Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pripreme za faks iz crtanja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2007 13:22    Post subject: Pripreme za faks iz crtanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sljedeće godine ću se pokušat upisat na studij dizajna i htio bih ić na neke pripreme za prijemni iz crtanja.
Jel zna netko možda neku radionicu/tečaj ili privatno netko tko je orijentiran baš za taj faks?
Jeste vi išli na neke pripreme iz crtanja kad ste se upisivali na taj faks?
Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 06.09.2007 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kakve pripreme, pa nije to sportska disciplina Smile
Šalim se, ali upoznao sam do sad par osoba koje su išle na pripreme, no to su osobe koje su pale na prijemnom prvi put pa idu na drugu šansu .. hmm.
Znaš, odnosno umiješ (naravno hoćeš, možeš. želiš i imaš štelu haha) ili ne to je to Smile
Sretno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
T'Pol



Joined: 28 Aug 2006
Posts: 45

PostPosted: 06.09.2007 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja planiram opet na DS DOGODINE I otvorila sam isti topic ko ti ali nitko ništa nije odgovorio...i ja sam ti bila na SD-u i lijepo su mi tamo rekli da ako mislim na pripreme (pošto nisam iz Zg-a onda je teže) da idem nekom arhitektu, da mi je to najbolje..ja sad neznam misla sma ići nekom umjetniku, ali rekli su mi da ne idem k njima nego arhitektu..moram još zvati te ljude i ko zna što će od toga biti, ako si iz ZG-a onda ti je lakše

www.atrij.hr - pogledaj i to,neznam jel čemu..ti si iz zg-a pa možda lakše nađeš što

Last edited by T'Pol on 06.09.2007 22:17; edited 1 time in total

_________________
live lond and prossper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2007 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da imam talenta, ali ja bi na tečaj da budem sigrniji u crtanje, da naučim pravila, anatomiju, perspektive, razne tehnike... Mogu ja ovak kad gledam predmet dobro nacrtat al iz glave mi je teško, pa mislim da bi mi to puno pomoglo za prijemni a i ovak općenito.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 07.09.2007 00:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još najbolje je ako imaš nekog studenta sa viših godina, možda čak ni to nije bitno jer i prošlogodišnji brucoš će imati sviježa iskustva, a može ti prenijeti i neke elemente koji se traže.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 20.09.2007 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

T'Pol wrote:
a sad neznam misla sma ići nekom umjetniku, ali rekli su mi da ne idem k njima nego arhitektu..


Bojim se da ću sada navući bijes arhitekata, ali mislim da ti nisu dali dobar savjet (tko god ti ga je dao)
Ne znam koji se motivi rade na dizajnu, ali kod svakog crtanja važno je napraviti prvi i osnovni korak, naučiti gledati. To se postiže korak po korak i to je najobičnija vještina, kao i vožnja biciklom, npr, samo vježbe koje se rade nisu toliko motoričkog nego perceptivnog karaktera. Dakle, ako krenemo od pretpostavke da svi, npr, čitamo, dakle prepoznajemo oblike slova, i ista ispisujemo po davno naučenom receptu iz osnovne škole, možemo naučiti i crtati ako koristimo pravu metodu. Crtati se može naučiti iz knjiga, pogledati Loomis, Hogarth, Leonardo, Glen Willpu, npr. Kod uzimanja instrukcija svakako je dobro priupitati na čemu je naglasak. Ako je naglasak na preciznosti i vjernom precrtavanju predloška mjerenjem, studiranjem i treniranjem brzine percepcije, to je to što vam treba, no ako je u pitanju samo hobi gdje instruktor pokazuje svoju vještinu i forsira neke efekte, poput mrljanja prstima, slikanja špahtlom i ekspresivnih krokija, zaboravite. Da ne bude zabune, krokiji i skice su odlična stvar, ali ne i dovoljna za vješto crtanje po modelu. Oni mogu poslužiti samo kao pomicanje granica u traženju vlastitog stila, inspiracija, kreativno istraživanje vizualne misli, ali neće biti od velike koristi na prijemnom ispitu crtanja po motivu gdje se traži točnost i ispituje vaša percepcija. Ukoliko uložite dovoljno vremena i energije vještina i percepcija se mogu podići na zavidnu razinu i vjerujte da nitko u ispitivačkoj komisiji neće na to ostati ravnodušan. Dakle, moj savjet je da se trebate fokusirati na vještinu koja se može naučiti, a ne se opterećivati s talentom, intuicijom, mistikom i drugim neopipljivim stvarima na koja nemamo ama baš nikakav utjecaj. Ukoliko netko od vas ima konkretna pitanja, meni na pm.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
thugater



Joined: 15 Sep 2007
Posts: 1
Location: zg

PostPosted: 06.07.2009 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

h

Last edited by thugater on 27.12.2011 15:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
I.II.III



Joined: 05 Jan 2010
Posts: 3

PostPosted: 06.01.2010 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo pumpam- vučič je dosta strog, brijem da sad mu košta sat 450 kuna. radiš u grupi- 4 ljudi, jednom tjedno. to ga se mora kontaktirat najkasnije do 10 mjeseca, jer kasnije ne prima.

dosta mu to padne na ego ako netko od njegovih neupadne pa dosta pazi koga prima i s kojim prosjekom. ako imaš lošiji prosjek u srednjoj uvijek te zbog toga cima.

_________________
,,All Art is quite useless.'' O.Wilde
Back to top
View user's profile Send private message
bellisima



Joined: 20 Jan 2010
Posts: 1

PostPosted: 26.01.2010 10:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i'm da man very happy i'm da man very happy i'm da man very happy i'm da man very happy megabelj

_________________
Igre
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group