Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Hrvatski dizajn
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 20.11.2003 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

smatram da je u nekoj evoluciji medija jedan casopis na nizem stupnju razvoja od jednog web sitea.
ono sto ti prezentiras u jednom casopisu se moze prakticki odvrtiti na mi3-ju za tjedan dana, + forum, bolja prezentacija (mozes skinuti semplove necega), slike mogu biti vece, ljepse, mozes prezentirati flash animacije...ma mislim o cemu vam pricam, kuzite to.


kuzim ali magazin o dizajnu o kojem pricamo ne tice se samo web dizajna nego i svog ostalog, ali razumijem i tu logiku.

carr wrote:

uglavnom vise znanja se moze pobrati sa jednog sajta nego iz jednog casopisa.


to je isto istina.

carr wrote:

al opet, ima se tu sigurno vise para, i mozda ce se lakse pribliziti nekoj populaciji koja jos nije prihvatila internet. al jednom ce morati.


mozda internet tu i nije kljucan, ne znam meni se cini da je takav mag potreban, ali da ne mora biti toliko strucan. trebao bi posluziti i popularizaciji nekakvoj, kad ti dodje klijent da te ne maltretira sa svojim briljantnim idejama nego da te pusti da radis. podizanje razine svijesti i kod obicnih i poslovnih ljudi, zbog toga mi se cini magazin potreban. znam par ljudi koji se dizajnom bave ili snimanjem reklama i u vecini slucajeva klijent odnosno direktor marketinga klijenta ima par ideja...

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 20.11.2003 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borja wrote:

mozda internet tu i nije kljucan, ne znam meni se cini da je takav mag potreban, ali da ne mora biti toliko strucan. trebao bi posluziti i popularizaciji nekakvoj, kad ti dodje klijent da te ne maltretira sa svojim briljantnim idejama nego da te pusti da radis. podizanje razine svijesti i kod obicnih i poslovnih ljudi, zbog toga mi se cini magazin potreban. znam par ljudi koji se dizajnom bave ili snimanjem reklama i u vecini slucajeva klijent odnosno direktor marketinga klijenta ima par ideja...


ma ok, ne kazem ja da se ne slazem s tobom, samo govorim o neakvoj evoluciji cijele stvari. znam da ja ne kupujem casopise jer mi je bezveze dat 20-30kn za nesto, pola toga ne procitat (jer me ne zanima), onda jos procitat brdo pizdarija, i citat necije mudrolije, koje ionako mogu pronaci na netu (ok, ja svoje razmisljanje temeljim na nekim informatickim casopisima).

ali ako postoji plodno tlo za jedan takav casopis (citaj: ljudi koji ce ga kupovati) onda smatram da treba takav casopis. ali nekako sam skeptican.

samo sam htio reci da PDF magazin nije nista, ako se eventualno ne pretvori u gotovi casopis, tj. ako sve stane na njemu jer je on jos "ispod" magazina i websitea.
ali da se koristi za to da se "izbrusi" ljudi i tehnika (emtijeva ideja)...je super ideja.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 20.11.2003 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

ma ok, ne kazem ja da se ne slazem s tobom, samo govorim o neakvoj evoluciji cijele stvari. znam da ja ne kupujem casopise jer mi je bezveze dat 20-30kn za nesto, pola toga ne procitat (jer me ne zanima), onda jos procitat brdo pizdarija, i citat necije mudrolije, koje ionako mogu pronaci na netu (ok, ja svoje razmisljanje temeljim na nekim informatickim casopisima).


ne znam ja trosim dosta na magazine, kupujem nesto nasih i poprilican broj stranih. recimo wired mozes vrlo brzo nakon sto izadje dobrim dijelom naci na webu ali ja ga jos uvijek kupujem i ne da mi se to citati na webu. ima i gomila siteova o dizajnu ali ja bi opet to radije citao u tiskanom izdanju.

carr wrote:
samo sam htio reci da PDF magazin nije nista, ako se eventualno ne pretvori u gotovi casopis, tj. ako sve stane na njemu jer je on jos "ispod" magazina i websitea.
ali da se koristi za to da se "izbrusi" ljudi i tehnika (emtijeva ideja)...je super ideja.


nemas sta brustiti ljude, mislim, jer tiskani magazin i njegova proizvodnja sasvim su drugaciji od pdfa. sve je drugacije, osim sto mozes nauciti pisati mozda, malo se igrati s dizajnom. sve ostalo nema veze jedno s drugim. pdfom se neces izbrusiti da mozes reci e sad mogu raditi tiskani magazin.

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 21.12.2003 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smatram dizajn u hrvatskoj treba više promovirati, ali ne u dizajnerskim krugovima. pod to mislim da nekakav časopis koji se bavi tematikom dizajna koji bi bio primjenjen hrvatskoj mora biti okrenut malo neobrazovanijem dijelu populacije (tj. investitorima koji baš ne kuže što je dizajn). Pokazat im da im je to potrebno, pokazat im šta sve dobijaju s tim, a ne samo da časopis služi samo za promidžbu dizajnera pojedinca unutar zatvorenog kruga. Tek kad educiramo širu publiku, tek onda možemo razmišljati o časopisu koji če biti na višoj razini.
Ovaj sajt je meni osobno najbolji u hrvatskoj (i ne samo), ali još uvijek tu navračaju samo ljudi koje to zanima. Bar imam takav dojam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 21.12.2003 14:54    Post subject: Response na sve: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Časopis:

u PDF-u ...možda izgleda kao dobro prelazno rješenje, ali ruku na srce, po meni postoje 2 veelika problema. Sve sto je u njemu ekipa vjerovatno može naći i na Mi3-u, pa neće osjetiti neku potrebu šerat to previše okolo, a i kao sto je vec netko rekao - i najsavršeniji PDF časopis je još uvijek PDF časopis. Drugi je problem taj što bi ekipa eventualnim neuspjehom izgubila entuzijazam i proglasila projekt neisplativim, ŠTO SE MOŽDA NE BI DESILO DA SE IŠLO ODMAH NA REAL ČASOPIS

