Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
InDesign Drag & Drop

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
instruktor-39



Joined: 30 Apr 2007
Posts: 96

PostPosted: 05.05.2009 18:03    Post subject: InDesign Drag & Drop Add user to your forum ignore list Reply with quote

ispricavam se sto malo dosadjujem ali imam jos jedno pitanje.
sad nije bitno toliko sto radim nego zanima me jesam li dobro postupio.
imam hrpu grafikona koje sam konvertirao u pdf fajl i jedan po jednog sam povlacio misem iz explorera u tekst na njihovo mjesto.
dal je to krivo ili moze proci?

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.05.2009 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako si ih generirao iz nekakve office aplikacije onda imas 99% sanse da su u rgb-u te da ce prilikom konverizje u cmyk biti cuspajza od poriluka Very Happy

drugo mozes provjeriti dali su ok importirani tako da kliknes na taj jedan graf, te onda u links paltei provjeris njegovo stanje stvari....

i trece instrukcije nisu toliko bolne skupe i brze naucis i brze pohvatas konce i usput uvijek dobije poneki savjet gratis koji ti tu i tama spasava novcanik od troska za apaurin ili prozac...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
instruktor-39



Joined: 30 Apr 2007
Posts: 96

PostPosted: 05.05.2009 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije office aplikacija nego corel.
provjerit cu kako si mi rekao.

fala ti puno suncek, odgovorio si mi svaki puta Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.05.2009 07:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao fizikalac koji je odrastao na corelu, reci cu ti ovo, prekrizi corel za grafikone, i prebaci se na illustrator, lakse je, intuitivnije i kud i kamo kompaktibilnije za rad s indesignom..

drugo, ak ces ostati na corelu, nemoj raditi copy - paste, vec export u eps pa onda place u indd

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
instruktor-39



Joined: 30 Apr 2007
Posts: 96

PostPosted: 06.05.2009 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma jedva sam svoje nagovorio da mi kupe indesign, i to sam ga cekao godinu dana.
do sad smo visebojne publikacije i od 200 str radili u corel-u pa mozes zamisliti kak je to bilo radit.
nema sanse da mi kupe jos ilustrator. rekli su mi da su indesign platili 10000 kuna.
jel to moguce?

a grafikone sam exportirao iz corela u pdf pa onda povlacio.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 06.05.2009 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

instruktor-39 wrote:
ma jedva sam svoje nagovorio da mi kupe indesign, i to sam ga cekao godinu dana.

ummmmm....

instruktor-39 wrote:
nema sanse da mi kupe jos ilustrator. rekli su mi da su indesign platili 10000 kuna.
jel to moguce?

ummm... moguce je... al su za te novce mogli dobit i paket od sva tri osnovna programa ak se ne varam ... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
instruktor-39



Joined: 30 Apr 2007
Posts: 96

PostPosted: 06.05.2009 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da se mene pitalo nebi nit kune platili Smile
ali mi smo jedna ozbiljna drzavna ustanova i ne smijemo si priustiti tako nesto.
nego, gdje se moze paket od sva tri programa kupit za tu lovu?
mozda ih uspijem nagovorit i za jos nesto ....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 06.05.2009 09:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

instruktor-39 wrote:
da se mene pitalo nebi nit kune platili Smile
ali mi smo jedna ozbiljna drzavna ustanova i ne smijemo si priustiti tako nesto.
nego, gdje se moze paket od sva tri programa kupit za tu lovu?
mozda ih uspijem nagovorit i za jos nesto ....


hm, dobro sad sam pogledao i vise nije za istu lovu; Wink
http://www.finder-software.com/finder/proizvodi.cfm?id=1872&proizvodac_id=12

baci oko i na hsm.hr iako se (valjda) vise kod njih ne moze kupit direktno...

{no do kraja veljace (?) bilo je 20% popusta na cs4 pakete...}
{firma moze racunat cijenu bez pdva?}
{a i sâm ID kod findera je ~8000kn s pdvom, gdje li su to vasi samo nabavljali? ...}Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.05.2009 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tompa wrote:

{no do kraja veljace (?) bilo je 20% popusta na cs4 pakete...}
{firma moze racunat cijenu bez pdva?}
{a i sâm ID kod findera je ~8000kn s pdvom, gdje li su to vasi samo nabavljali? ...}Wink


A cuj, drzavna uprava... Sigurno su nabavili kod nekog kuma... Povoljno Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group