Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Design for life - AnimadversioMagazine

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2008 14:46    Post subject: Design for life - AnimadversioMagazine Add user to your forum ignore list Reply with quote

U čemu je fora? Otkad znam za sebe, volim i pratim dizajn, sve vezano uz njega itd... I uvijek sam "skupljao" linkove i stvari koje mi se sviđaju, za inspiraciju i to.

Dugo sam tražio dobar "format" kako to objaviti, podijeliti s drugima. Tako je nastao AnimadversioMagazine. Nadam se da će vam se svidjeti, sve sugestije i komentari su nadasve poželjni i dobrodošli.

Trenutno sam u laganoj fazi punjenja sa sadržajem, misao vodilja će mi biti kvaliteta - ne kvantiteta. Kako trenutno na tome radim sam, potrudit ću se da ima tjedno par kvalitetnih postova iz svih mogućih sfera vezanih uz dizajn.

Eto, toliko od mene u kratko, bacite oko pa mi javite kaj mislite. Još jednom svi komentari su dobrodošli, osim na forumu - slobodno se javite i na mail. Živjeli!

Design for life - AnimadversioMagazine

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 22.09.2008 22:09    Post subject: Re: Design for life - AnimadversioMagazine Add user to your forum ignore list Reply with quote

Edit od strane admina jer je bilo 1. nepotrebno, 2. bezobrazno, 3. bahato bez ikakve podloge.
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 23.09.2008 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@jasi: Ovo nije /2 trade kanal stoga se skuliraj ili ces na hladjenje u ironforge. Probaj me shvatit neozbiljno. Sva moguca pitanja i nejasnoce slobodno, i jedino, uputi meni na private.

@jurka: svaka cast na volji i zelji za to podijelit s drugima. detaljnije komentare obecajem za sutra u normalno doba, sori Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 23.09.2008 05:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno dobra ideja, vrlo odlican sadrzaj, i bezveze los dizajn Rolling Eyes iako vodjen kvalitetom a ne kvantitetom, trebao bi malo poraditi na eye friendly dizajnu

Very Happy inace kontam se na ovu adresu opet vratiti Wink
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 23.09.2008 07:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kul fora Smile možda na hover različiti box-ovi da imaju različitu boju a ne samo zelnu Smile a design mi je minimalistički i sviđa mi se Smile Možda odmaknuti tekstove koji su u vrhu centrirano vertikalno i sa lijeve strane 15-ak 20 px odmaknuti - a možda je ovako (kako već jeste) fora Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2008 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto, tek sad sam došao do neta Smile

moram priznati da mi je drugi post čudan, nisam vidio kaj je admin napisao, tak da emptyhead ili tko god, nije bed

@klompa: fala. inače, dizajn nije autorski moj, preuredio sam i još uvijek preuređujem (to će biti stalno wip) jednu preeeeejeb..u temu od nekog lika. dakle, da se razumijemo, ne kitim se tuđim perjem niti imam potreu za tim. također, hvala za sadrža, to mi je najbitnije

osim toga, nisam htio da dizajn "uzme, pojede" sadržaj. zato sam se odlučio za clean and clear sa dosta whitespacea.

@fun.ky: fala, dobar mi ovaj suggestion za hover u raličitim bojama,vrlo je vjerojatno da ću ga uvažiti čim skužim kak bi to mogao izvesti

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 23.09.2008 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na pregledu članka mi onaj "browse" izgleda kao da čitam komentare. Na tom mjesu očekujem samo komentare, pa bih to radije vidio sa strane.

Input polje za pretragu je premaleno. Ako staviš pretragu u header desno, možeš ju prikazati i na naslovnici s koje je sad nepravdano odsutna. Smile

Malo više paddinga na inpute općenito, da je lakše kliknut i čitat ih.

Bilo bi lijepo vidjeti linkove s bar malo boje, na ovoj kolor shemi nemožeš fulat sa skoro nijednom. Smile

Zeleni background na hover je no-no, prekričav je i ne da čitati, a ne želim micati oči sa teksta zato što sam stavio miša da bih kliknuo.

Naslov jednog posta je link, ali ne ponaša se kao link na hover (underline). Općenito, dobro je imati gotovo isti stil za hover za sve linkove da nema dvojbe dal da klikam ili ne.
Iako bih ja maknuo link sa naslova ovdje, nema svrhe previše, samo zbunjuje pomalo.

Pregled kategorija na naslovnici ne bi škodio.


Tipografski: malo smanji leading na naslove na naslovnici, a povećaj font i leading na sami tekst.


Eto, jel ti dosta? Laughing

Inače sviđam i ideju i izvedbu i sadržaj, iako ga je malo još uvijek. Fine slikice su gore već, obećava. Ajde, ajde, make us proud. Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2008 23:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma stari joooooj, nisi mogao bolji komentar i kritiku dati!!!!
evo, bacam si ga u txt dokument pod to-do - većinu nabrojanih stvari zaista treba srediti, neke ne... al dobro Smile


sadržaja je malo pošto je sve skupa staro nepunih tjedan i pol valjda, za sada sam jedini koji radi na tome (čak nisam ni imao u planu neke contributere, ali vidjet ćemo kako će se stvari odvijati - neki giveawayi mi se po glavi motaju čim dogovorim neke stvari sa sponzorima), al jebga, bio sam nestrpljiv da ugleda svjetlo dana pa sam požurio dok se još nije nakupila kritična količina sadržaja... hehe


linkove idem odmah srediti - do sad sam bio na textpatternu, ovo mi je sve malo novo pa se sad uhodavam, vjerujem da ću kroz dogledno vrijeme sve znati srediti.. a ako i neću, ima ekipe na mi3-ju koja će uletjeti kad neš zaškripi, zar ne Wink

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 24.09.2008 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote Adriana Smile i dodajem...

Pregled članka (konkretno - http://animadversio.com/magazine/2008/09/grzegorz-jonkajtys-ark/ )

1. sivi box ispod slike

Ispod slike imas zboxani tekst na koje mi oko svaki put poleti i krene citat da bi skuzio da tamo piše "điberiš" koji me opce ne zanima jer "nije vezan" za sadržaj samog članka.

Slika s tim boxom ispod zrači prevelikom važnošću, pa spucaj tamo nešto korisnije kao lead u članak ili treće... Informacije koje su tamo porazmjesti drugdje (permalink imas u naslovu članka, posted by admin mi ne znači puno - pogotovo ako si solo, stvari vezane za komentare veži i vizualno uz dio gdje se komentira, timestamp [i autora ako ti je ipak vazan] spucaj ispod naslova, kategoriju imaš već iznad naslova, etc...)

2. google adsi ispod naslova članka

Užasno iritantno. Početak članka je sramežljivo stisnut izmedju slike i dominantnih google adsa. Zahtjeva veliki napor i koncentraciju da bi se pročitalo tih par uvodnih redova. Automatski ih preskacem i krecem citat sljedeci paragraf, pa se forsam vratit gore, pročitat te 2 rečenice slomljene u 10 redova s po 4 rijeci, pa onda opet na drugi paragraf. Help Smile.

3. "menu" desno + google adsi

"Mislio sam" da je to jedno te isto, google adsi su vizualno jači od menija = nešto što mi ne treba = vozim dalje i ne vidim menu.

4. browse izmedju sadrzaja i komentara

Za svaki slučaj ponavljam Adriana Smile. Makni to drugdje :/ ili ukini komentare, ovako ih ne potičeš, ovako ih ubijaš.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group