Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Bijela boja na fotografiji i tisak?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 06.05.2008 14:12    Post subject: Bijela boja na fotografiji i tisak? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Primjetio sam da bas na prvoj strani stoji topic slicnog imena, al ovdje je problematika drugacija.

Imam fotografiju koja bi isla u tisak, doticna ima bijelu pozadinu, a i na samom motivu ima bijelih djelova (dakle pricam o cistom FFFFFF).
Znam da tisak ne voli bijelu boju i zanima me sto uciniti?

Cisto da si mozete predociti fotografija je dosta slicna ovoj ovdje.

palo mi je na pamet u ps-u samo dodati novi sivkasti layer, staviti mu prozirnost na 5% i na taj nacin "kamuflirati" bijele djelove bez da previse naudim ostatku fotografije.

Bi li to upalilo, ili postoji drugi nacin?
Vjerujem da je ovo cest problem pa me zanima postoji li neka rutinerska pro smicka za izaci na kraj s time?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.05.2008 14:54    Post subject: Re: Bijela boja na fotografiji i tisak? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Frikec wrote:
Primjetio sam da bas na prvoj strani stoji topic slicnog imena, al ovdje je problematika drugacija.

Imam fotografiju koja bi isla u tisak, doticna ima bijelu pozadinu, a i na samom motivu ima bijelih djelova (dakle pricam o cistom FFFFFF).
Znam da tisak ne voli bijelu boju i zanima me sto uciniti?

Cisto da si mozete predociti fotografija je dosta slicna ovoj ovdje.

palo mi je na pamet u ps-u samo dodati novi sivkasti layer, staviti mu prozirnost na 5% i na taj nacin "kamuflirati" bijele djelove bez da previse naudim ostatku fotografije.

Bi li to upalilo, ili postoji drugi nacin?
Vjerujem da je ovo cest problem pa me zanima postoji li neka rutinerska pro smicka za izaci na kraj s time?


tisak ne voli bijelu boju jer onda izgleda kao da je slika izrezana. ak se stampa vaj kristal (ili kaj vec je) onda ga patiraj i u samom kristalu dodas, image -> adjustments -> selective color -> white, 2 do max 3% CMY (znaci 2 - 3% cyan, pa isto toliko magente i yellov) ne treba vise te ce bijela izgledati "normalno" tj. neizrezano

sve preko tih3% ce te voditi k sivoj te ce izgledati malo preupadljivo

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 06.05.2008 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koja tiskara tiska 3% Smile))))
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.05.2008 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
koja tiskara tiska 3% Smile))))


ona koja dobije korektno razvijen film ili plocu Very Happy

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 07.05.2008 12:48    Post subject: Re: Bijela boja na fotografiji i tisak? Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:

tisak ne voli bijelu boju jer onda izgleda kao da je slika izrezana. ak se stampa vaj kristal (ili kaj vec je) onda ga patiraj i u samom kristalu dodas, image -> adjustments -> selective color -> white, 2 do max 3% CMY (znaci 2 - 3% cyan, pa isto toliko magente i yellov) ne treba vise te ce bijela izgledati "normalno" tj. neizrezano

sve preko tih3% ce te voditi k sivoj te ce izgledati malo preupadljivo


hvala na odgovoru.

ako sam dobrio shvatio mogu jednostavno fotografiju prebaciti u cmyk i na nacin koji si opisao kroz selective colors dodati 2-3% vise cmy-a i tako zatamniti kompletnu fotografiju bez da radim path, ili postoji razlog zbog kojeg moram raditi path?
ukoliko do navedenog tiska uopce dodje (to je za sada upitnik, al ako se dogodi, volio bih znati sto radim Smile), to bi bilo u obliku flyera, dimenzija pribliznih razglednici i isla bi cijela fotografija, nisu u igri novine gdje bi se tekst obavijao oko "izrezanog" motiva, nego bi isla full slika, nemam pojma kako bih to opisao, al recimo kao da je razvijem u fotostudiu Smile

ovo pitam zato sto sam ja taj koji je fotografije usnimio i sada ih trebam "razviti".
fotografije su prvenstveno namjenjene webu (cija pozadina je bijela pa zbog boljeg uklapanja i fotografije moraju imati potpuno bijelu pozadinu), a opet kao sto rekoh postoji mogucnost da ce ici i u tisak, pa me zanimalo moram li raditi dvije verzije fotografija, ili mogu sloziti web verziju koja ce imati bijele djelove i onda ih ukoliko se iskaze potreba na goreopisani nacin samo minimalno zatamniti?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 07.05.2008 19:16    Post subject: Re: Bijela boja na fotografiji i tisak? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Frikec wrote:


ako sam dobrio shvatio mogu jednostavno fotografiju prebaciti u cmyk i na nacin koji si opisao kroz selective colors dodati 2-3% vise cmy-a i tako zatamniti kompletnu fotografiju bez da radim path, ili postoji razlog zbog kojeg moram raditi path?


to na selective radis na WHITE boji. pathiras ak imas ovakvu sliku kao sto si ju dao za primjer jer tu ti je "prihvatljivo" da je "vanjski" dio slike bijel, dok ce ti sve one bijele flehe u "unutrasnjosti" kristala djelovati izrezano...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 07.05.2008 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

shvacam.
postavljam potpitanja zato sto fotografija nece biti identicna ovoj s kristalom, imati ce laganu vinjetu (rubovi ce biti zatamnjeni), tako da ce ici, siva-bijela-motiv u sredini, zato me zanima moze li proci ono sto sam opisao.

nazalost nisam za svojim computerom pa ne mogu uploadati primjer fotografije, al mislim da se kuzi na sto mislim
ako treba sutra dignem ogledni primjerak.
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 08.05.2008 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
RHnC wrote:
koja tiskara tiska 3% Smile))))


ona koja dobije korektno razvijen film ili plocu Very Happy



film nema sanse jedino na CTP
ali vazno je da dragec prije toga popije barem 3-4 gemista tak da pogodi omjer boje i vode na stroju:)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group