Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
HITNO - Priprema plakata B1 (pocetnik)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SEAElvir



Joined: 14 Jan 2009
Posts: 5

PostPosted: 14.01.2009 00:31    Post subject: HITNO - Priprema plakata B1 (pocetnik) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav, trebao bi da uradim plakat dimenzija B1 (70cmx100cm) na tome plakatu treba da se nalazi fotografija koju sam dobio i koja je 38,2cm x 25,5cm - 300dpi i treba da bude sirinom preko cijelog plakata.

Otvorio sam u PS novi dokument i zadao dimenzije za B1 format sa 300dpi i kada sam ubacio fotografiju ona je zauzela pola sirine (38,2cm)....

Da li je moguce da se ova fotografija ovih dimenzija printa za ovaj plakat ili mora biti veca, tacno dimenzija koliki je plakat?!?!?!

Unaprijed hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 14.01.2009 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozes povecati fotografiju ali ce izgubiti na kvaliteti.Otvori sliku i idi image>image size i povecaj a drugi nacin kad ubacis sliku u taj novi dokument ctrl+t i razvlaci.
Back to top
View user's profile Send private message
SEAElvir



Joined: 14 Jan 2009
Posts: 5

PostPosted: 14.01.2009 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ali ako je razvucem gubi na kvaliteti...da li mogu napraviti pripremu da B1 nije 300dpi nego recimo 125dpi?!?!
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 14.01.2009 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne.

Skini si program Photo Zoom Pro i sa njim si povećaj sliku kolko ti fali do potrebnih dimenzija plakata. Nećeš skoro ništa izgubiti na kvaliteti, tj. neće se kod tiska skužiti..

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 14.01.2009 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi pripremu na 150dpi. to bi ti tribalo pokrit širinu kako treba bez uvećavanja a u tisku se neće primjetit.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
SEAElvir



Joined: 14 Jan 2009
Posts: 5

PostPosted: 14.01.2009 23:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
napravi pripremu na 150dpi. to bi ti tribalo pokrit širinu kako treba bez uvećavanja a u tisku se neće primjetit.


Mislim da je ovo najbolje rjesenje, ali svakako hvala svima na pomoci Wink
Back to top
View user's profile Send private message
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 09.02.2009 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, da se ja ubacim ovdje s hitnim pitanjem...
Slozio sam B2 plakat u Photoshopu.. sad me zanima u kojem formatu je najbolje da to spremim za tisak, psd, tiff ili?

I treba li bleed/kako ga staviti u Photoshopu?
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 09.02.2009 21:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TheFlyOnTheWall wrote:
Evo, da se ja ubacim ovdje s hitnim pitanjem...
Slozio sam B2 plakat u Photoshopu.. sad me zanima u kojem formatu je najbolje da to spremim za tisak, psd, tiff ili?

I treba li bleed/kako ga staviti u Photoshopu?


sve tiskare vole pdf, pa im tako i posalji, prvo merge sve layere, pa pretvori u cmyk (ako vec nisi Wink ), a u opcijama kod exportiranja u pdf stavi press quality

ako je na plakatu boja ili slika preko rubova jednostavno napravi napuste barem 3 mm sa svake strane i to je to Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 09.02.2009 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ti! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group