Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nisam znao gdje da stavim pa evo tu :) spuštanjecijena

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grasshopper



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 21

PostPosted: 14.02.2011 22:23    Post subject: nisam znao gdje da stavim pa evo tu :) spuštanjecijena Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi kako prijavit ovu firmu ili sta god za spuštanje cijena i nelojalnu konkurenciju..Dal je moguće da se radi za ovoliko novaca?? i dal je moguce da se upce napravi prijava Smile

Što dobivate plaćajući nas 2011,00 kn (ako naručite ovaj utorak samo 1005,50 kn)?
- jednojezičnu Web stranicu s 5 osnovnih stranica + 5 dodatnih sa sljedećim mogućnostima:
- prikaz Vaše lokacije na Google Maps
- galerija fotografija
- povezivanje s Vašom Facebook stranicom (ukoliko je nemate i to ćemo Vam napraviti u cijeni)
- kontakt obrazac
- anketa
- Facebook LIKE button
- registracija korisnika
- Web hosting sa 100 mb prostora
- .com domena
- izrada google analytics računa (praćenje posjećenosti web stranice)
- prijava stranice na sve važnije tražilice
- prijava stranice na alexa.com
Unos sadržaja također je uključen u cijenu kao i optimizacija za internet tražilice.
Klijentova obaveza je da sve materijale za objavu dostavi u digitalnom obliku.

To su osnovne mogućnosti koje ulaze u cijenu od 2011,00 kn (OVAJ UTORAK samo 1005,50 kn),
Da ne reklamiram firmu Smile pa ko hoce neka si naruci Smile užas Ovo sam dobio kao spam:)
Idem u pastire Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.02.2011 06:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima vise ancina borbre protiv toga:
- ima li taj prijavljenu firmu - ima li legalan soft poslat mu inspekciju
- zatrpat ga poslom [skupis skvadru] pa onda svakodnevno cjepidlacis s svakojakim glupim pitanjima pa da vidis kak mu se ogadi niska cijena Very Happy

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Goja



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 15.02.2011 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kuzim zasto bi ti prijavljivao nekog jer je "jako jeftin"?

Ako nisi skuzio mi smo u kapitalizmu, otvoreno trziste i te spike...
Ti imas pravo cijeniti svoj rad toliko i toliko... Netko ce svoj rad cijeniti 5 puta jeftinije od tebe...
Na kupcu je da vidi hoce li odabrati jedno ili drugo... tj. vrijedi li mu skuplja cijene bas toliko koliko nudi...

Mislim da ove fore sa prijavljivanjima, cjepidlacenjem i slicnim glupostima trebaju samo onima koji se osjecaju ugrozeni od navale "kineza"...

Po mom misljenju, prava stvar je da radis sto bolje i da svojim klijentima nudis sto bolju uslugu za svoju "visoku" cijenu... ne brini, pravi klijent ce to znat prepoznat i znat cijenit...

A klijenti koji to nece znat cijenit i prepoznat, vjeruj mi, ni ne trebaju ti...

P.S. a ako cemo za pravo, to sto nude meni ni ne izgleda bas kao neka bagatela i sramotan dumping cijene... generican template design u Joomli, hosting na 100 megi i prijava na trazilice... efektivno 8 sati posla ovako od oka... Za te novce Indijci nude puno vise...
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.02.2011 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Goja wrote:
Ne kuzim zasto bi ti prijavljivao nekog jer je "jako jeftin"?

Ako nisi skuzio mi smo u kapitalizmu, otvoreno trziste i te spike...
Ti imas pravo cijeniti svoj rad toliko i toliko... Netko ce svoj rad cijeniti 5 puta jeftinije od tebe...
Na kupcu je da vidi hoce li odabrati jedno ili drugo... tj. vrijedi li mu skuplja cijene bas toliko koliko nudi...

Mislim da ove fore sa prijavljivanjima, cjepidlacenjem i slicnim glupostima trebaju samo onima koji se osjecaju ugrozeni od navale "kineza"...

Po mom misljenju, prava stvar je da radis sto bolje i da svojim klijentima nudis sto bolju uslugu za svoju "visoku" cijenu... ne brini, pravi klijent ce to znat prepoznat i znat cijenit...

