Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
HG SPOT - rebranding

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
brandzigners



Joined: 26 Aug 2008
Posts: 14
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2010 11:43    Post subject: HG SPOT - rebranding Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.poslovni.hr/141176.aspx

komentari?

_________________
http://www.brandzigners.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 03.03.2010 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bolje nego prije, što ništa ne znači jer je prije bilo koma. šalim se, fino je.

a su koji dizajneri surađivali s pavlekom?
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 03.03.2010 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To jos nije trebalo ic live, cijeli web je fokusiran na search koji jednostavno ne radi.
Back to top
View user's profile Send private message
brandzigners



Joined: 26 Aug 2008
Posts: 14
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2010 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, nitko nece nista rec.

logo:
Osobno, ne vidim pricu iza samog logotipa. Linije su izrezane bez vidljivog reda, cak i razlicitih debljina. Sam font i njegova obrada mi osobno nije sjela, kao ni lose izvedeni gradient na njemu. Uglavnom, nemam dojam da se radi o ozbiljnoj, jakoj i stabilnoj tvrtki.

Identitet:
Na sajtu je logo u ljubicastoj, a pod newsima u sivoj na zelenoj podlozi.
Ne vidim nikakve brand elemente, tipografiju, fotografiju, sto bi me automatski asociralo na Hgspot... Nema nicega.

web:
Bijelo je in, moderno, whitespace ovo ono, ali ovo je jednostavno prazno.
Cak sam u jednom trenu pomislio da mi se nije sajt ucitao do kraja. Definitivno za jedan comp shop preprazno. Kategorije su mi nepregledne, sajt je spor a sad je i ugasen bez ikakve najave ili poruke. Ideja sa search barom.. Sad

Zakljucak:
Ne znam di je zapelo u ovdje. Vjerojatno rokovi ili financije. Vjerujem da je g. Pavlek strucnjak u svome poslu, ali.. ne znam....
Da su ulozili 10 soma kuna i objavili natjecaj, dobili bi odlicne ideje. Šteta.

Ah, evo i slaga na kraju...
(obratiti pozornost na tagline)


Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 03.03.2010 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Laughing

logo mi nije nešto, tipografija mi ne paše,
ja bih recimo ipak odvojio spot od hg-a, možda oblikom ili samo drugim bojama ne znam, ali ovako mi ne sjeda baš...
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 04.03.2010 02:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš me zanima koliko će se uspjeti nametnuti sa tom svojom novom poslovnom strategijom - "postati najkompetentnije mjesto na području informacijske tehnologije povezane sa suvremenim životnim stilom".
Ok, sad barem imaju fokus za razliku od prije.
Na njihovom primjeru bi na ekonomiji trebali učiti kako se ne vodi poslovanje firme koja pruža usluge prodaje i servisa informatičke opreme. Tipičan megalomanski pristup dioničara gdje zbog profita odjenom u asortiman uz računala ulaze perilice, mašine, pegle... I to sve pod istim brendom HgSpot. Jednom rječju - katastrofa.

Zašto sam se dotaknuo toga - iz razloga jer bi volio opet vidjeti HgSpot kakav je bio prije. Onaj HgSpot koji mu je i omogučio takvu ekspanziju. Od onog malog prostora u Središću do prelaska u Utrine.

Po meni kvaliteta usluge (prodaja informatike) je najbitnija a uz bok stoji servis. Tek onda lifestyle. Gledam to sa svoje pozicije. Osoba sam kojoj o računalu ovisi posao. Da se pokvari moram ga dobiti nazad sa servisa unutar 24h.

Sve to ne vidim iz novog logotipa. Čak naprotiv, radi isjeckanih slova iščitavam da i dalje ne postoji cjelina.

Sa velikim zanimanjem ću pratiti daljnji razvoj kampanje.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 04.03.2010 04:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Loš logo, od ideje, poruke pa do izvedbe.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 04.03.2010 08:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam, ja sam nekako pretpostavio da kako se vracaju na svoj core business, prodaja komponenata - da su to htjeli s logotipom prikazat, Slaganje jedne cjeline iz vise segmenata tako da mi sam logo i nije toliki fail (ne svidja mi se veca rupa na S jedino).

Ali logo je malo bitan u njihovoj prici, koliko god oni o brandu mljeli, sve im se svodi na kvalitetu weba koji ne radi, sve sto moze radit krivo radi krivo, od searcha do trazenja po kategorijama.

