Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Franck

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Undo



Joined: 20 May 2009
Posts: 38

PostPosted: 04.01.2010 22:11    Post subject: Franck Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo pošto se Jurica neće da pohvali, ja ću ga staviti
Nove Franckove stranice by EA93
http://www.franck.hr/

Meni kao laiku je ovo vrhunac weba na našim prostorima.
Vi...
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2010 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja laik, mislim da je dobro. Ne možda baš najbolje i najoriginalnije, ali dosta dobro. Animacija je super. I atmosfera. Onaj glavni menu dolje je ekstra, ali onaj random "točka menu" mi je čudan. Sve u svemu, prilično dobro. Ugodno iznenadjenje.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 05.01.2010 02:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobar je, da je vrhunac weba tu nije, imaju oni sami i boljih uradaka, ali je ovo ok.
Al da malo nabacim kritika huhah ...
Na momente neki efekti peru (prelazi na uvodu), pozadine su na djelovima isprane, pomalo monotone, nema fullscreen gumb ili ja nevidim, kad se recimo otovri link "Mljevenje kave" prozor je nadjednom mali, hajd to ali onda kad se vratiš na početnu sva se pozadina pomakne uljevo.

Sve u svemu thumbs up od mene Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 05.01.2010 06:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je ovo cool Smile

Dio sa "košaricom" mi je predobar... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.01.2010 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se svidja, opcenito svi euroartovi sajtovi su mi interesantni. iako neznam koja je ciljna grupa, ali bi me zanimalo kako se prosjecni 45+ godina surferi snalaze na sajtu.

iako jurica nije trazio misljenje ni bug report, ja sam primjetio jednu stvar za koju neznam dal je feature ili zeza, kada si na prvoj animaciji, home, i otvoris neki drugi prozor na os-u, recimo chat client, site ode u crveno i opet se ucitava prvi slide. kao da on focus ima load prvi slide ili slicno (ff 356, snow leopard)

sada mi se jedu sve one grickalice!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 06.01.2010 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

web je lijep i sve to stoji...ali fakat pitanje je kako se snalazi starija populacija i oni koji nisu net eksperti na njemu.
osim toga,prvi put sam išao na nju s moba (hero) i to je katastrofa,nepregledno.
Back to top
View user's profile Send private message
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 08.01.2010 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanimljiva ideja i dobra izvedba. Kao što su i svi rekli, usability starijih surfera... Iako mislim da i to nije toliki problem. Točke su dosta uočljive i zove te da dođeš mišem na nju.

_________________
Enthusiastic programmer - Zagreb
HaXe Journal | ilovecode.org | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 08.01.2010 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tehnička izvedba na stranu: sadržaj je loš i nesuvisao, a online strategija potpuno promašena.

Tako je site zapravo provod za jednu noć, nemam zašto nazvat jutro poslije...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dtrnski



Joined: 20 May 2008
Posts: 51
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2010 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni kao laiku je web totalna pušiona.
Kao da su su dječica zaigrala flashom i pokazala što se sve može napraviti.

_________________
Poslovni prostor Zagreb | Krediti
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 09.01.2010 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:

Tako je site zapravo provod za jednu noć, nemam zašto nazvat jutro poslije...


Ovo je istina a i definitivno najbolji opis jednog web-a koji sam pročitao na mi3dotu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2010 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Tehnička izvedba na stranu: sadržaj je loš i nesuvisao, a online strategija potpuno promašena.

Tako je site zapravo provod za jednu noć, nemam zašto nazvat jutro poslije...


Hm...malo (pre)negativno.
Nije da bi Franckova stranica u bilo kojoj izvedbi bila portal, pa da ideš tamo svaki dan.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Undo



Joined: 20 May 2009
Posts: 38

PostPosted: 09.01.2010 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako kaže stara narodna Laughing "1000 ljudi, 1000 ćudi"
Kad sam rekao da je ovo vrhunac veba na našim prostorima i dalje (kao laik) to mislim.
Treba uzeti u obzir i veličinu projekta, opseg posla (mislim da ima 10-11 podsajtova), sadržaje koje stranica nudi...
Jasno je po dizajnu da se obračaju mlađoj populaciji koji su internet obrazovani, što je po meni i dobro, jer ne vjerujem da bih npr. moj otac nešto gledao po franckovom sajtu.
Što se tiče dizajna meni je kao mlađoj populaciji stranica cool i zanimljiva, a izvedbu bih prepustio profićima da komentiraju Wink

Last edited by Undo on 09.01.2010 20:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 09.01.2010 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Web stranica nije samo dizajn.
Franck je brand čiji su konzumenti svih dobnih skupina, čak bih rekao večina starije dobi..
ja pijem kavu koju god mi daš, moja stara ne pije ništa osim francka.
Starija populacija je vjernija brandu od mlađe.

evo ovako je trebao izgledat cijeli web:
http://www.franck.hr/kave/
Back to top
View user's profile Send private message
Undo



Joined: 20 May 2009
Posts: 38

PostPosted: 09.01.2010 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
Web stranica nije samo dizajn.
Franck je brand čiji su konzumenti svih dobnih skupina, čak bih rekao večina starije dobi..
ja pijem kavu koju god mi daš, moja stara ne pije ništa osim francka.
Starija populacija je vjernija brandu od mlađe.
Baš zbog toga, meni kao ne baš tolikom laiku, web je promašen.


E sad, dali će tvoja stara surfat po webu i gledat internet stranice Francka. Neće kao ni moji roditelji. Starija populacija će uvijek ostat vijerna Francku jer je piju od djetinstva i za tu populaciju ne treba nikakva reklama, ali mlađu populaciju treba pridobit, pogotovo kada je danas na tržištu mali milijon brandova kava, grickaliica i sl.
Baš zbog toga meni je stranica pun pogodak Smile
Živila razna mišljenja Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 09.01.2010 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Djelom si u pravu ali ne podcjenjuj stariju populaciju koja je sve više pristupna na netu.
Ako je franck odlučio ciljati samo na mladu populaciju onda je web čisti pogodak, ali čisto sumnjam...jebe se nekom od 18 godina koju kavu ili čaj pije.
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 10.01.2010 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma web je dobar i fino izgleda ali mislim da nije za ovakav tip stranice gdje ima puno sadržaja. Ne da mi se čekat da mi se loada najprije intro, pa onda moram tražit di se nalazi ono što me zanima, pa se onda opet loada podstranica. Previše se vremena gubi i zato su mi bolje korporativne stranice. Istina je da je to klasika i mozda vec dosadno ali što se tiče usabilitya puno bolje i sretnije rješenje. A po dosadašnjim iskustvima usability bio trebao biti na prvom mjestu pa tek onda dizajn.
Ekipa iz EA93 to sigurno zna, možda su im ovi iz Francka rekli da žele tako a naravno oni su za dobre novce to i napravili... uostalom, tko bi tako nešto i odbio?

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group