Uostalom, većina nas se sjeća prvog broja HACKER-a. Zamislite, nađe se nas par zelenih igrača koji želimo svoj časopis o igricama. Od tada je prošlo dosta sunaca, a Hacker se npr pokazao punim pogotkom, makar bi čovjek možda na početku rekao - totalna banana. ..dobro, možda malo blesava usporedba, ali je usporedba.

Ako netko počne razmišljat o ekipi entuzijasta, voljan sam pomoći koliko god je u mojoj moći.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mario2hr



Joined: 28 May 2007
Posts: 10
Location: zagreb

PostPosted: 27.06.2011 15:20    Post subject: nasao sam ovaj stari topic... Add user to your forum ignore list Reply with quote

...pa da napisem nesto, nekoliko godina kasnije od zadnjeg posta.

upravo je izasao casopis o vizualnim komunikacijama, Graph. ukoliko nekoga interesira, moze ga pronaci u Profilu u Bogovicevoj u Zg ili poslati upit na mail marketing@graph.hr

obrađuje teme dizajna, umjetnosti, arhitekture, tipografije, konceptualnog dizajna, produkt dizajna, intervjui sa poznatim ljudima iz struke...

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 18.07.2011 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čestitke redakciji na uspješno lansiranom prvom broju!

moram priznati da me tema jaaaaako zainteresirala, tim više što sam skužio da je originalan post stavljen još davne 2003 godine. s obzirom da već duže vrijeme razmišljam o sličnom projektu, cijela stvar mi se čini još zanimljivija.

kupio sam prvi broj isti dan kada je izašao ovaj post, pronašao sam ga u profilu iako niti oni sami nisu znali da su ga dobili Wink

graph...
- nije mi jasno čemu korištenje stranog imena? ipak se časopis izdaje u hr
- sadržaj vrlo dobar, prijelom bi mogao biti i (puuuuuuno) bolji. s obzirom na teme koje obrađuje, vizualna prezentacija sadržaja bi trebala biti na puno višoj razini

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mario2hr



Joined: 28 May 2007
Posts: 10
Location: zagreb

PostPosted: 18.07.2011 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na cestitkama za prvi broj. bilo je poprilicno mukotrpno, ali dok se ne proba, ne zna se sto je to.

dakle, ovo je druga kritika ovog tipa pa da odgovorim barem na nju...

graph se zove zbog toga sto je kod nas ljudima lakse pribliziti nesto ako nosi dozu stranoga, u ovom slucaju nehrvatskog naziva. ime graph vuce korjene iz latinskog i starogrckog, tako da je uspjesno izbjegnuta usporedba iskljucivo sa engleskim jezikom koji je postao svakodnevica u nasem jeziku, kao npr., TEEN ili CELEBRITY i slicno.

sto se tice tematike, obzirom da je ovo bio prvi broj, pokusalo se pokazati sto ce se od tema obradjivati u buducnosti ako casopis uspije i pronadje citalacku publiku. (do sada je brojna).

suradnici, to je vec druga prica. kod nas je nevjerovatno tesko doci do kvalitetnih sugovornika za odredjene teme. gledaju se iskljucivo osobni interesi, nazalost, a nikakva promocija kulture i dizajna kao sto se to predstavlja u medijima.

vizual - do sada pohvaljen na mnogo nacina, ali svaka kritika je dobrodosla da bi se u buducnosti bolje napravilo. a obzirom da smo samo nas dvoje u cijelom tom poslu, mislim da je ispalo vise nego dobro, a radimo na tome da bude odlicno.

svejedno, hvala na kupovini i interesu. i 2. broj je za tebe besplatan. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.07.2011 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, hvala Wink

Quote:
vizual - do sada pohvaljen na mnogo nacina, ali svaka kritika je dobrodosla da bi se u buducnosti bolje napravilo. a obzirom da smo samo nas dvoje u cijelom tom poslu, mislim da je ispalo vise nego dobro, a radimo na tome da bude odlicno.


samo nastavite! drugi broj mora biti (vizualno i sadržajno) barem 50% bolji

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mario2hr



Joined: 28 May 2007
Posts: 10
Location: zagreb

PostPosted: 19.07.2011 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nastavljamo... upravo radimo...

i lijepo je cuti da postoji interes za tu tematiku sto bi se reklo "u hrvata" Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
anitamartic



Joined: 13 Sep 2011
Posts: 2

PostPosted: 13.09.2011 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas svatko može postati što god želi, više nije bitno kakvo obrazovanje imamo....da i žalosno je to što moramo čitati stranu literaturu. Sad

_________________
Magazinvjencanja.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 21.10.2011 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad će drugi broj?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group