Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Hrvatski znakovi u TB

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 26.08.2008 21:01    Post subject: Hrvatski znakovi u TB Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, program je Mozilla Thunderbird. E-mail klijent. Kod e-mailova su znakovi ok, ali kod newsgrupa je umjesto naših znakova upitnik (npr. ku?a). Da li netko zna kak to podesiti da radi? Malo sam pretrazivao forum, nesto sam nasao, ali nije pomoglo... hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 26.08.2008 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

View > Character Encoding?

ili ipak nije tako jednostavno?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 26.08.2008 21:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
View > Character Encoding?

ili ipak nije tako jednostavno?


Mislim da nije bas jednostavno Smile Probano i to, uvijek sam prebacuje na unicode, mislim da se pod central european vide znakovi (ali u naslovu ne, koliko sam vidio), hmm? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.08.2008 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovisi u kojem je encodingu autor poruke poslao tu poruku na news server...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 27.08.2008 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Ovisi u kojem je encodingu autor poruke poslao tu poruku na news server...


Zašto kod outlooka sve radi super? Naravno, govorim o našim znakovima u newsgupama Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.08.2008 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
zytzagoo wrote:
Ovisi u kojem je encodingu autor poruke poslao tu poruku na news server...


Zašto kod outlooka sve radi super? Naravno, govorim o našim znakovima u newsgupama Smile

Nemam pojma ovaj tren, riješio sam se news ovisnosti davno... Možda outlook konvertira
prije displaya sve u neki charset?

Daj link na konkretni msg ili grupu (idealno na google groups negdje), pa se može isprobati,
ovako napamet samo trljamo bezveze...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 27.08.2008 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Zeus wrote:
zytzagoo wrote:
Ovisi u kojem je encodingu autor poruke poslao tu poruku na news server...


Zašto kod outlooka sve radi super? Naravno, govorim o našim znakovima u newsgupama Smile

Nemam pojma ovaj tren, riješio sam se news ovisnosti davno... Možda outlook konvertira
prije displaya sve u neki charset?

Daj link na konkretni msg ili grupu (idealno na google groups negdje), pa se može isprobati,
ovako napamet samo trljamo bezveze...


Ma nije da sam lud za tim newsgrupama, pratim jednu jedinu tu i tamo, ali me iritira sto u TB ne radi to Smile
Grupa: hr.soc.grad.cakovec
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.08.2008 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Recimo, ova poruka: http://groups.google.com/group/hr.soc.grad.cakovec/msg/e903ba12cb3eb477?dmode=source

nema content-type, odnosno, encoding header, a evidentno je u iso-8859-2...

Thunderbird valjda ne pokusava pogoditi encoding kad nije specificiran, nego defaulta na
nešto... pa se zato ne vidi. Dok OE, vjerojatno, kao što radi i IE, i puno toga na windowsima,
pokušava pogoditi encoding (heuristics neki), i očito uspjeva Smile

Nagađam.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 27.08.2008 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da dobro nagađaš Smile Dakle, jel uopće onda postoji rješenje ovog problema? Ili koristiti neki drugi program za newse Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.08.2008 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, sjeban mu je encoding support... Auto-detect krivo prepozna tekst sa hr znakovima kao
iso-8859-1 (vjerojatno se radi provjera da li ima znakova iznad ascii vrijednosti, nema, ok,
defaultaj na iso-8859-1... pretty stupid).

Probaj ukljuciti "universal" auto-detect character encoding-a: view -> character encoding -> auto-detect -> universal -- meni ne radi kako spada...

http://www.windowsbbs.com/firefox-thunderbird-seamonkey/43066-character-encoding.html#post231226
http://www.donationcoder.com/Forums/bb/index.php?topic=13402.0

groups.google.com je odavno postao moj izbor sto se nntp readera tice Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 27.08.2008 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probao sam universal, gledaj rezultat:
http://www.slichke.com/images/rgh1219868172b.jpg

Primijeti da je prvi 'topik' ispravno prikazan - kao i tekst, dok ovaj zadnji nije...
I tako Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group