Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vektori iz illustratora u indesign..problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2008 08:50    Post subject: Vektori iz illustratora u indesign..problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle u firmi imamo 3 maca,na jednom se normalno mogu prebacit vektori iz ill u ind i indesign ih stvarno tretira kao vektore (pathovi i točke itd) dok na druga dva maca indesign ih ne tretira tako,dakle ne mogu se mjenjati pathovi..kao da je bitmapa..jel treba nešto uključiti ili je stvar buga?na svim macovima je leopard i cs3

i da kad se vektor prvo prebaci iz ill u freehand i tek onda u ind onda sve ok radi Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
alen_c



Joined: 13 Nov 2006
Posts: 2

PostPosted: 07.05.2008 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

podesi ID i ILL preference

ilustrator / File Handling & Clipboard
UKLJUČITI - Copy As: PDF + AICB - Preserve Paths

indesign / Clipboard Handling
ISKLJUČITI - Clipboard: Prefer PDF When Pasting
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2008 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eee careee!!! ni sam ne znaš koliko si mi olakšao život! Very Happy

tnx

btw na kaj se odnosi ovo drugo u ill PRESERVE APPEARANCE AND OVERPRINTS
kaj to konkretno znači?
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.05.2008 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel mozemo malo expand ovaj topic?

copy/paste komad teksta iz Ai u Id daje za rezultat tekst u krivuljama ili izlomljen ili sl.
Kako dobit da copy paste tekst boxova radi ?

Pretpostavljam da je teško izvedivo obzirom na kompleksnost IDovih txtBx ali ...

PC
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2008 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ako kopiraš box u ill i pastaš u ind onda dobiješ krivulje ali ako kopiraš text iz boxa u ill i pastaš u napravljeni box u ind onda ti je sve ok..jesi me skužio? Very Happy

ja ću još mali proširit temu..kako u ind sačuvati gradient objekta iz ill?da se može upotrebljavati i eventualno modificirati
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.05.2008 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesan Smile
li kako dosta radin skice u Illustratoru pa postavin i tekstBoxove i sve nada san se da ću moć izbjeć to radit nanovo u IDu. Da bar prebaci najjednostavniji box bez ikakvih extra parametara...

a ovo sa gradientima ... ne kuzim bas pitanje. Ai CS3 kopira gradient i dodaje ga kao swatch u Id. Na tom swatchu se moze radit (govorim o simple swatchu)
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2008 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, kad prebacim neki objekt koji ima recimo linear gradient iz ill cs3 u ind ne stavlja mi automatski taj gradient u swatch paletu.kad ga označim sa selection toolom objekt mi kao nema nikakvu ispunu a kad ga označim sa direct selection toolom onda mi je upitnik u kučici za ispunu...e sad u čemu je caka?
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.05.2008 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kužin ... neznam. to mi nije trebalo još na takav način :/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group