Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Neobična fotografija

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nataša



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 12
Location: Zagreb

PostPosted: 30.06.2008 22:58    Post subject: Neobična fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sljedeće sam pitanje već postavila na jednom forumu, ali nisam dobila odgovor pa se nadam da će mi pomoći ovdje nazočni stručnjaci te da mi se neće smijati zbog mog neiskustva. Naime, ja sam totalni amater u fotografiranju i nikada mi se ovako što nije dogodilo pa vas pitam: Odakle plava boja na ovoj slici?

http://www.orbitfiles.com/download/id3004996637

Molim, obratite pozornost na plavu boju oko grma u sredini slike. U vrijeme fotografiranja temperatura zraka je bila viša od 30 stupnjeva, sunce je ludo pržilo i na nebu nije bilo ni oblačka, a fotić (OLYMPUS u760) je bio usmjeren malo prema gore pa pretpostavljam da bi to mogao biti jedan od uzroka. No ipak mi nije jasno zašto onda nema toga na fotkama prije i poslije iako je vremenski razmak bio zanemariv? I zašto je ta boja baš oko jednoga grma, a u stvarnosti je tamo nije bilo? Je li to lom svjetlosti, indigo-grm Wink ili nešto treće? Je li se to vama kada dogodilo?
Back to top
View user's profile Send private message
dashiv



Joined: 30 Jun 2008
Posts: 15
Location: Novigrad

PostPosted: 30.06.2008 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da lako moguće da je lom svijetlosti, samo čudno zašto nema ostalih boja...
Zraka Sunca je morala ući pod određenim kutem i stvoriti pomutnju objektivu, za takve slučajeve najbolje je koristiti sjenilnik, koji se montira na objektiv...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 01.07.2008 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to se djevica marija ukazala.

LeaveMeBe

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 01.07.2008 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

definitivno lom svjetlosti.

bez obzira na kako kazes "vremenski razmak" na fotkama prije i poslije, dovoljan ti je pomak puno manji od 1mm da zraka ne upada pod istim kutem, i ne stvara takav efekt.

@dashiv
nema ostalih boja jer se svjetlost razlicitih valnih duljina (znaci - boja) lomi pod drugim kutem Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.07.2008 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
to se djevica marija ukazala.

LeaveMeBe


odmah se sjetim one večeri kad se kod nas (na krku) otvorio novi disko s onim reflektorima koji šaraju po nebu - idući dan je bilo u novinama da je cijelo čudo baba sa cresa vidjelo gospu...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Nataša



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 12
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2008 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:

odmah se sjetim one večeri kad se kod nas (na krku) otvorio novi disko s onim reflektorima koji šaraju po nebu - idući dan je bilo u novinama da je cijelo čudo baba sa cresa vidjelo gospu...


Very Happy Very Happy Very Happy

Budha i ostali, zahvaljujem na odgovorima. Mislim da će me ovo nagnati na detaljnije proučavanje fotografske literature. Ako uspijem snimiti još koju "gospu", pošaljem vam da ju vidite. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Hrvoje



Joined: 03 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 02.07.2008 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
drushtveni_otpadnik wrote:
to se djevica marija ukazala.

LeaveMeBe


odmah se sjetim one večeri kad se kod nas (na krku) otvorio novi disko s onim reflektorima koji šaraju po nebu - idući dan je bilo u novinama da je cijelo čudo baba sa cresa vidjelo gospu...


Hehe Very Happy zar ima i toga!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group