Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Passive income

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
puffhh



Joined: 28 Nov 2008
Posts: 17

PostPosted: 10.09.2010 18:15    Post subject: Passive income Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!!

Potaknut manjkom poslova, kako stalnih , tako i honorarnih, otkrio sam termin passive income iliti pasivna zarada..Načina za pasivnu zaradu je mnogo (iznajmljivanje kuće, stana, kupnja nekretnina po nižoj, prodaja po višoj cijeni...), no ja bih diskutirao prvenstveno o online zaradi za dizajnere..Nakon nekoliko dana istraživanje, čitanja foruma, raznoraznih stranica došao sam do želje da se upustim u ''to''.

Našao sam podosta stranica koje se bave prodajom stock fotografija, vektorskih ''crtarija'', majica s natpisima i ilustracijama, a također pružaju mogućnost otvaranja accounta/ objavljivanje vlastitog dizajna, fotografija, vektorskih crteža, te ostvarivanje zarade ukoliko se dizajn prodaje..Postoci zarade ovise od sajta do sajta, ali uz nešto truda smatram to mogućim..

Sad me zanima kako to u načelu funkcionira, koliko truda treba ulagati, koje stranice su relativno najbolje ..Ak neko ima iskustva, spoznaja, saznanja nek podjeli s nama..Zato smo i tu Very Happy

Ak netko hoće mogu stavit par linkova od navedenih sajtova koje sam našel, da ne ispada da reklamiram ili kajgod...

Wink
Back to top
View user's profile Send private message
puffhh



Joined: 28 Nov 2008
Posts: 17

PostPosted: 11.09.2010 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema nikoga....?
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 11.09.2010 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kratkoročno podržavam pasivnu zaradu. Dugoročno mislim da je loša po kreativnost i vlastiti razvoj ukoliko se osoba koncentrira samo na to.

Osobno mi se čini da trud uložen na izradu raznih ilustracija, backgrounda, ikonica... je u omjeru isti (ako ne i veći) trudu kojeg se može uložiti na izradu portfolia. A da s tim radovima iz portfolia kasnije dobiješ dobro plačene projekte.

Nekako mi je suludo u more stock radova pridodati još jedan, da bi se isti prodao par puta.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 11.09.2010 15:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogibo wrote:
Kratkoročno podržavam pasivnu zaradu. Dugoročno mislim da je loša po kreativnost i vlastiti razvoj ukoliko se osoba koncentrira samo na to.

Osobno mi se čini da trud uložen na izradu raznih ilustracija, backgrounda, ikonica... je u omjeru isti (ako ne i veći) trudu kojeg se može uložiti na izradu portfolia. A da s tim radovima iz portfolia kasnije dobiješ dobro plačene projekte.

Nekako mi je suludo u more stock radova pridodati još jedan, da bi se isti prodao par puta.


U potpunosti se slažem.
I sam sam uradio par takvih izleta, no ako se nećeš (kao i u svemu) u potpunosti posvetiti tome onda od tog nema velike zrade.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.09.2010 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daleko od toga da zarađujem neku značajnu cifru od toga, ali kad imaš doma neke ostatke nikad završenih projekata, resurse koje si napravio za osobne projekte, i slične stvari, ok je baciti ih na neki sajt tipa Graphicriver pa nek i kapne koji dolar.

Ne doživljavam to kao nešto ozbiljnije, iako znam tipa koji radi template za Themeforest i diže petstotinjak dolara mjesečno na tome.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group