Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3d STUDIJ ili nešto slično u HR

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
velo



Joined: 05 Feb 2009
Posts: 2

PostPosted: 17.02.2009 23:16    Post subject: 3d STUDIJ ili nešto slično u HR Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me koji studij da upišem ako me zanima isključivo 3d dizajn , po onome što sam saznao možda :
-studij informatičkog desinga na TVZ-u (samo ne znam postoji li taj smjer u zg. u osijeku se navodno nedavno otvorio i postoji li mogućnost izvanrednog studija ) .
-studij multimedije na veleučilištu u varaždinu

Ako netko ima ikakvih saznanja o ta dva studija ili nekom trecem bio bih zahvalan .
Back to top
View user's profile Send private message
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 17.02.2009 23:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

informaticki dizajn imas i u osjeku i u zagrebu u os postoji samo vanredni a u zg mislim da je samo redovni
http://graficki-inzenjeri.hr/drustvo.htm
http://www.tvz.hr/
Back to top
View user's profile Send private message
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 17.02.2009 23:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne postoji nigdje studij 3d-dizajn
Sto bi vi tocno dizajnirali?
Mozes biti animator pa raditi s 3dom, onda ides na akademiju u splitu ili zagrebu,
ako zelis biti dizajner a 3d je kao sredstvo izrazavanja ondaa upisujes dizajn ili graficki dizajn. Reci mozda specificno sto bi zelio pa cemo ti onda moc bolje pomoci...
Mirela
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 28.02.2009 13:04    Post subject: Re: 3d STUDIJ ili nešto slično u HR Add user to your forum ignore list Reply with quote

velo wrote:
-studij multimedije na veleučilištu u varaždinu

na velv-u imaš kolegij "3D modeliranj" tek u 4. semestru i to kao izborni! To je dosta loše...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Thule



Joined: 23 Jan 2008
Posts: 14

PostPosted: 05.03.2009 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na visokoj skoli trzisnih komunikacija agora se 3d animacija slusa 4,5 i 6 semestar predaje ju Goce Vaskov
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 05.03.2009 03:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Velo bok,

kao što ti je Mirela rekla, isključivo 3d dizajn kao studij ne postoji u RH. On i dalje kod nas funkcionira po principu predmeta unutar studija informatike ili likovne akademije. U trajanju tjedno po dva sata, što nije dovoljno niti da se upoznaš sa najosnovnijim funkcijama a kamoli da stekneš kompetencije jednom kad završiš studij.
Izdvojio bi jedino studij animacije na Likovnoj akademiji u Zagrebu (i odsjek multimedije u Splitu). Želiš li se u 3d-u baviti animacijom tu možeš naučiti od profesora Kreča ono što ti je potrebno, no u klasičnoj 2d animaciji, ne 3d.
Ono što je najbitnije je da fakulteti (u RH) daju širu, općenitu lepezu znanja (na kraju jedino što dobiješ je diploma; znanje, pismenost, prezentacijske sposobnosti nula). Mi nemamo studij kao što je Sheridan College, gdje postoji uska specijalizacija.

Moj savjet ti je da želiš li naučiti 3d radi doma 10 sati dnevno svaki dan. Budi uporan, kontaktiraj studije/firme i traži da te prime na praksu. Prati forume, stranice posvećene 3d-u, postaj svoje radove da dobiješ povratne informacije (iznenadit ćeš se koliko ti je ljudi spremno pomoći). Komunikacija je najbitnija (to je prednost fakulteta) - nikako se nemoj zatvoriti u sobu i raditi bez da itko vidi to što radiš.

Osobno mislim da su naši fakulteti/akademije (vezano uz 3d, video...) gubljenje vremena. 3-5 godina života se može i treba puno pametnije iskoristiti.

Sretno!

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 10.06.2009 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Matovilka wrote:
Ne postoji nigdje studij 3d-dizajn
Sto bi vi tocno dizajnirali?
Mozes biti animator pa raditi s 3dom, onda ides na akademiju u splitu ili zagrebu,
ako zelis biti dizajner a 3d je kao sredstvo izrazavanja ondaa upisujes dizajn ili graficki dizajn. Reci mozda specificno sto bi zelio pa cemo ti onda moc bolje pomoci...
Mirela


zapravo nista. od niejdnoga nece nauciti nista psoebno. recimo za studij info dizajna oni na zadnjoj godini imaju 3d dizajn a od toga ne uce nista prakticnog vec im se samo terija izlaze u kojima se programima radi, sto se radi i slicno. bar tako mi je koleg rekao koji je upisivao i zavrsio taj info dizajn studij. uglavnom njemu je to bacanje novaca bilo jer od dizajna nista nije komotno naucio, pogotovo ne od 3d dizajna. sve se sastoji od web-a i programiranja, zato recimo ja ga nisam upisao iako sam zelio. naravno ja sam to vrijeme proveo uceci i razvijajuci se u 3d dizajnu pa tako nedavno sam i njemu predavao.

3d dizajn nece nigdje u hrv gotovo naci sto se tice studija jer nasi profesori nisu dovoljno educirani. mozda nove generacije profaca koje dodju. jer iskreno za reci ima vise petnaestogodisnjaka koji znaju u 3d-u vise od onog sa diplomom dizajnera.
Back to top
View user's profile Send private message
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 10.06.2009 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve što je rekao @mogibo potpisujem osim onoga o "profesoru" Kreču. Uz još jednu napomenu, ako želiš zbilja naučiti nešto korisno, idi studiraj arhitekturu. Ako želiš proučavati oblike i izvoditi ih u 3d-u, ostaje kiparstvo na ALU. Al svejedno ostaje rad na kompjuteru, sam, i proučavanje raznih alata, kao i postanje radova na raznim forumima, tipa 3dhr.net i slično. Možda ne bi bilo loše pokucati na vrata jednoj od "etabliranijih" hrvatskih firmi koji rade 3d, tipa infine, luminus ili kenges. Samo, oprez. Ja sam, uglavnom, nailazio na šupačke odgovore i kiseli smiješak uz tapšanje po ramenu bez i jednog korisnog savjeta. Baš kao što je i u našem ukiseljenom društvu. Moj savjet, ako imaš prilike, ispali se vani. Po mogućnosti, Montreal.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
draevalawsa



Joined: 17 Jun 2008
Posts: 1
Location: Varaždin, Hrvatska

PostPosted: 04.05.2010 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ skomdra - moreš dati preciznije informacije o Montrealu? Po čem bi to bilo dobro iči u Montreal?

Fala

_________________
To nije dovoljno.
Ali je nešto
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group