Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3d Max i Animiranje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 22.07.2008 08:20    Post subject: 3d Max i Animiranje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nedavno sam poceo radit na vecem projektu, za sebe naravno.
napravio bih animaciju o nekromantu i orku.

inace sam solidan dizajner u 3d-u
ali sto se tice animacije malo kiksam iako znam animira ljude preko bonesa i bipeda neznam kako na bonse upotrijebit jos i muscle motion iako ucim kad god dodjem sa posla kuci.

Normalno krajnji cilj bi mi bio prijava na neko natjecanje za kratkometrazne animacije i eventualna mogucnost rada u 3d-u i daljnje usavrsavanje ali kako kod nas ipak nema puno studija koji imaju 3d opciju to je rizik koji svi prihvacamo ako zelimo napredovat.

Da se vratim na temu.
Character je pri kraju:


jos par cijevi treba dodati iz oklopa koji prekriva lice i detaljizirat oklop na licu i cizme malo.
u low poly lik izgleda postojano jer sam radio tehnikom pull&stretch (planovi).
nisam radio po referenci vec direkt iz glave.
nadam se zavrsetku projekta do zime ali vidjet cemo.

zanima me da li ce bonsi pre envelopiranju morat prolazit i kroz cijevi i slicne detalje kao i pipke na glavi kako se lik nebi zgnjilio ili razvukao, tojest kako vertexi nebi ostali nepomicni dok cijelo tijelo se krece, pojednostavljeno da nekim djelovima ne bude statican na osi dok ostatak mase prolazi po osima.

i zanima me jel tko koristio kalderu i iskustva sa CAT motionom.
inace radim sa CAT motionom ali mi zna ponekad zadat tolike glavobolje pa ako ima koga iskusnijeg da mi predlozi neki bolji animation toolset ili pojednostavi CAT.

hvala unaprijed!
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 29.07.2008 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lagano je napravit milionski mesh ali ga je malo teze pokrenut.
CAT je dobar ali za dobru animaciju ipak je tu Maya.

nemoj zaboravit napravit Low Poly mesh i animirat ga, u renderu ga stavis da je full mesh rezolucija.

btw. oni koji rade karakternu animaciju rade karaktere u Nurbsima... ako ne radis tako, pitaj se zasto Smile
Back to top
View user's profile Send private message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 29.07.2008 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa wrote:
lagano je napravit milionski mesh ali ga je malo teze pokrenut.
CAT je dobar ali za dobru animaciju ipak je tu Maya.

nemoj zaboravit napravit Low Poly mesh i animirat ga, u renderu ga stavis da je full mesh rezolucija.

btw. oni koji rade karakternu animaciju rade karaktere u Nurbsima... ako ne radis tako, pitaj se zasto Smile


?!

da bi dobio "milionski" lik trebas prvo napravit low poly i na low poly izvuc detalje koji ce biti postojani u high poly-u a u high poly-u samo dodajes detalje ili ostavljas za bump mapu da to napravi.
ovo je low poly sa sa turbosmoothom.
nema smisla da pravim dva lika, nikakvog.

maja mi ima nekompatibilno sucelje i dize mi tlak zato i neradim u mayi a jedini prednost maye je rad sa splinovima koje je bolje rijeseno nego u maxu - radi tog detalja max i maya su inace isti, nema smisla velicat jednog brata kad su oba blizanci samo drukcijeg sucelja.

sto se tice rada u nurbsima nije tocno.
ima 3-4 vrste prilaza modeliranju svi su isti na kraju.

nema veze sinoc sam nasao cg dvd koji govori o tome nema veze sa ovim sto si napisao.

ipak hvala na trudu i pokusaju pomoci.

zahvaljujem.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 30.07.2008 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao sto sam rekao , ti izgleda ne znas sto je maya i tko ju je napravio.
oni su vise kao dva neprijatelja od prije nego dva blizanca.. ako se vec ne bavis s tim 10 i vise godina onda barem progooglaj prije da bi bio upucen u sto je sto .. nema smisla sirit krive informacije.

to sto ti pricas o highpoly i lowpoly se zove normal mapping.

ja pricam o tome da ti treba los poly model jer ces inace animirat mjesecima umjesto danima.

prilaza modeliranja ima i vise od 3-4 ali ja ti pricam o tome da se s nurbsima radi zato sto su jednostavni za animaciju jer nisu podlozni broju polygona... zato sto subdivision od surface-a odredis sam u render time-u.

kako god.. a da googlas malo ? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group