Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tisak - print on demand - HRVATSKA

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
webmaster



Joined: 09 Feb 2006
Posts: 42
Location: Rijeka

PostPosted: 02.02.2010 21:01    Post subject: Tisak - print on demand - HRVATSKA Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postoji li kod nas tiskara koja ima mogućnost print on demand? Znači kada kupac naruči knjigu preko mojeg web shopa tiskara tiska istu i pošalje kupcu... Znači izbjegavanje velikih naklada i gomilanje skladišta. Prihvatljiva cijena...

Vani ima http://www.lulu.com/. To je ono što mi treba (mogućnost 3 vrsta uveza - klamano, broširano, tvrdi uvez...

120stranica, broširano, naslovnica u boji, a4 format, knjižni blok c/b - 45kn - prihvatljiva cijena. Problem: užasno skupa poštarina (70kn) skoro pa duplo više nego knjiga... Pa dođemo na 45kn knjiga + 70kn poštarina + cca 45kn recimo rabat kao autoru knjige dolazimo do =150kn što je sasvim neisplativo za broširanu knjigu...

Može li se u HR dobiti recimo tisak knjige sa gore navedenim karakteristikama za pristojnu cijenu?

_________________
http://www.stomugromova.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 03.02.2010 01:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za tisak probaj tu

i jos bi samo rekla - uzasno mi je cudno ovo oko postarine od 70 kn Confused
pa paket do 5 kg toliko ne kosta
po ovom cjeniku to ne bi trebalo biti tak skupo kak si ti naveo
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.02.2010 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za koju količinu je poštarina 70 kn? ako u taj paket stane 5 knjiga, uzmeš 5 knjiga pa ih imaš "na lageru" i cijena po komadu je manja. i to je bolje od tiskanja 200 komada za tisuće kuna koje nećeš vratiti.

mislim da je 45 kn po primjerku za autora ipak malo pretenciozno... ne kažem da ne zaslužuješ, već da je kod nas situacija takva da autori knjiga dobivaju puno manje.
naravno da bi "print on demand" izdavač bio super, ali ovdje nema tog "demanda" koji bi takvom izdavaču bio isplativ. Lulu izda jedan primjerak tvoje knjige, ali još tisuće drugih knjiga...

aidevise wrote:
i jos bi samo rekla - uzasno mi je cudno ovo oko postarine od 70 kn Confused
pa paket do 5 kg toliko ne kosta
po ovom cjeniku to ne bi trebalo biti tak skupo kak si ti naveo

naravno da ti je čudno kad si izvukla cjenik za unutarnji promet, pogledaj međunarodni i razlika postaje očita.
u Amazona je poštarina za knjigu kakvu je webmaster opisao nekih 7 dolara, a za malo veće pakete popne se i do 25 dolara.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 03.02.2010 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha
ja nisam skontala d abi on to slao van
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.02.2010 01:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, nego nisi skontala da bi on to naručio izvana Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 01.04.2010 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.hpk.hr/

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group