Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Hajde oni koji duze rade u 3Ds Max-u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 10.06.2009 02:07    Post subject: Hajde oni koji duze rade u 3Ds Max-u Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci bit je ukazivanje na problem i njegovo rjesavanje.
inace predajem za jednu skolu informatike 3D dizajn, znaci sve predajem od uvoda do koliko s stigne obraditi - interijeri, exterijeri, sve vrste texturiranja, sve vrste animiranja i implementiranje kostiju i njihovo stvaranje, cestice + reaktor+vray+scanline+kombiniranje maxa sa corel draw-om.
inace po ugovoru ja sam duzan napisati literaturu za 3d dizajn koja ce se koristiti u skoli, to svi nastavnici su duzni. e sad ovako ja sam izasao sa tezom video tutora umjesto knjige jer pisat o 3ds maxu i zbrushu je preogroman posao a budimo realni nijedna knjiga ne obradi ni 10% onoga sto aplikacije pruzaju posto znamo svi da je 3d sami vrh graficke industrije koji koristi graf. dizajn, fotografiju i montazu u spoju.
e sad ovako kako sam ja krenuo sa tim video tutorima dosao sam na ideju da napravim autorun cd na kojem ce se izbaciti izbornik sa listom tutora podjeljenima po glavnim naslovima a u to bi ucenike trebala uvesti animacija.
uglavnom neki streber se zeza na gitari, i kako okine koji riff tako se zatrese sve i nakraju pored njega padne sfera i razbije se na stotinu djelica koji frcaju okolo, svirka prestane i ispisu se linkovi video tutora tako da ucenik ne mora po cd-u traziti cijelu stvar. to ce sve spojiti koleg web dizajner u flashu. ja moram pripravit samo animaciju.

e problem je sad ovaj godinama ali godinama radim u maxu i nikad nisam dobio gresku tipa"error - biped cant be initialized".
sad stvar je sto uvijek imam 3 back upa i najgore je sto nakon sto se max srusio nijedan nisam mogao vise dignuti, sto znaci ode cijeli projekt u pm.
radi se o maxu 9, 32 bit.
prije sam u starijim verzijama koristio skinanje, medjutim sad rigam preko physicsa jer je automatizirano sve a i envelop je bolje razradjen.
medjutim nakon sto sam odradio izraze lica i govor preko morpha, trebao sam poceti animirati, uzmem ruku da cu povuci do mjesta gdje treba desnom rukom prelaziti po zicama, sve se smrzne i srusi.
navodim da je morpher isao prije physicsa, physics je zadnji modifajer bio, znaci sve je u savrsenom redu, nema gresaka nicega, posto kao sto i kolega kaze:"ti to bas sve ono skolski radis jedno po jedno!" znaci izuzetno pazim da mi je dizajn i tehnika cista, nista ne preskacem niti ikad brzam, znaci mogucnosti moje krivice su minimalni.
ovo mi se samo ejdnom dogodilo na predavanju isto. ali cijelog zivota ni b od bug-a za biped bar. znam da max ima naviku se iz cista mira posvadjat sam sa sobom ali jako rijetko se to dogadja da se bas srusi. racunalo je dovoljno snazno za izradu animacija u vray-u sa nekoliko stotina tisuca poligona, tako da nije ni to problem.

da li je itko uspio izaci sa ovom vrstom errora na kraj i ocitati ostale backape istog projekta ili je sve oslo komotno u vodu?!
nasao sam backup,koji zahvaljujem samom bogu od prije par tjedana, znaci najstariji, sva sreca pa kosti ne mroam ugradjivati ponovno ali previse toga ima sada opet ispocetka za odraditi a svi noviji bacupovi su jednostavno pod errorom, kao da se error sa glavnog fajla nekom nelogicnoscu premjestio i u novije backupove?!
inace ne dozivljavam bas previse bugova dok radim ali ovaj me je doslovce destruktirao.

zahvaljujem na pomoci kakvu god netko moze pruziti.
eh da. ugovor mi istjece 1.7. tako da imam jos 2 tjedna fore za smisliti a hocu li sad stici sve, vidjet cemo, bilo bi dobro kad bi se ti backupovi mogli nekako otvoriti. tada bih za par sati bio gotov.
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 10.06.2009 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
...a svi noviji bacupovi su jednostavno pod errorom, kao da se error sa glavnog fajla nekom nelogicnoscu premjestio i u novije backupove?!