Imam taman neku viziju da su ovome pristupili kompletno iz nule bez da su uopce analizirali stari web - koji je sigurno nudio MORE kvalitetnih informacija kako preslozit web da bude optimalan.

Da je search bio jako upotrebljavan - sumnjam, da su sljedno laptopi/monitori/skeneri najprodavaniji - sumnjam, da ljude zanimaju novosti vise nego proizvodi na akciji - sumnjam. Naprodavaniji proizvodi su njima pod "Ostalo", a ova segmentacija Ostalo -> Ostalo na naslovnici je jednostavno predivna Smile

Moj dojam - analize nije bilo (niti vlastite - najbitnijie, niti konkurencije vani da se uoce trendovi), lose (odokativno) su prioriteti pridjeljeni kod nove arhitekture i zato je web ovakav kakav je.

Moguce je da postoji neka strategija iza ovoga, da mijenjaju to cime se zele bavit (a ova shema da se vracaju korjenima je samo za medije), tako da u tom slucaju mozda je ovo idealno rjesenje. Ako misle ono sto su rekli i ono sto ekipa ocekuje od njih, to su fulali.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 04.03.2010 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U proces je bio uključen sveučilišni profesor. Nuff said.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 04.03.2010 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brandzigners wrote:


Ah, evo i slaga na kraju...
(obratiti pozornost na tagline)



Very Happy

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 04.03.2010 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se web sviđa..
jedino mi je beze početna sa vijestima..naravno da to ne zanima 99% ljudi koji će otić na njihov web ali ajd, ako oni žele postat IT portal..
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 04.03.2010 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobra ideja je bila napravit web jednostavan. Al sve iza toga je krivo zamišljeno.

Kad lupiš pretragu, očigledno je da rezultati nisu oni koje želiš dobit i da su imbecilno naopaki. To je vjerojatno zbog standardnog sql search engina. Nešto tipa sphinx bi im dobro došlo tu, iako se i ova pretraga može srediti uz dosta truda.

Kad nešto tražim, ne očekujem rezultate u tabovima, pogotovo kad vidim da je tražilica izbacila sve osim onoga što želim naći, naživciram se i neću skužit opće te tabove.

Popis proizvoda po kategorijama je osnovni način pretrage komponenti, jer vidiš sve informacije na jednom mjestu. Ovdje, em vidiš puno manje proizvoda, em ne vidiš prave proizvode, em ne moš normalno skrolanjem nać cijenu/pravi proizvod/raspoloživost. To im je bila svijetla točka starog weba, svi proizvodi u 1 listi.

Izgleda da je netko dobio proljev od ideje "google, apple, hgspot" i natjerao ljude da sklepaju web na brzinu, bez da su testirali kako se ponaša. Ako im ovo ne smanji prodaju, ne znam šta oće, tako da će vjerojanto uskoro popravljat... Smile

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 04.03.2010 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:

od ideje "google, apple, hgspot"


upravo tako...

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 06.03.2010 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Klikneš desno na slideru i zapravo te vodi prema lijevo. Genijalno, zašto se toga nitko prije nije sjetio? Rolling Eyes

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Kreativa_Studio



Joined: 11 Oct 2008
Posts: 77

PostPosted: 07.03.2010 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vizualno privlačan sajt. Mislim da je više problem u funkcionalnosti koja je poprilično loša - kao prvo i osnovno dosta glupavih bugova i osnovnih usability problema posebice na području pretrage i prikaza rezultata.

Iz viđenog se da iščitati nekoliko zaključaka u smjeru kojih se da raspravljati:
- sajt je odrađen brzinski, zbog toga loša funkcionalnost i bugovi
- za izradu sajta su izdvojeni ograničeni resursi, pa developeri nisu kvalitetno pritisnuti
...

Što se tiče novosti tu odluku pozdravljam sa smješkom jer se novosti ne nalaze u klasičnom krutom obliku, već u obliku bloga npr. LCD ili plazma – eci, peci, pec - ma genijalno! Kome je kvalitetan blog ikada donio nešto loše? Wink Mislim da bi, ako se isprave ove blesave greške i bugovi, svi bili zadovoljni, no opet bi ostalo pitanje kopiranja velikih (Google, Apple...), čijem se razmišljanju priklanjam.

Anyhow, za ideju plus, za izvedbu minus.

_________________
Kreativa Studio
on Twitter | on Dribbble | on Facebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group