Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
www.kava.hr Kava portal - Molim vase misljenje i komentare

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kavahr



Joined: 16 Sep 2009
Posts: 4

PostPosted: 19.09.2009 23:55    Post subject: www.kava.hr Kava portal - Molim vase misljenje i komentare Add user to your forum ignore list Reply with quote

Link: www.kava.hr

Vrsta stranice: Informiranje hrvatske javnosti o kavi (s krajnjim ciljem popularizacije kvalitetnijeg koristenja kave kao namirnice)

Opis: Pocetnik sam i ovo mi je prva stranica. Moram priznati da sam se namucio, jer sam ozbiljno morao prvo naj osnovnije stvari nauciti (npr.: sta je flash, css, html itd Wink) da bi uopce mogao poceti sa radom. Znaci tema je kava, nudimo informacije o kavi, forum, prodaja prve hrvatske knjige o kavi i uskoro bi trebali biti i reklame/sponzori. Eh sada, poboljsanja sigurno uvijek ima, zato sam ovdje Wink
Molim konstruktivnu kritiku, sto poboljsati, promijeniti...


lp!

_________________
Kava portal - Sve o kavi Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
The Acacia Strain



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 7

PostPosted: 20.09.2009 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar nemaš/te neki logo za site?
recimo ovaj "Svijet kave" header nije baš zgodan za vidjet..
ostatak češ vjerujem sam svako toliko mijenjat kada vidiš neke interaktivne buttonse i sl.. za početak, dobro bi došao neki logo...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 20.09.2009 02:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Yup s tipografijom se baš i ne stoji najbolje, šteta to bi trebalo popraviti hitno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 20.09.2009 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uhhh...

Nebi bilo loše napravit redizajn + što je Adi rekao ^^
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 20.09.2009 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@The Acacia Strain: još najbolje da si čovjek sam logo radi Surprised time bi samo uvalio mogućeg budućeg redizajnera u probleme.

kavahr, inicijativa je vrijedna i za "ovo je moj prvi dizajn" izgled je ok, ali nije dovoljno dobro za ono što vi ovime ciljate. zapravo cijeli ovaj template me podsjeća na one besplatne s bloger.hr, a to nije željeni dojam.

bio je jedan lijepi sajt o kavi pred par godina, ali nažalost nema ga više, pa sam našla par drugih da vidiš kak se to radi drugdje..

uglavnom, ima puno mjesta za napredak.

Last edited by nel`chee on 20.09.2009 22:48; edited 1 time in total

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 20.09.2009 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad je vec nel'chee pocela evo jos par (meni) dobrih coffee sajtova

http://coffeenatic.com
http://stearnscoffee.com
http://www.zokacoffee.com
http://www.coffeeart.it
http://www.coffeeintown.com
http://www.coffeeteawine.com
http://www.wanderinggoat.com
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 21.09.2009 07:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nel`chee, @Gaston

Super linkovi za inspirejšn. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
kavahr



Joined: 16 Sep 2009
Posts: 4

PostPosted: 21.09.2009 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

The Acacia Strain wrote:
zar nemaš/te neki logo za site?
recimo ovaj "Svijet kave" header nije baš zgodan za vidjet..
ostatak češ vjerujem sam svako toliko mijenjat kada vidiš neke interaktivne buttonse i sl.. za početak, dobro bi došao neki logo...


pozdrav,

da, i ja sam o tome razmislio, neki logo nebi bilo lose.
a header je meni u biti H1 pa nisam htio jos nsita diratu uvezi google-a (seo).
ali morat cu i to, neznam jos sta tocno.

Adi wrote:
Yup s tipografijom se baš i ne stoji najbolje, šteta to bi trebalo popraviti hitno.


xyxjasilixyx wrote:
Uhhh...

Nebi bilo loše napravit redizajn + što je Adi rekao ^^


hvala na odgovorima, ali ne shvacam tocno. ako mi mozete detaljnije reci sta vam se ne svidja.
jer kao sto rekoh, nemam bas puno znanja uvezi programiranjem pa sam sve napravio u html i css sam koristio, izbjegavao sam flash, frames, javascript...
pokusao sam da bude dizajn ok i da je sto se tice google-a lakse naci.

nel`chee wrote:
kavahr, inicijativa je vrijedna i za "ovo je moj prvi dizajn" izgled je ok, ali nije dovoljno dobro za ono što vi ovime ciljate.


mozes mi objasniti samo ovo isto malo detaljnije?

znaci slobodno detaljnije mi objasnite da bolje shvatim.
i hvala vam na stranicama malo cu pogledati bolje.

_________________
Kava portal - Sve o kavi Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 21.09.2009 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa mislim da je moja rečenica bila dosta jasna, ali kad želiš "detaljnije":

čim imate .hr domenu znači da se radi o projektu koji je ambiciozan, nadate se posjećenosti i pažnji medija koji će prenijeti vijest o vašem portalu. kad se radi takav projekt, onda je red da su svi njegovi aspekti na zacrtanoj razini, pa tako i dizajn.

ovaj dizajn je na razini "vidi me, imam svoj blog". dizajn nije loš, ali nije ni something to write home about. nit' smrdi nit' miriše. nije dobar. možda tek dovoljan.
kad se uzmu u obzir drugi hrvatski projekti koji su zaživjeli u nazad godinu-dvije, ispodprosječan je. što, uzevši u obzir iskustvo osobe koja ga je radila, nije za čuđenje, ali nije ni za divljenje.

nadam se da sad shvaćaš zašto ne možemo jednostavno pohvaliti tvoj rad - jer ga ne smatramo dovoljno dobrim. ne možemo te tapšati po ramenu samo zato što ti je to prvi rad i zato što bolje ne znaš. ili nauči ili prepusti posao nekome tko zna.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kavahr



Joined: 16 Sep 2009
Posts: 4

PostPosted: 21.09.2009 22:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sto vise kritike to bolje. ne kazem da zelim cuti samo pozitivno... samo sam napisao da ne shvacam bas kada pise samo da treba redizajn i tocka.
znaci malo su mi falile objasnjenja.
kako sam ja shvatio, samo html sto sam koristio (i css) nije danas dovoljno? gledao sam one stranice i istina izgledaju malo naprednije...

_________________
Kava portal - Sve o kavi Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 22.09.2009 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

varaš se. to što "izgledaju malo naprednije" ne znači nužno da koriste išta drugo sim HTML-a i CSS-a Wink
neki ubace malo flasha za efekt, ali to je sasvim nebitno ako je dizajn sam po sebi dobar.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 22.09.2009 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni najbolja kava i najbolji sajt
http://www.caffevergnano.com/
(ima šest spotova za intro, randomiziraju se, možeš vidjet sve ako klikneš na "Scopri gli altri spot")
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 22.09.2009 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daex wrote:
meni najbolja kava i najbolji sajt
http://www.caffevergnano.com/
(ima šest spotova za intro, randomiziraju se, možeš vidjet sve ako klikneš na "Scopri gli altri spot")


Lol, i zato je najbolji sajt?


@kavahr

To nisu malo naprednije, vec puno naprednije naspram ovom sto vi imate sada. Bez uvrede.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group