzis.


jasan mi je taj način, ali što npr ako radiš knjigu od 300 stranica. tada bi ovaj manualni pristup bio mukotrpan + mogucnost za ljudskom greskom je velika. da li ima neka naredba u indesignu ili plugin koji to moze za nas odraditi Smile

hvala jos jednom.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
marinbasic



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2008 15:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

marinbasic wrote:

jasan mi je taj način, ali što npr ako radiš knjigu od 300 stranica. tada bi ovaj manualni pristup bio mukotrpan + mogucnost za ljudskom greskom je velika. da li ima neka naredba u indesignu ili plugin koji to moze za nas odraditi Smile

hvala jos jednom.


kada sam vec spomenuo knjigu, koji je najbolji broj listova u jednom snopu za uvezivanje. da li to ovisi o broju strana knjige.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 24.03.2008 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj nemojte filozofirati, tko jos sam radi montazu
pa 80-te su prosle

pogle kaj ti je suncek napisao a sve ostalo zaboravi
Back to top
View user's profile Send private message
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 24.03.2008 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tacno tako
ja radim u stampariji montazu. najvise mrzim kad pripremas hoce da mi pomogne time sto ce A4 montirati na A3, a ne razmislja da ja to moram monirtati na A2 ili vec koji treba. Sve sto treba da uradis je da pripremu radis stranu po stranu i da prilikom eksporta u pdf zadas bleed od oko 3mm. Kako ce se to montirati u stampariji zavisi od mogucnosti i ogranicenja njihove dorade i moze se razlikovati od stamparije do stamparije. U slucaju da imas zahtev da ti uradis montazu, onda moras traziti od stamparije tacan format tabaka na kome ce se stampati, maketu savijanja sa rastojanjima izmadju strana i rastojanjima od strana do ivica tabaka. Za montazu imas vise plug in-ova i programa. imposer pro postoji u verziji za quark, indesign i acrobat, ne koristim ga. Za jednostavnije montaze koristim quite imposing plus, plug in za acrobat a za poslove sa dosta strana preps (creo ili kodak, zavisno od verzije). Ovaj poslednji zlata vredan...
Back to top
View user's profile Send private message
marinbasic



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2008 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, shvatio!
hvala na pomoci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group