A klijenti koji to nece znat cijenit i prepoznat, vjeruj mi, ni ne trebaju ti...

P.S. a ako cemo za pravo, to sto nude meni ni ne izgleda bas kao neka bagatela i sramotan dumping cijene... generican template design u Joomli, hosting na 100 megi i prijava na trazilice... efektivno 8 sati posla ovako od oka... Za te novce Indijci nude puno vise...


sada cu nabrzaka.. nemres biti tako jeftin i raditi legalno... bez obzira kaj se svi pozivaja na taj kapitalizam opet imas neke ulazne troskove, troskove drzave, troskove oprema i softwera i nemozes raditi za cavle... mislim mozes, ali onda definitvno negdje radis na crn ili ilegalno.. i naravno zakon je ona regula u moral i etiku prije svega koju treba imati na pameti prilikom poslovanja..

imam frenda radi reklame... i iam cijenu za reklame jer ima pogon, ima softwer ima zaposlene ljude ima troskove pogona i tako dalje... i kaj se dogadja... ljudima je preskup.. pa idu kod njegovog susjeda koji sve radi na crnjaka u garazi... i sada ces ti to opravdavat kapitalizmom i indijcima i neznam cime? neide to tako...

...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 15.02.2011 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daleko od toga da branim takve ponude + moja osobna cijena je mnogo vise od toga Twisted Evil .... ali....

Mozda im je takav jednostavno biznis model... ne idu na neku posebnu kvalitetu al zato kvantitetu... (u teoriji) 2000kn je ok zarada za nesto za sto ti treba samo par sati ili manje posla (naravno uz uvijet da vecinu dana u mjesecu mozes slicne 1-dnevne dealove prodati).... i da ti je klijentu manje vise svejedno kako to izgleda + klijent tehnicki nije posebno potkovan tj. misli da je imati svoj popup na Google Mapsu ili Facebook Like button znanstvena fantastika...

Cak ne nude ni CMS, niti je rijeci o posebnom designu... sve sto nude je 5 (vjerojatno templateiranih) stranica, s gotovim modulima za kontakt/anketu/galeriju... sve ostalo tipa gmaps/facebook/analytics/prijava/optimizacija-sadrzaja su gluposti od 15 minuta svaka... za vecinu toga mi je cas posla sloziti skriptu koja to sve sama za par sekundi rjesava tj. osnovni setup za novog klijenta radi...

Jos jednom - daleko od mojih preferenci ili ponuda - ali stvarno u ovom ne vidim nesto sto bi na nelojalnu konkurenciju upucivalo... mislim sto je uopce nelojalna konkurencija? Nitko se ne buni ili cak cudi vise kad VIP nudi mobitele za .91 lipa... ko zna mozda te i oni vezu nekim ugovorom na taj hostig za 1-2 godine pa isto to sad skrivaju ispod *zvjezdica ko Vip Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Goja



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 15.02.2011 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK, slazem se da ima hrpa ljudi koji to rade na crnjaka... i naravno, da oni u startu imaju daleko nize troskove te mogu ponuditi duplo jeftiniju cijenu...To ostavljam njima na dusu...

Ali ako se ta navedena firma odlucila na poslovni model u kojem nude nabrzaka sklepane siteove koje mogu odraditi u 10-20 sati ( sto je cca. 100-200 Kn po satu a to i nije tako losa satnica) ovisno o tome koliko dobro organiziraju posao, i imaju sposobnost naci odredjen broj klijenata koje takav proizvod zadovoljava, ne vidim sto je u tome lose i zasto pristupate takivm firmama na takav napadacki nacin.

Koliko sam shvatio iz vasih izlaganja vi svoj rad cijenite vise i nudite vecu kvalitetu usluga svojim klijentima. Zasto onda imam dojam da vas ovakvi poslovni modeli ugrozavaju?

I zasto apriori tvrdite da oni rade na crnjaka? Jesi bas sigurna da imaju nelegalan softver i slicno ili to tvrdis onako? A uostalom, zasto je to za tebe uopce i bitno... Ti radis na originalnom i to te cini zadovoljnom, ponosnom i mirnom sa sobom...

