Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
WORDPRESS - "top 10" koje izmjenjuje klijent

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 01.12.2009 17:55    Post subject: WORDPRESS - "top 10" koje izmjenjuje klijent Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

Zahtjev klijenta odnosi se na jednu stranicu u wp-u.On želi top 10 proizvoda sa slikom i nekoliko detalja i želi mogućnost izmjene tih proizvoda.
Da li postoji kakav dobar plugin za to?
Ja sam sa složio sve u divovima ali jednostavno izgleda ružno i nepregledno kada se ode na "edit page" i relativno je komplicirano za editiranje.

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.12.2009 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probat cu ti pomoc vise oko logike, a nacin na koji ces to izvest bi trebao biti prilagodljiv za bilo koji cms.

-dal zelis top 10 koji je baziran dinamicki tj da se sortira po broju posjeta (ovaj ima nedostatak da ako ne limitiras period brojenja prikaza uvijek ces imati istih 10)
-ili da ih klijent sam odredi koji su top 10 po prodaji ili sto god

ako je ovo drugo, sto onda ne napravis jednu kategoriju tipa top10 (pretpostavljam da vec imas neki katalog ako ne napravi ga) i tih 10 proizvoda strpas u tu grupu i kreiras dolje u wp-u (edit post) custom field recimo "redni_broj" gdje ce on upisati broj od 1-10 po kojima ces ti onda napraviti ispis tih proizvoda samo u cat top10 y order by onaj custom field.

tako nekako bi ja to rijesio
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 01.12.2009 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

Klijent ne želi rangirati te proizvode, top 10 je primjer imena.
Želi 10 proizvoda u 2 stupca po 5 poredanih abecedno.Izmjenjivao bi ih ponekad(1 u 1-2 mj).
Ok,mogu ići kategorije ali ne znam hakirat loop da mi postovi budu u dva stupca.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.12.2009 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda stavi da je primjer a ne da zelis fotku i detalje i sta si jos napisao.

bez nekih php korekcija mozes napraviti da ti budu u 2 stupca po ovom principu sa obicnim css-om



a za ispis stavi da ti se ispisuje samo ta odredjena kategorija po abecedi i to je to. a sada ako bi htio nesto vise fancy, ja bi onda napravio 2 loopa od kojih bi prvi bio prvih 5 a drugi drugih 5, al kako izvest da se pokaze onaj drugi sa pomakom od 5 mjesta, bi trebao rijesiti netko tko je vise u phpu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 01.12.2009 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

idu fotke i detalji za svaki item.Nisam znao kako drugačije nazvati to pa se ispričavam ako si me krivo shvatio.
Ja sam sad napravio 10 boxeva kako si i ti nacrtao i sve je to dobro ali kada korisnik ode na edit page u wp-u,to uopće ne izgleda kao na stranici nego kao đumbus.i sad on da bi izmjenio sliku određenog itema mora obrisati postojeću i uploadati novu i mora paziti da slučajno mišem negdje ne klikne(pa sliku uploada van tog boxa) i onda mu se stranica raspadne.
E to želim izbjeć pa sam se nadao da postoji neki plugin koji mi to riješi ili eventualno custom fields.
Za sada neću raditi novu kategoriju uz koju bi onda išao custom page i hackani loop.
ok, hvala ti na tvojim sugestijama i pomoći!
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.12.2009 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hoces reci: htio bi nesto custom, al ne bi htio ulozit malo vremena Smile

zasto ne odvojis te podatke u posebne inpute, na taj nacin imas vise kontrole i kod ispisa a i kod editiranja je puno lakse.

-naslov koristi za naslov proizvoda
-content koristi za opis
-custom field koristi za cijeli link do slike, bar to nije tesko da klijent nauci uz jedan kratki manual i print screenove
-custom field za serijski broj ili stogod bi jos stavio

i onda bi to trebalo izgledat ovako nekako



ako mu je i ovako tesko, onda mu naplati odrzavanje pa to hardkodiraj i gotovo. Smile na kraju krajeva mozda i postoji koji plugin vezan za neki catalog ili ecomerce planove, al to ne bi znao, ako sam dobro skuzio sto zelis, ovo nije komplicirnao i nemas puno 'hackiranja' kako ti kazes Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 02.12.2009 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Puno ti hvala na trudu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group