Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vray

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gremlinbgd011



Joined: 23 Jul 2008
Posts: 1

PostPosted: 23.07.2008 18:52    Post subject: vray Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedno pitanje...zanima me da li neko zna kako se pokrece VRAY za SKETCHUP na VISTI...ja sam bez problema koristio vray na normalnom microsoft office-u, ali sam morao da predjem na vistu (promenih firmu) i imam problem sa instaliranjem plug in-a... jednostavno mi prijavljuje greshku, da ne moze da nadje neki dll za VRAY... fora je shto na normalnom office-u se jedan dll kopira u sam SKETCHUP, a dva se kopiraju u SYSTEM 32, a ovde to ne radi...help?
Back to top
View user's profile Send private message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 25.07.2008 08:54    Post subject: Re: vray Add user to your forum ignore list Reply with quote

gremlinbgd011 wrote:
Imam jedno pitanje...zanima me da li neko zna kako se pokrece VRAY za SKETCHUP na VISTI...ja sam bez problema koristio vray na normalnom microsoft office-u, ali sam morao da predjem na vistu (promenih firmu) i imam problem sa instaliranjem plug in-a... jednostavno mi prijavljuje greshku, da ne moze da nadje neki dll za VRAY... fora je shto na normalnom office-u se jedan dll kopira u sam SKETCHUP, a dva se kopiraju u SYSTEM 32, a ovde to ne radi...help?


provjeri verziju:

znaci:

- za koliko bitni sustav je tvoj VRAY
- jel VISTA ili xp verzija
- i za koju verziju je


pitanje:

zasto VRAY render ima najbolje "performanse" u Max-u i Mayi a prosjecne u svim ostalim 3d programima?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group