Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jumbo na 900dpi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mia f.



Joined: 02 Sep 2009
Posts: 16

PostPosted: 05.10.2010 11:21    Post subject: jumbo na 900dpi Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobila sam upute od tiskare za jumbo plakate da se naprave u omjeru 1:100 i to na 900dpi ali ako ne može na 600. ne znam šta reć na to. molim vas vaša mišljena. nikad ne radim jumbo s tolikom rezolucijom, prvo jer mi komp to ne bi izvukao ni za 7 godina, a drugo jer je bespotrebno. pa ne gleda se jumbo s povečalom.

jel ste imali takva iskustva, ja sam skroz zbunjena?

_________________
You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Back to top
View user's profile Send private message
mia f.



Joined: 02 Sep 2009
Posts: 16

PostPosted: 05.10.2010 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ups omjer 1:10

_________________
You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 05.10.2010 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa to je normalno. mozes i radit omjer 1x1 sa 90 dpi:)
pitanje je sto radis
vazno je da fotka ima taj omjer.
mozes radit i u InDesign na format 1x10 ali moras onda napravit novu opciju u PDF distilleru
slozi PDF gdje mi je razolucija tolko velika
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.10.2010 11:52    Post subject: Re: jumbo na 900dpi Add user to your forum ignore list Reply with quote

mia f. wrote:
dobila sam upute od tiskare za jumbo plakate da se naprave u omjeru 1:100 i to na 900dpi ali ako ne može na 600. ne znam šta reć na to. molim vas vaša mišljena. nikad ne radim jumbo s tolikom rezolucijom, prvo jer mi komp to ne bi izvukao ni za 7 godina, a drugo jer je bespotrebno. pa ne gleda se jumbo s povečalom.

jel ste imali takva iskustva, ja sam skroz zbunjena?


zaboravili smo tehnicki odgoj? Very Happy

1:10 znaci da ak je konacni format 3*2m radis format 30*20cm na 900 dpi ili 600 dpi..

a to cak i pretpotopne kante mogu izvuci Very Happy

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
mia f.



Joined: 02 Sep 2009
Posts: 16

PostPosted: 05.10.2010 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kužim ja omjere ali čemu ta previsoka rezolucija, šta nije dovoljno 300 dpi

_________________
You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.10.2010 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mia f. wrote:
kužim ja omjere ali čemu ta previsoka rezolucija, šta nije dovoljno 300 dpi


30 dpi je dno dna za jumbo idelana prosjecna je 70 dpi.. ovisno akj je gore ak je neka slika u pitanju, recimo labrador koji se otresa pa imas njega, omanju gomilu kapi vode koje mu lepe s dlake, zelenu travu i dva kikica koji veselo skakucu oko njega onda je preporucljivo da imas cim vecu rezoluciju... a ak imas samo prozor kroz koji se vidi modro nebo moze proci i 30 dpi..

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 05.10.2010 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mia f. wrote:
ku?im ja omjere ali ?emu ta previsoka rezolucija, ?ta nije dovoljno 300 dpi


Meni se ipak ?ini da nisi skontala, ili ipak grije?im. Ako grije?im, samo ?u se nadovezat na nekoga tko je ve? napisao, 30 ppi je ipak malo.

Ako pak ne grije?im....
Ima? li plakat veli?ine 2,5*7,5 m (100*300 cola/in?a/palaca) treba ti slika veli?ine 9000*27000 piksela. Da, i dalje je veliko, ali... za?to uop?e bitmapa? Za plakat koristi? bitmape samo tam di zbilja mora biti bitmapa, a sve ostalo u vektorima napravi?, a tu je rezolucija nebitna.
________
iolite vaporizer review

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
nenomeno



Joined: 12 Mar 2010
Posts: 1

PostPosted: 06.10.2010 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm! Neka čudna tiskara Rolling Eyes

Ja uvijek radim u omjeru 1:10 na 300 dpi i sve super .... Ovo mi je stvarno malo Rolling Eyes

Znači, ako je plakat u omjeru 1:1 veličine 500 cm x 220 cm, ti radiš na 50cm x 22cm na 300 dpi, i to je to.
Back to top
View user's profile Send private message
finaldesign



Joined: 30 Jan 2006
Posts: 80
Location: Croatia

PostPosted: 08.10.2010 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nenomeno wrote:
Hm! Neka čudna tiskara Rolling Eyes

Ja uvijek radim u omjeru 1:10 na 300 dpi i sve super .... Ovo mi je stvarno malo Rolling Eyes

Znači, ako je plakat u omjeru 1:1 veličine 500 cm x 220 cm, ti radiš na 50cm x 22cm na 300 dpi, i to je to.


tak je! ili ako je standardni omjer jumbo plakata 4:3 radiš na 40x30cm @300 dpi

Onaj tko traži više dpi nezna čim se bavi ili se ne radi o jumbo plakatu već o nečemu što se gleda iz blizine kao npr. ovo se radi na 180dpi u omjeru 1:1 - http://www.sign-up.com.hr/su-pop-up.php

_________________
FinalDesign Studio
www.final-design.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mia f.



Joined: 02 Sep 2009
Posts: 16

PostPosted: 08.10.2010 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije ništa za izbliza gledat. nema beda, napravila sam kako su tražili. i meni j čudno ali eto...
hvala svima na odgovorima

_________________
You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group