Ja bi reinstalirao max i nadao se da se nesto sjebalo interno u njemu. Drugo mi nema logike :/.

Sretno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 11.06.2009 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
Quote:
...a svi noviji bacupovi su jednostavno pod errorom, kao da se error sa glavnog fajla nekom nelogicnoscu premjestio i u novije backupove?!


Ja bi reinstalirao max i nadao se da se nesto sjebalo interno u njemu. Drugo mi nema logike :/.

Sretno


nije. jer na svim drugim likovima sve stima. bit ce da ej ovo onda jedan od "onih" trenutaka kada se max posvadja sam sa sobom.

gledao sam malo o novostima u 3ds max 2010.
ima stvarno prezakon novotarije emdjutim koliko je stabilniji od 9 to nisam uspio skoncati. imas kakvih iskustava sa 2010?
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 11.06.2009 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sori, nemam nikakvih vecih iskustava s maxom, ali slicno cupanje kose
redovito dozivljavam s Cubaseom 4 i Vistom... pa sam odgovorio više iz empatije Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 11.06.2009 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh... rušenja max-a.... na to se čovjek jednostavno treba naviknuti Very Happy zato je zlatna opcija autosave-a; ja ga imam naštelanog na sprema svakih 5min u 30 različitih file-ova; treba se i na to priviknuti (svakih 5 min max malo zašteka dok ne napravi save), ali to lakše preživim nego da ostanem bez par sati posla, jer jednostavno nikako da steknem naviku da sam spremam svako malo.
Makar mi jednom ni to nije pomoglo; spremio sam jedan file i ostavio ga da ga dovršim kasnije i krenuo raditi na novome... u međuvremenu je taj novi file pregazio sve autosave-ove, a kad sam sljedeći dan htio otvoriti ovaj prvi file dobio sam fino error da je file corrupted Very Happy Tak da sam morao 4 dana posla odraditi unutar 24h Very Happy Very Happy

P.S. si probao mergati taj file u novu scenu?

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 15.06.2009 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Berko wrote:
eh... rušenja max-a.... na to se čovjek jednostavno treba naviknuti Very Happy zato je zlatna opcija autosave-a; ja ga imam naštelanog na sprema svakih 5min u 30 različitih file-ova; treba se i na to priviknuti (svakih 5 min max malo zašteka dok ne napravi save), ali to lakše preživim nego da ostanem bez par sati posla, jer jednostavno nikako da steknem naviku da sam spremam svako malo.
Makar mi jednom ni to nije pomoglo; spremio sam jedan file i ostavio ga da ga dovršim kasnije i krenuo raditi na novome... u međuvremenu je taj novi file pregazio sve autosave-ove, a kad sam sljedeći dan htio otvoriti ovaj prvi file dobio sam fino error da je file corrupted Very Happy Tak da sam morao 4 dana posla odraditi unutar 24h Very Happy Very Happy

P.S. si probao mergati taj file u novu scenu?


Very Happy
jesam sve zivo i nezivo.

nego ja en koristim autosave jer diskovi mi se redovito pune i mjenjaju se kapaciteti pa rucno to sve sredjujem. 5 backupa mi je ono vsie manje ok. nego citao sam malo od publishera objave pa skontah iz svega ovo. max9 ima nekih problema sa ocitavanjem bipeda, error ne dogadja se uvijek zato su izdali service pack 1 i 2 koji to rjesava, cak vec u service pack 1 su rjesili problem sa bipedom i animacijskom trakom, s obzirom da mi se to tek 2 put dogodilo mislim da ipak budem usnimio sp1. nema smisla se zivcirati Very Happy
hvala vam na odgovorima Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 16.06.2009 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odutajem od 3ds max-a vjerojatno za cijeli zivot. vidjet cu sto jos 2009 nudi ako ni tamo nisu serdili probleme sa bipedom e onda ga goni. a od ove aniamcije za skolu odustajem. 3ds max9 nema sanse vise da pipnem kroz cijeli zivot a kamoli radit vise za ikoga u njemu, NEMA HEBENE TEORIJE.

