Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dinamičko učitavanje texta u .swf i čę¾¹š problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kalamburgud



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 9

PostPosted: 08.06.2004 13:40    Post subject: Dinamičko učitavanje texta u .swf i čę¾¹š problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok,

nemogu dobiti čę¾¹š slova u swf fileu kada ucitavam text iz baze u flash.

dakle imam neku bazu (recimo access ili ms sql)
imam asp stranicu koja dohvaca podatke iz bazesa nekim jednostavnim upitom
<%
varijabla=server.urlencode(textdobijenizbaze)
response.write "varijabla=" & varijabla
%>

pa onda u flashu imam nesto malo actionscripta koji ucita to kaj asp dohvati preko loadvarijables metode i pokusa to prikazati u dinamic txt fieldu

ako sam ucitao recimo
"kulu¹ię"
dobit cu "kului"

probo sam svasta i to nemrem rijesit .. asp dobro prikaze podatke iz baze i oni su dobro zapisani sve moguce kombinacije su napravljene embedanje fonta, encoding ovo i ono uglavnom nece..

ono kaj je vierd u ovom problemu je da ako probas upisati nekaj s keyboarda u dynamic field dobijes čę¾¹š ali ako ga dinamicki ucitas ne dobijes .. zasto .. kako .. cemu ..

pliz ako mi netko to moze rijesit istetovirat cu si ime doticnog/e na misku Smile)
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 08.06.2004 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj ubaciti ovaj kod:
System.useCodePage = true;

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 08.06.2004 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam ti ja to sa bazama, al znam da txt file koji ucitavam u swf kao varijablu mora biti snimljen kao UTF8 ili unicode, i da samo onda sve sa palatalima radi kako treba. to me na Mac OS9 ubija, jer ne mogu snimiti text kao unicode, a OS X ga oce snimiti kao Unicode, al kad ga poslje opet otvoris, onda se skenja.
Probaj u tim bazama koristiti Unicode, ako se to moze. Kazem na kuzim baze, al kuzim da znakovi »∆©Æ– ( em ti Mac, evo meni umjesto palatala san napisao neke hijeroglife ), moraju ici Unicode.
Puno srece!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 08.06.2004 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E da, i to codePage je bitno. To sam zaboravio !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 08.06.2004 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi mu stavija embed all characters na dynamic field-u?
trebalo bi sve ¹ljakat..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kalamburgud



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 9

PostPosted: 08.06.2004 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

System.useCodePage je true

i fontovi su embedani sa čę¾¹š

font je arial ce

nema htmla upaljenog na fieldu i encoding stranice je narihtavan na windows-1250 na utf-8 i tako to .. macromedia na ovo kaze .. nemojte koristiti dynamic field ak nemorate.. sto mi je ono mrak ..
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 08.06.2004 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne proporucujem koristiti nista osim _sans ili _serif ili _typewriter, ukoliko se radio o dynamic text-u !
pogotovo _sans. citak je, i ne pravi probleme izmedju platformi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
g-style



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 89
Location: bG

PostPosted: 08.06.2004 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskljuci embedovanje fonta (koje ti za arial netreba) i radice Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kalamburgud



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 9

PostPosted: 09.06.2004 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam jesam to jos isprobao ali cim uhvatim vremena budem .. napravit cu i neki bezvezan primjer pa cu ga puknut on line ukoliko ovo ne prodje tak da imate i live primjer te source za dl.

u svakom slucaju thx na komentarima
Back to top
View user's profile Send private message
supersonicx



Joined: 27 Feb 2007
Posts: 17
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2008 23:31    Post subject: U pravu je isključi embed za arial i sans Add user to your forum ignore list Reply with quote

... veę sam bio lud od eksperimentiranja sa encodingom, i embedanjem fontova u flash,
kada sam nai¹ao na ovaj post, i stvarno ste mi pomogli.
Dakle, loadam text iz .txt fajla, sve super dok ne stavi¹ ®ĘČŠ©¾ęčš¹, ok embedam ja znakove i ni¹ta?! E, zato jer nisam spremio u uncode txt fajl, sad ja opet idem testirat i ni¹ta, sve dok nisam "izembedao" (koji kretenski izraz, kaj če¹...) znakove i tada je sve proradilo.
Idem sad brzo popit pivu.

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group