Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ucitavanje flash-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 19.05.2008 12:37    Post subject: Ucitavanje flash-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam jedno pitanje,

da li je ikako moguce namjestiti da se flash banner od 1.6 Mb koji se nalazi na vrhu stranice zadnji ucita, jer dok se banner ne ucita site je sav raspadnut i nije lijepo.

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 19.05.2008 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima nekih js caka za slike
npr http://www.cryer.co.uk/resources/javascript/script3.htm
ali za flash nisam siguran Smile iako js to sigurno zna riješit :p
....google

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 19.05.2008 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.6 Mb ??????? hebote pa to je mnogo za jedan banner!

A zašto jednostavno ne napravite novi banner sa više elemenata koji će se učitavati neovisno jedan o drugom i to je to, a ne stavljati sve u jedan swf . Zato vam je i banner tako veliki . Predpostavljam da se radi o nekakvim fotografijama ili šta ? zanima me zašto je 1.6Mb? to je puno i za stranicu kompletno odrađenu u flashu a kamoli za banner!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 19.05.2008 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam samo nazvao to banner, to je gornji dio sitea u kojem se vrti 5-6 slika
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 19.05.2008 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rene_RI wrote:
ja sam samo nazvao to banner, to je gornji dio sitea u kojem se vrti 5-6 slika

Bez obzira koliko slika je u pitanju , moj savjet vam je da napravite glavni swf sa recimo jednom fotografijom, a sve ostale u svoje fotke raspodjelite u druge swf fileove koje se učitavaju u glavni swf. Tako bi dobio brzinu učitavanja kompletne stranice jel bi ti glavni swf bio puno manji od 1.6MB-a a banner bi ostao isti...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 19.05.2008 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ne znate to napravit kontaktiraj me na PM pa će mo se dogovoriti dalje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maxturbator



Joined: 27 Jul 2005
Posts: 5

PostPosted: 20.05.2008 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.6mb u jednom fileu je losa organizacija svakako.
definitivno si pretjerao. optimiziraj fotke(velicina, kvaliteta) i dinamicki ih loadaj po potrebi.

koristi preloader....
u onLoad html taga stavi js funkciju koja se okida kad se cijela stranica ucita.
ta funkcija neka okine flash preloader da tek onda krene loadati content.

ili...

stavi neki setInterval u preloader ako se neces zaje* sa js-om. ovo je workaround i definitivno nije nesto sto bi preporucio kao univerzalno rjesenje.

u svakom slucaju, prvo optimizacija. 1.6Mb je preeeeeeeeeeeeeeeveliko.
uzivaj.
Back to top
View user's profile Send private message
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 20.05.2008 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group