svim ostalima ne nabavljajte 3ds max9 ni 64 bitni ni 32 bitni. bacanje novaca u vjetar. da on nije sposoban izvest obicnu animaciju, mergam sve animacije podesim sve bip fajlove koje sam napravio, sve ide, idem usnimit i napraviti back up on se srusi na samom snimanju, izbaci biped i save error. ja ovakve gluparije godinama nisam dozivljavao kako sad dozivljavam, ocito se ensto gadno urotilo da ja ne napravim posao koji bih trebao. pa sad ni necu. neka im netko drugi radi. kupit takvo sranje od programa i onda ljudima cupat zivce jer ne mogu procesuirati rad. svasta. moram ensto popit inace cu pocet arzbijati. mjesec dana rada, mjesec sugavih dana, konstantnih rusanja, zaobilazenja, pa opet rusanja pa sad nijedan backup nece ocitati sad su svi pod errorom.
nemam rijeci.
Back to top
View user's profile Send private message
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 16.06.2009 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda nije problem s maxom nego bipedon, uvik sam taj plugin smatra problematičnim. Šta fali dobrim starim kostima i ručnom riganju? Vala, tako barem znaš šta radiš, a ne izgledaju ti animacije kao da su ispale iz osnovnoškolske nastave tehničkog.

Osim toga, kakav je to ugovor po kojem oni traže da se napiše udžbenik, ne znam je li to zakonito? Postoji literatura, nek fino naruče, ti lijepo samo prevedi i to je to. Za 100, 150$ se može dobiti odličnih video tutoriala iz amerike, koji rade savršeno. Onda je tvojim učenicima dovoljno da samo to odgledate i prođete skupa sve vježbe. Ovako razbacuješ sate koje ti niko neće platiti. IMHO. Na tvojem mjestu bi se poigrao s drugim programima, primjerice, Maya, Lightwave, XSI ili Cinema4d pa onda vidio dal Max ima ili nema smisla. Sretno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 17.06.2009 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skomdra wrote:
mozda nije problem s maxom nego bipedon, uvik sam taj plugin smatra problematičnim. Šta fali dobrim starim kostima i ručnom riganju? Vala, tako barem znaš šta radiš, a ne izgledaju ti animacije kao da su ispale iz osnovnoškolske nastave tehničkog.

Osim toga, kakav je to ugovor po kojem oni traže da se napiše udžbenik, ne znam je li to zakonito? Postoji literatura, nek fino naruče, ti lijepo samo prevedi i to je to. Za 100, 150$ se može dobiti odličnih video tutoriala iz amerike, koji rade savršeno. Onda je tvojim učenicima dovoljno da samo to odgledate i prođete skupa sve vježbe. Ovako razbacuješ sate koje ti niko neće platiti. IMHO. Na tvojem mjestu bi se poigrao s drugim programima, primjerice, Maya, Lightwave, XSI ili Cinema4d pa onda vidio dal Max ima ili nema smisla. Sretno.


ne ne i ne. animacije ne izgledaju da su ispale kao iz osnovne skole iz tehnickog. zaboravio si motion capturing i motion flow, tako da nema te teorije da animacije ispadnu primitivno.
drugo, koristim ne skin vec physics i samo podesim parametre na riganje i to je to, zasto to radim a ne skin, prvo on je automatiziran, ako ne zelim rigati mogu isti biped koristiti za kosti recimo nekog motora gdje se cilindri okrecu i automatski rotiraju pri svakom pomaku. stvar je brzine, ne mozes raditi za nekoga i onda ici crtati bonse i krivulju pa onda to spajati pa onda dok to sve jos ubacis u lika pa dok envelop namjestis to je preeeevise posla a max je izuzetno napredovao i nema potrebe da koristim nesto iz proslog stoljeca jer u poslu gdje se trazi brzina i jos da budes neiscrpan izvor maste i ideje jednostavno ne ide. biped ima tu prednost da se moze koristiti u reaktoru, znaci biped je kljucan, zelim li ragdoll trebam biped. ragdoll isto ne radim rucno vec upisem jednu naredbu u maxscript i on automatski preraspodjeli sve reaktorove ikone i automatski doda svaki dio kosti odgovarajucem reaktorovom elementu jer i to bi bio posao od nekoliko sati a to je stvarno uz jos rucno riganje preeevise nepotrebno izgubljenog vremena.