Ako je navedena tvrtka u stanju odraditi dva takva sitea tjedno (a vremenski bi mogla i dvostruko vise od toga), to je oko 16.000 Kn mjesecno + PDV. To bez problema odradjuje jedan osrednji web developer sa jednom prosjecnom hrvatskom placom i vlasniku tvrtke jos ostaje dovoljna zarada. Pa cak i da kupi originalni software (iako sve to moze odraditi i sa free alatima), plati knjigovodstvo, troskove firme i slicno... A koliko vidim ta firma svastari sa svime i svacime, tako da se vjerojatno radi po principu copim posvuda malo i prezivim mjesec.
A u ozbiljnije webove koliko vidim se i ne upustaju nego prepustaju dokazanijoj tvrtci (kuzi se po istom cjeniku i cijenama, necu navodit kojoj) po "normalnijem" cjeniku, vjerujem uz odredjeni rabat.

Da se razumijemo, ja sam isto da web developeri koji znaju, hoce i mogu naplate svoj posao i znanje po odredjenoj cijeni jer to toliko vrijedi. Samo mislim da onaj ko zna napravit a zna i prodat se ne bi trebao osjecat ugrozen od ovih koji pokusavaju doc do klijenta kojem je najbitnija cijena. Kao sto sam vec prije i napisao, onaj klijent koji gleda samo cijenu vama kao dobrom web developeru ni ne treba, jer sa njima cete imati samo problema...
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.02.2011 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozemo na ti.. ja inace pisem onak arhaicno nepovezano i na prvu... i so opaku puno tipfelra

presumpcija je da se radi nelegalno, jer da radis legalno [shvati te termine kolokvijalno] onda nemas ekonomsku racunicu da ides s takvom cijenom.. o tome se radi.. to je pitanje koliki su ti troskovi ulaz izlaz, koliko ti izadje neto satnica kad od te cijene odbjes sve troskove da ti ostane cista zarada.. o tome se radi... najlakse je spustati cijenu, i spomenu je neko indijce, da rade oni i za manje ali rade bez da dobijes solidan suport a kada nesto zapne onda je sistem snalazi se... ali ako i od indijca hoces full servie onda si jako blizu nasim bjelosvjetskim cijenama... isto je s kinezima.. ako oces robu koja solidno izgleda i da je jeftina dobijes ju bez problema [odi recimo u ofertisimu] pa vidi tamo kinesku keramiku..lepo zgleda jeftina je i tanja je od papirusa.. ali ako oces normalnu keramiku iz kine onda je i cijena normalna..

no ja sam malo zabrazdio... point je je da sam stari prdonja i da malo drugacije od vas mladjarije gledam na kapitalizam i vrijednovanje rada, a to je ono sto danas ljudima nedostaje .. to da se vrednjuje rad.. jer najalkse je raditi s niskom cijenom, pa drzati ljude na minmalcima i nekako im jos nesto dati na ruke sa strane i tako to...

mene smeta to sto se moralnim smatra imati nelegalni softwer i na njemu zaradjivati, a usput pricati kako je soft skup.. kako su nameti skupi, kako je radna snaga skupa, i kako se radi svega toga mora spustati cijena...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Goja



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 15.02.2011 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemas frke... Ti Wink

stvar i je u tome sto firma nudi bofl robu bez neke pristojne podrske... (sad ja malo radim presumpcije Wink).

Al ne vidim razloga da tebe, starog web vuka oni toliko ugrozavaju da se na njih krece KKK metodama.

Sto se mene tice, mogu nudit web i za 100 Kn, ako nekog to zanima nek si to i kupi, a bome ce to i dobit.

I don't care... ja pokusavam ulovit one druge, koji cijene trud ulozen u njihov web i spremni su to platit koliko zavredjuje... Mene vise zanimaju oni dobri web developeri koji stvaraju super siteove, imaju hrpu klijenata, imaju legalan software, placaju sve troskove drzavi i jos k tome dobro zaradjuju. Na ove druge nema smisla trositi vrijeme, a kamoli stogod vise...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group