Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Numeracija ulaznica - više neovisnih varijabli

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
diggin



Joined: 23 Mar 2011
Posts: 2

PostPosted: 23.03.2011 11:15    Post subject: Numeracija ulaznica - više neovisnih varijabli Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poštovanje ekipa:) Evo jedan problemčić...

Radi se o numeraciji ulaznica. I sve bi bilo ok da je u pitanju samo jedna varijabla. Međutim, u igri je 5 varijabli (red, sjedalo, ulaz, sektor i serijski broj). Uopće nemam viziju kako to odradit. Dal postoje kakvi pluginovi za Indesign preko kojih se iz neke baze gdje su podatci (excel, access...) mogu generirati petlje koje bi svaku varijablu neovisno o drugoj pozicionirale na mjesto koje je predviđeno za nju na ulaznici.

Sve sam pokušala...preko mastera, preko master tekst frameova, ali kasnije mi se javlja i problem s pripremom. Naime, na SRA3 stane 12 ulaznica koje trebaju ići po redu. Znači na mjestu gdje je redni br. ulaznice recimo '1'- na istom mjestu na drugoj stranici treba biti redni broj '2'...

Radi se o cca. 10 000 ulaznica tako da prijedlozi koji se odnose na nekakvu improvizaciju nemaju smisla.

Eto ekipa:) Vjerujem da je netko od vas imao i uspješno riješio isti problem.

Bila bi do neba zahvalna:)
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 23.03.2011 17:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

google -> indesign data merge pa onda prema verziji indesigna nadji rjesenje.
http://www.adobe.com/designcenter/indesign/articles/indcs2at_datamerge.html

mada je bar meni po tom pitanju numeracije kud i kamo bolje rejsenje; intuitivnije i nekako sam se lakse snalazio u njemu najvise radi toga kaj ima u print dialogu impoziciju pa mozes i tu malo "podesavati data range; bio corel draw

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dgebauer



Joined: 28 Jan 2008
Posts: 15

PostPosted: 24.03.2011 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da ti je jedina varijanta da si u Excelu složiš bazu u kojoj svaki zapis ima svih 5 varijabli onako kako ti treba.
Nešto tipa:
RED SJEDALO ULAZ SEKTOR SERIJSKI
1 1 1 1 0001
1 2 1 1 0002
...
2 1 1 1 0020

Onda napraviš Data Merge s tom bazom.

Kad postavljaš dokument kao format papira si stavi format arka i u gornjem lijevom uglu napravi jednu ulaznicu.
Kada radiš Merge odaberi Multiple Record Layout i izaberi koliko se ulaznica stavlja na arak.
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2011 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uzmi corel i radi sa koliko god hoćeš varijabli, nebitno koliko ulaznice ide na arak jer ćeš raditi numeraciju na jednoj ulaznici, a montaža ide iz printprewieva koji možeš print to file kao pdf. Bitno je samo da odrediš koji je raspon numeracije. Ako imaš još pitnja javi se na privat.

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
diggin



Joined: 23 Mar 2011
Posts: 2

PostPosted: 25.03.2011 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi hvala vam na odgovorima, problem je riješen uz vašu pomoć Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group