citao sam od publishera izvadak.
3ds max u verziji 9 ima error i velikih problema ne samo sa bipedom vec i sa animacijskom trakom, jer meni se dosta cesto znao urusiti dok sam preraspodjeljivao vremenske intervale. drugo ima problema sa motion capturingom kao i sa motion flow-om. to su navodno ispravili u service packu 1 kojeg su izdali sa 3ds max9, medjutim citah fajl, ne nisu, jer sad je uz sve to prisutan i error save file. zatim koliko sam skuzio izdali su service pack 2 kojim su navodno pokrpali sve zivo sto su mislili d jesu pokrpali vec, ali zbilja mi se enda naganjati sa service packovima tako da sam instalirao 3ds max2009 koji zbilja savrseno radi, puno je brzi, prebrzo ocitava texture rezolucije vece od 6000x6000 pixela, UVW je doveden stvarno do brzine kao i unwrap, biped je stabilan kao i sve vezano za nimaciju. naisao sam jedino na jedan problemcic a to je material editor i displacement, sitni bugich kod ocitavanja alpha mapa ali nista sto nisam uspio srediti, sve ostalo je perfecto. preporucit cu skoli da proda licencu za max9 i uzme za 2009. neznam ni tko im je rpeporucio da kupe max9 ali svaka cast taj covjek nikad nije radio animaciju u njemu. max7 i 8 su naspram 9 stabilniji. tako da po svemu procitanome od publishera, 3ds max9 je najnestabilniji za rad sa animacijom. jednostavno vi nemozete napraviti da vam lik napravi 4-5 animacijskih pokreta bez da vam se ne srusi i onemoguci sve fajlove sa tim bipedom bez obzira sto ta fajla nije bila ocitana.
ja predajem u skoli informatike, kako rpofesor za graf dizajn pise svoju literaturu tako i ja za svoju. da postoji literatura koja je nist koristi. ne brini - 90% tih knjiga je sranje i ja sam to otvoreno rekao i njima. ako svi drugi profesori pisu neznam zasto bih ja bio izuzetak?!
ja sam se dogovorio da ne pisem knjigu jer se max ne moze objasniti dobro preko rijeci, u 500 strana nitko nista ne kaze o maxu, zato radim video tutore, tojest video predavanja uz ona glavna predavanja. i ne ne zelim se igrati sa drugim programima jer u maxu radim od verzije 4 i na njemu ostajem za cijeli zivot. sad istrazivati drugi program i koje su mu mogucnosti nema smisla kada sve sto se moze u njima mogu ja i u maxu. za mene ne postoji nista bolje od maxa a poznam ga u pedalj tako da gubiti vrijeme na mayu i slicne, od maye mi se bljuje, jer ima preneuredno sucelje a light i slicni me ne interesiraju nicime revolucionarnim sto max nema tako da nema smisla. instalirao 2009 perfektna je. vjerojatno je i 2010 jos perfektnija jer gledah neke novotarije, ajme glava zaboli. treba novaca za to Very Happy

i da ono animiranje rucno preko bonsa i krivulja ili rpeko bipeda. poradi malo na radu sa bipedom vidjeces koliko animacija seze daleko i dalje od kostiju i krivulje. ako ja mogu napraviti realisticne pokrete u 5 minuta moze i netko drugi, stoga bit i je ubrzati i olaksati sve. a max 2009 je bome dobar posao obavio.sad da zbog jedne verzije maxa odbacujem cijeli program - nema sanse. radio sam cjelu noc i stigao sma sve, na rubu sam snaga, vjerojatno necu ubaciti kompleksnu animaciju jer nemam volje vise, pa cu samo napraviti lika kako stoji naslonjen i svira gitaru dok se izlistavaju linkovi videotutora sa cd-a.

hvala vam na odgovorima. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group