Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kb dubrava

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 27.11.2011 09:05    Post subject: kb dubrava Add user to your forum ignore list Reply with quote

otvaram temu da bih izrazio oduševljenje logotipom ustanove.





znate li tko je napravio ovo remek djelo?
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 28.11.2011 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Potpisujem tvoje oduševljenje samo djelomično.

Tko god da je radio, trebao se malo više pozabaviti tipografskim dijelom. Naime, ovo "KBD Klinička bolnica Dubrava" je trebalo biti veće. Čisto iz razloga da kod smanjenja ostane čitljivo. Primjerice da tipografski dio po visini zauzima punu visinu grafičkog elementa. Ukoliko bi logo postao "predugačak", trebalo je ako ništa drugo, intervenirati u nazivlju, primjerice da bude "KB Dubrava".

Kako god, idejni dio mi je odličan, ali izvedbeni je mogo biti podosta bolji.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 28.11.2011 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hormašice s orasima i sarkazmom.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 28.11.2011 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile, nema sarkazma, majke mi. iako sam kasnije shvatio da bi se post mogao tako protumačiti.

tomislawe, imaš pravo. znakom sam oduševljen. ne logotipom. i izvedba je savršena. prozori bolnice u boji bolnice. tu dizajner mora zahvaliti arhitektu, ali i obratno: znak diže izgled bolnice.
tipografija nije neka, no opet mislim da se i ne treba nametati veličinom ili ljepotom ovako dobrom znaku. na kraju krajeva, nije ni loša.

opetujem molbu za informacijom o l'auteuru. mersi boku.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 28.11.2011 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne vjerujem vam. nijednom. ja i dalje vidim hormašice.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 29.11.2011 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl, sudeći po tvojim postovima inače i ja sam isprva pomislila da je sarkazam... boy cries "wolf" priča Laughing

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
user120



Joined: 29 Nov 2011
Posts: 1

PostPosted: 29.11.2011 15:30    Post subject: masterpiece Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znak se temelji na paralelno, simetrički a nadasve odmjereno raspoređenim geometrijskim oblicima kojima se aludira na prozore bolnice.

Koloristička monotonija dominira ovim remek djelom i time evocira elemente patnje, muke i beznađa koje čeka sve razgledatelje stvarne ustanove koju logotip predstavlja.

Tipografski trivijaliziran naziv na desnoj strani logotipa iznenadnom promjenom boje razbija ukupnu monotoniju i podiže čitavo remek djelo do neslućene važnosti uneseći do sada neviđeni kontrast.
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 29.11.2011 19:59    Post subject: Re: masterpiece Add user to your forum ignore list Reply with quote

user120 wrote:
Znak se temelji na paralelno, simetrički a nadasve odmjereno raspoređenim geometrijskim oblicima kojima se aludira na prozore bolnice.

Koloristička monotonija dominira ovim remek djelom i time evocira elemente patnje, muke i beznađa koje čeka sve razgledatelje stvarne ustanove koju logotip predstavlja.

Tipografski trivijaliziran naziv na desnoj strani logotipa iznenadnom promjenom boje razbija ukupnu monotoniju i podiže čitavo remek djelo do neslućene važnosti uneseći do sada neviđeni kontrast.


Very Happy Applause

osim što sumnjate u moje namjere, možete usput i sami napisati pokoju o logu, kao user120.
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 30.11.2011 08:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad dolazi sljedeća runda na stol?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
528491



Joined: 04 Apr 2011
Posts: 10

PostPosted: 30.11.2011 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lol
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 01.12.2011 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Kad dolazi sljedeća runda na stol?


di? u kantini bolnice?
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 01.12.2011 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne, u kafani "Kod Štefa".
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group